Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Igo Primo

- - - - -
  • Please log in to reply
1183 replies to this topic

#595
costinradu

costinradu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 05.09.2005

View Postdanutzu_1069, on 23 ianuarie 2014 - 22:44, said:

^^ Asta ca sa tinem topicul ... cald.
Avem altceva de discutat?

Pai de exemplu poate ma poate ajuta cineva cu problema mea:
Am instalat Igo Primo 2.4 pe un device cu Win 6 si la voci nu se aud primele cuvine indiferent daca e voce normala sau TTS.Practic primele cuvinte din comentariu nu se aud.Ce pot face sa rezolv problema asta?

#596
aaa1

aaa1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 03.07.2009
Am un serioux Q550T2, am instalat fisierele IGO primo2.0.1 pe microcardulSD, dar cand accesez de pe GPS calea fisierelor pt a lasa executabilul,nu imi apare nici un fisier stocat acolo.Totusi cand il conectez la PC, ele sint acolo.Cum va explicati?Sa nu mearga IGO pe Serioux?

Edited by aaa1, 27 January 2014 - 20:17.


#597
zapyx2003

zapyx2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 16.03.2011
Sunt novice (a se citi "habarn'am-ist") in instalarea/actualizarea softurilor de navigatie, motiv pentru care va rog sa ma ajutati intr-un mod ceva mai explicit (etapizat).
Am instalat un IGO Primo pe un telefon cu android (4.1 cu rezolutie 540x960) si nu stiu cum se adauga (si mai ales de unde) harta Europei (acum am doar Romania).

Edited by zapyx2003, 04 February 2014 - 20:57.


#598
justmeeu

justmeeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.11.2013
salut.am si eu o rugaminte.de unde pot lua softul pentru s4 mini. multumesc.

#599
zapyx2003

zapyx2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 16.03.2011
Am rezolvat intre timp, nu mai e nevoie de precizari, am instalat Europa full.
Stima!

Edited by zapyx2003, 05 February 2014 - 21:12.


#600
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Pe un dispozitiv Android + IGO 9.6.22 optiunea TTS Pro este dezactivata, dorind sa folosesc Ivona engine si Ivona Carmen instalate de pe Google Play, pentru ghidare vocala; ce am gresit sau nu am facut ?
MUltumesc

#601
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Ai voce tts in Igo primo - content - voice?

#602
uzzydan

uzzydan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 11.01.2009
Fratilor, dupa lupte seculare, am reusit sa ma enervez atat de tare incat am dezinstalat aplicatia!
Sa va povestesc: respect eu toti pasii descrisi in instructiunile de instalare, descarc pachetul complet pt rezolutia 800x480 (am un LG Optimus L7 II P7150 DUAL SIM), instalez aplicatia, se initializeaza, fac setarile de inceput, gasesc satelitii, pozitia curenta... toate bune si frumoase!
Ulterior, fiind prin oras, zic: hai sa ma duca si pe mine GPS-u pana acasa, sa-l vad in action. Deschid programul, tastez adresa > mergi la. Merg fix doua minute, dupa care imi da mesajul: ne pare rau. iGo s-a inchis !!! Incerc sa-l redeschid, nimic! Acelasi mesaj!
Hai sa nu o mai lungesc mult! NU am mai reusit sa lansez aplicatia. Atata timp cat intru in program in mod off-line, sa zicem, (adica fara sa activez receptorul GPS) toate bune si frumoase. Navighez prin meniu, optiuni, etc. Daca activez receptorul GPS, aproape instantaneu imi da mesajul de iGo s-a inchis!!!!!!
Precizez ca am incercat toate solutiile prezentate, nimic nu a functionat! Nici modificarea sys-ului, nici stergerea liiniilor de rezolutie, nici orice alta solutie pe care am mai gasit-o pe aici!
O parere? Ce poate avea?
Multumesc anticipat!

P.S. Daca s-a mai scris pe aici, accept urecheala, dar aratati si la amarati, ca era cat pe ce sa arunc cu tel-ul! parol!

#603
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
nu ne-ai precizat ce igo primo ai: 2.0 sau 2.4.
Si unul si celalt au mers /merge pe rezolutia specificata pe tel meu ( din semnatura), fara probleme.
E posibil ca hiba sa fie fin tel. Memorie (sistem) insuficienta?

#604
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002

View Postgphg, on 11 februarie 2014 - 22:55, said:

Ai voce tts in Igo primo - content - voice?

Am, rezolvat cu postul 10 de aci :
http://sateliti.eu/s...o-Primo-Android
Singura "problema" este ca in loc de vocea Carmen, am o "cucoana" Liana..nu stiu care este logica , dar nu-mi bat capul...

#605
uzzydan

uzzydan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 11.01.2009
@danututzu_1069: Ai dreptate: iGO Primo 2.0.1 9.6.7.281004 Explay Infinity II.
In ceea ce priveste memoria, am card SD 8 Gb si 4 Gb interna, cu 768 Mb RAM

Pe de alta parte, ulterior am instalat pe acelasi telefon iGO 2.4 ANS Navigator (9.6.29.346622)  si nu face nicio figura, cel putin pana acum. Deci, zic eu ca nu ar fi din telefon

Sunt complet in ceata! Primul ce a avut, al doilea ce are? Pareri?

Ah! Si inca ceva: Care din cele doua variante ar mai buna? Eu tind sa inclin catre prima, mi s-a parut mai completa, parca. iGo ANS e cam simplut... Sau ma insel eu?

#606
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
VA SALUT !

Am un gps lode star si igo primo map din 2011 pe el . Cand l-am cumparat , nu mi-a dat indicatii cum as putea updata hartile (daca e posibil ) . Asa ca va cer ajutorul vostru si va intreb  care este procedura . Multumesc anticipat si astept cu interes raspunsurile voastre ! :)

#607
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Cuplezi aparatul la computer, stergi hartile si poi vechi si le pui pe cele noi. Fisierele .fbl se copiaza in map, iar fisierele..poi se copiaza in poi. La fel si pentru building in folderul building pui fisiere .dc si .dl. Daca vrei si driver alert sau ai soft pentru camioane, copiezi fisiere .fda si .ftr tot in map.

#608
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012

View Postgphg, on 14 februarie 2014 - 09:31, said:

Cuplezi aparatul la computer, stergi hartile si poi vechi si le pui pe cele noi. Fisierele .fbl se copiaza in map, iar fisierele..poi se copiaza in poi. La fel si pentru building in folderul building pui fisiere .dc si .dl. Daca vrei si driver alert sau ai soft pentru camioane, copiezi fisiere .fda si .ftr tot in map.
Nu am pt. camionae ! De unde iau hartile ?

PS: exista vreo modalitate de update ? nu intreb de altceva , dar m-a indus cineva in eroare ca se poate face update !:D

#609
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Aparatul pe care-l ai nu vine cu soft si cu harti originale, poti cumpara hartile de la tomtom sau navteq.

#610
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012

View Postgphg, on 14 februarie 2014 - 20:21, said:

Aparatul pe care-l ai nu vine cu soft si cu harti originale, poti cumpara hartile de la tomtom sau navteq.
Pai daca le are originale ( au fost platite odata ) nu le pot imbunatati tot in baza ''originalitatii'' de atunci ?

Ma rog .....de unde se descarca hartile pt. ele ? Am gasit gpszone , sunt bune de acolo ?

#611
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
nu o sa-ti zica nimeni aici, de unde sa iei harti ... fara sa platesti, si nici sa faca reclama la vreun site...
Tot ce poti afla de aici este ca sunt disponibile 3 furnizori de harti: tom tom, nng (fost tip map) si navteq. Care e cea mai buna... asta e discutabil... si depinde unde vrei sa folosesti. Ptr Romania, NNG si navteq ar cele mai complete.

Edited by danutzu_1069, 15 February 2014 - 11:05.


#612
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008

View Postbeku111, on 15 februarie 2014 - 10:53, said:

Pai daca le are originale ( au fost platite odata ) nu le pot imbunatati tot in baza ''originalitatii'' de atunci ?

Ma rog .....de unde se descarca hartile pt. ele ? Am gasit gpszone , sunt bune de acolo ?
S-o crezi tu ca ai platit software cu harti originale! Ai platit un aparat chinezesc, cu soft si harti piratate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate