Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Planeta X

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#37
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Tu vei fi pe Luna? Acolo e ferit......
Planeta a X-a e Eris.
Planeta a 12-a e cea cu pricina. Si nu e nimic deocamdata.
De lovit ne va lovi, dar o cometa. Si nu ne va lovi,se va dezintegra in jurul Pamintului. Si nu acum, in 3972, sau pe acolo.
Stati linistiti, ca acumulati degeaba......in plan material :thumbdown: Sau acumulam :naughty:

#38
master-of-puppets

master-of-puppets

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 13.02.2010
Daca or exista gauri de vierme prin sistemul nostru solar si noi nu stim de ele ?!
Poate doar asa ar apare Planeta X - hocus pocus! :lol:

#39
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010
Ne...
Ce naspa cica nici in 2012 nu mai vine sfarsitul lumi :(

Edited by alexandru_viorel, 16 August 2010 - 13:41.


#40
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008

Quote

Poate doar asa ar apare Planeta X - hocus pocus! laugh.gif
Poate apare in centrul Pamantului. Ce tare ar fi.

#41
Metallman

Metallman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 29.07.2006

View PostNASTYPRIMUL, on 3rd August 2010, 14:48, said:

Planeta a X-a e Eris.
Planeta a 12-a e cea cu pricina. Si nu e nimic deocamdata.
Pai si a 11-a? :)

#42
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View PostMetallman, on 26th August 2010, 08:49, said:

Pai si a 11-a? :)
E si a 11-a tot cit Eris si Pluto, vreo 2000 km diametru. Detectata.
In realitate mai sint mii de corpuri asemanatoare dupa Pluto, dar nedectate clar.
Asta a 12-a, e posibil sa se fi dezintegrat, de nu a aparut.
Tot anunta, ba primavara lui 2009 2010. acum 2011. Ne duc cu zaharelul ca pe copii.
Voi stit ca cei care nu intra pe net, habar nu au de asta?

#43
-Elena-

-Elena-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 25.07.2009

View Postalexandru_viorel, on 16th August 2010, 13:41, said:

Ne...
Ce naspa cica nici in 2012 nu mai vine sfarsitul lumi :(

Cata neseriozitate. Da asta este, n-ai cu cine, bai, n-ai cu cine.  :frust:

#44
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Cateii pe strada sint linistiti, deci nu vine nici o planeta. Astia sint sensibili la...intrusi. :thumbup:

#45
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006
Planeta x cica este a 12-cea planeta, dar nici pomeneala sa loveasca pamantul ci doar il va "zgaltai" nitel:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EHE-6ozQEsw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Asta ca sa vedeti ca unele conspiratii nu mor asa usor. In plus, nici nu se da o data precisa, dar se apropie... :drac:

Pe la 2:20:00 este o posibila explicatie a ceea ce se intampla acum cu vremea. Si culmea, nu este legata de planeta x asa cum autorul lasa sa se inteleaga.

Edited by Baghe, 03 February 2012 - 19:35.


#46
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
M-am uitat și eu la ce se discuta în 2010. Părea puțin imposibil ca o planetă, cum ar fi această Nibiru, despre care găsesc și acum tot felul de chestii pe YouTube, să lovească Pământul. De ce? Gândiți-vă puțin: toți spuneau prin topic că are cam aceleași dimensiuni ca Pluto. Un corp atât de mic precum Pluto, ar fi fost în stare să ocolească planete imense precum Neptun, Uranus, Saturn, Jupiter și să ajungă la Pământ? Mă refer că, în general, cu cât un corp ceresc e mai mare, cu atât și gravitația lui este mai mare. Cu mărimea acestei "Nibiru", ea nu ar fi putut contracara forța de atracție a unor planete mari ca cele menționate mai sus pentru a ajunge la Pământ.  :nonobad:

Edited by in10se_l1fe, 10 March 2012 - 21:45.


#47
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
De acea planeta, Nibiru, se spune ca e cam cit Neptun, nu cit Pluton.
Si are mai multi sateliti. E un minisistem solar. Si are o atmosfera f mare. E rosie.
Si eu nu stiu de unde se stiu toate datele astea, daca nu a aparut nici acum, si se spunea de 2009.
Eu le stiu de pe net. dar cind sint atitea date, e normal sa fi fost vazuta planeta.

#48
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Pot fi foarte bine și simple supoziții... Unii spun că e cât Pluto, alții că e cât Neptun.

#49
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Vad ca nimeni nu a citit "A XII-a planeta" de Zechariah Sitchin. El este cel care a spus despre Nibiru si a numit-o a 12-a planeta.
Pe un basorelief sumerian este reprezentat sistemul nostru solar cu cele 9 planete, Nibiru, soarele si luna, in total 12 corpuri ceresti, cel putin asa a fost interpretat de Sitchin.

#50
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011

View Postjohnnickelby, on 12th March 2012, 20:53, said:

Vad ca nimeni nu a citit "A XII-a planeta" de Zechariah Sitchin. El este cel care a spus despre Nibiru si a numit-o a 12-a planeta.
Pe un basorelief sumerian este reprezentat sistemul nostru solar cu cele 9 planete, Nibiru, soarele si luna, in total 12 corpuri ceresti, cel putin asa a fost interpretat de Sitchin.

O denumește el așa? Ar putea fi vorba de oricare altă planetă...

#51
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006
O alta teorie:

The sun's evil twin

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e-DTjZa7_zo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Baghe, 15 March 2012 - 18:35.


#52
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View PostBaghe, on 15th March 2012, 18:34, said:

O alta teorie:
The sun's evil twin

Din filmulet am inteles ca Nemesis s-ar apropia de sistemul nostru solar o data la 26 milioane de ani.
Nu-mi dau seama de imensitatea orbitei acestui al 2-lea soare pentru ca nu pot intelege un lucru:
Stiam ca periada in care soarele nostru impreuna cu sistemul solar face o rotatie completa in jurul nucleului galaxiei Calea Lactee este de aproximativ 25.960 de ani.
Cum naiba perioada de rotatie a lui Nemesis este de 26 mil ani? Am inteles eu gresit?

View Postin10se_l1fe, on 15th March 2012, 17:57, said:

O denumește el așa? Ar putea fi vorba de oricare altă planetă...
Planeta pe care el o numeste Nibiru spune ca are o perioada de rotatie in jurul soarelui de 3600 de ani.
Aceasta planeta ratacitoare a fost atrasa de soare in sistemul nostru planetar  si la un moment dat a intrat in coliziune cu planeta Tiamat care evolua pe o orbita intre Marte si Jupiter. In doua rotatii consecutive unul din satelitii lui Nibiru a intrat in coliziune cu Tiamat. Dupa a doua coliziune aceasta s-a rupt in doua. O parte a fost aruncata pe orbita actuala a Terei devenind astfel a treia planeta dinspre soare, pamantul, iar cealalta jumatate s-a pulverizat formand centura de asteroizi.

Edited by johnnickelby, 15 March 2012 - 20:25.


#53
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Postjohnnickelby, on 15th March 2012, 20:07, said:

Din filmulet am inteles ca Nemesis s-ar apropia de sistemul nostru solar o data la 26 milioane de ani.
Nu-mi dau seama de imensitatea orbitei acestui al 2-lea soare pentru ca nu pot intelege un lucru:
Stiam ca periada in care soarele nostru impreuna cu sistemul solar face o rotatie completa in jurul nucleului galaxiei Calea Lactee este de aproximativ 25.960 de ani.
Cum naiba perioada de rotatie a lui Nemesis este de 26 mil ani? Am inteles eu gresit?


Planeta pe care el o numeste Nibiru spune ca are o perioada de rotatie in jurul soarelui de 3600 de ani.
Aceasta planeta ratacitoare a fost atrasa de soare in sistemul nostru planetar  si la un moment dat a intrat in coliziune cu planeta Tiamat care evolua pe o orbita intre Marte si Jupiter. In doua rotatii consecutive unul din satelitii lui Nibiru a intrat in coliziune cu Tiamat. Dupa a doua coliziune aceasta s-a rupt in doua. O parte a fost aruncata pe orbita actuala a Terei devenind astfel a treia planeta dinspre soare, pamantul, iar cealalta jumatate s-a pulverizat formand centura de asteroizi.
Vezi tu. Perioada de rotatie in jurul nucleului galactic, al sist solar, este de 225 milioane de ani terestrii. Cu aproximatie buna.
Nici o rotatie in jurul unui nucleu, al grupului de stele din pleiade, din care ar face parte si Soarele, nu s-ar face in 26000 de ani. Fiindca distanta pina in centrul acestui grup al Soarelui este de 400 ani-lumina. Viteza, citiva zeci de km/s, si iese ceva de ordinul 2 milioane de ani terestri.
Dar nu stiu cum e cu Pleiadele. Sa spuna un fizician sau astrofizician, mai exact.
Daca aceasta planeta, apare la 26 milioane de ani, se poate calcula distanta maxima. Si nu cred ca e posibil un astfel de tandem cu Soarele. Ar intra in alte sisteme solare, si e de fapt un corp ratacitor. O fi aparut cindva in trecut, si e posibil sa nu mai apara niciodata.

Edited by NASTYPRIMUL, 16 March 2012 - 01:21.


#54
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006

View PostNASTYPRIMUL, on 16th March 2012, 01:20, said:

Daca aceasta planeta, apare la 26 milioane de ani, se poate calcula distanta maxima. Si nu cred ca e posibil un astfel de tandem cu Soarele. Ar intra in alte sisteme solare, si e de fapt un corp ratacitor. O fi aparut cindva in trecut, si e posibil sa nu mai apara niciodata.
Poate ca a fost într-adevăr un eveniment singular, dar curiozitatea ma roade sa stiu ce nai ba este in aglomerarea aia de la minutul 29:30

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate