Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Cosmote, bătaie de joc la adresa noilor clienți

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#19
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,596
  • Înscris: 31.01.2010

View PostD-O-G, on 26th February 2010, 13:19, said:

Da, da, să o văd și pe-asta!
Vita aia cin magazinul Cosmote care se poartă cu tine precum cu câinii să ofere și suport business :deadtongue:

Cred ca fata aia din Cosmote nu e o vita!
E jignitor sa spui asa ceva chiar daca esti suparat.
Eventual poate fi incompetenta pentru pozitia aia dar mai
repede cred ca si ea prinsa exact ca si clientii Zapp in
viltoarea asta cu reorganizarea seviciilor Zapp si Cosmote.
E totusi o pb mare sa reorganizezi asa ceva.
E bine sa ne amintim de nebunia cu cartele de 2000 min
si ce probleme a creat aia dar pina la urma a mers bine .
Asta e mai mare nebunia si din cauza inchiderii magazinelor
Zapp suportul oferit clientilor de acele magazine e minim.

Bafta,
Grig

#20
anero_black

anero_black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 12.01.2010
astia de la cosmote sunt nebuni la cap.. am aflat ca la cosmote se poate face abonament nou doar pe 2 ani de zile... pe 1 an de zile nu se mai poate face :))))))))


de unde le scot ei? nu stiu.. dar sunt penibili rau...

eu sincer imi doresc ca tot operatorii mobili din ro sa pice spre faliment ca sa scada preturile si sa pupe in fund clientii. daca nu o fac sa vina alte firme

#21
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Cauta alt magazin, si o sa poti sa faci si pe un an. La Beeep se putea parca.
Dar de ce sa iti faci abonament? Cartela cu 70 min nationale si 1200 in retea mi se pare foarte buna...cu doar 5 euro. Problema e ca tre` sa incarci mereu!

#22
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View Postanero_black, on 27th February 2010, 15:15, said:

astia de la cosmote sunt nebuni la cap.. am aflat ca la cosmote se poate face abonament nou doar pe 2 ani de zile... pe 1 an de zile nu se mai poate face :))))))))
Probabil este din cauza ca majoritatea reziliaza dupa perioada minima contractuala si asa se acopera pe 2 ani.
Are cineva o statistica? Poate ne ajuta Bello cu niste informatii ca am vazut ca le cunoaste.

#23
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009

View Postanero_black, on 27th February 2010, 15:15, said:

astia de la cosmote sunt nebuni la cap.. am aflat ca la cosmote se poate face abonament nou doar pe 2 ani de zile... pe 1 an de zile nu se mai poate face :))))))))

Scrie un mail catre ANCOM si ANPC si vezi ce zic, eu consider un abuz acest lucru.

#24
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
cu siguranta este abuz. ar trebui "scuturati" putin la realitate.

#25
D-O-G

D-O-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 26.01.2010
Chiar așa, pentru a veni în întâmpinarea nevoilor clienților și a oferi servicii "profesioniste", Cosmote apelează doar la profesioniști.
http://add-at-work.c...oncurs-cosmote/
Astfel, bugetul și așa sărăcit de investiții în diverse experimente nereușite va putea fi economisit, iar cu puțin jaf al statului prin intermediul Romtelecom poate poate mai iasă și un mic profit de-o ciorbă.
Bravo Cosmote, apreciem gestul, te iubim ca pe Ceaușescu!

Edited by D-O-G, 01 March 2010 - 22:13.


#26
rohry2001

rohry2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 25.08.2008

View PostD-O-G, on 1st March 2010, 22:12, said:

Chiar așa, pentru a veni în întâmpinarea nevoilor clienților și a oferi servicii "profesioniste", Cosmote apelează doar la profesioniști.
http://add-at-work.c...oncurs-cosmote/
Astfel, bugetul și așa sărăcit de investiții în diverse experimente nereușite va putea fi economisit, iar cu puțin jaf al statului prin intermediul Romtelecom poate poate mai iasă și un mic profit de-o ciorbă.
Bravo Cosmote, apreciem gestul, te iubim ca pe Ceaușescu!

Mai baiatule, te intreb din curiozitate, ce legatura are link-ul bagat de tine cu Cosmote ? Am intrat acolo si nu am gasit nimic in legatura cu Cosmote. Te-ai stricat, sau ce ai ? Nu mai ai inspiratie si bagi aici toate mizeriile ?

Edited by rohry2001, 02 March 2010 - 09:24.


#27
D-O-G

D-O-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 26.01.2010
Hai să îți spun, pentru că probabil ai un bai la browser. Cosmote nu își permite să angajeze o firmă pentru proiectarea bannerelor, ci oferă task-ul la studenți plictisiți ademenindu-i cu un premiu de 500€. Este o abordare curat profesionistă.
Acuma eu întotdeauna am apreciat operatorii care investesc și care vin cu idei și servicii noi.
Dar pentru Dumnezeu, nu le mai luați fanatic apărarea, că pănă la urmă, voi îi țineți cu bani, nu ei pe voi. Dacă oamenii ar fi pragmatici în alegerea serviciilor, pun pariu că fie ar scădea veniturile operatorilor, fie ar crește enorm acoperirea. În schimb suportul tinde spre 0, la RC scade programul, că, nu-i așa, clientul este foarte important, problemele de rețea se țin lanț și aroganța predomină. Pe banii voștrii. Vezi cât au de suferit clienții luați cu japca!
Cât despre "stricat", ar fi bine să îți pazești limbajul, nici nu ne știmi și nici n-am mâncat din aceeași farfurie. :nonobad: În caz că ești doar un fan care aruncă injurii gratuit este rușinos și josnic, dacă lucrezi la Cosmote, încă odată, rușine pentru ei!
Vă urez la toți semnal maxim și nervi cât mai puțini!

Edited by D-O-G, 02 March 2010 - 10:35.


#28
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Mi se pare mie sau discutia asta cu banner-ul e total offtopic (pe langa faptul ca-i puerila)? Eu mi-am luat warn pentru o chestie ca asta... Astept sa vad ce se intampla in cazul asta. ;)

#29
D-O-G

D-O-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 26.01.2010
Atunci treceți peste discuția asta. Nu cred că este așa de greu.

#30
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007

View Postd1ab0l33k, on 25th February 2010, 20:07, said:

Prietene... de luni, 1 martie 2010 poti sa mergi in orice magazin Germanos sau Cosmote pentru asistenta/servicii Telemobil!


era noastra? sau dupa era noastra? ca e patru si ei tot paraleli sunt. si ma indoiesc ca se desteapta in weekend.
ziua cand a preluat cosmote zapp, tre' sa o notez ca o zi neagra.

#31
anero_black

anero_black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 12.01.2010
cosmote are o problema mare... nu e a germanilor 100%

alta problema ar fi criza din grecia... care a scos lumea in strada.. nu cred ca cei de la cosmote sunt pe profit in ro

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate