Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Cosmote, bătaie de joc la adresa noilor clienți

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#1
D-O-G

D-O-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 26.01.2010
Odată cu preluarea Zapp, au închis magazinele Zapp, chiar dacă pare un lucru nesimțit, este de înțeles că doar e situație de criză. Cei din shop, înainte de închidere m-au trimis la Cosmote pentru accesorii și alte probleme. Mă duc la Germanos, cei de acolo habar nu au pe ce lume trăiesc, ei vând doar modemuri Zapp cu serviciu de net.
Mă duc atunci direct la sediu, dacă tot sunt client Cosmote. Surpriză! Gagica de acolo mă trimite la Zapp. Îi spun că Zapp se închide, nu mai există magazinul dar ea îi dă înainte că ea n-are cu ce mă ajuta că ei nu se ocupă de clienți Zapp, etc. Am plecat nervos, înjurănd.
Așa că feriți-vă de ei, sunt niște incompetenți! Never ever nu mai vreau să am de a face cu acestă companie OTE indiferent ce servicii vor oferi!

#2
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Mai asteapta si tu, sa se integreze cu totul.

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
deabea i-a preluat..vrei ca totul sa fie peste nopte? ca primul iPhone vandut la ora 00 la timisoara? :|
mai asteapta, oricum, sper ca va avea cosmote si CDMA in magazinele lor, si ca nu vor renunta de tot

#4
D-O-G

D-O-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 26.01.2010
Păi nu nene, așa nu merge. Ce fac dacă mi se strică telefonul? Dacă am nevoie de accesorii, baterii, service? Cum ar fi dacă nu le mai dau banii pe abonament? Le-ar conveni? Uite, nici mie nu-mi convine atitudinea lor.

#5
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Parca inchideau magazinele de pe 1 martie. S-au grabit cumva? :notangel:

#6
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View PostGabyyy93, on 20th February 2010, 20:36, said:

Parca inchideau magazinele de pe 1 martie. S-au grabit cumva? :notangel:

Nu, pe 1 se inchid! Doar ca D-O-G se plange de pe acum ca nu are de unde sa isi cumpere accesorii intre 1 si 5 martie! :)
O sa gasesti amice acele accesorii impreuna cu plaja de servicii si suport
Zapp in magazinele Cosmote si Germanos... cei drept, nu peste noapte!

#7
D-O-G

D-O-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 26.01.2010
Magazinul de la Timișoara s-a închis sâmbătă!
Asta dovedește încă odată că dacă spui grec, spui corpuție, hoție și jaf, indiferent că e vorba de stat sau de companii de-ale lor.

#8
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Ce treaba are coruptia cu inchiderea unui magazin? :huh:.

Edited by MasterC, 22 February 2010 - 09:17.


#9
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009

View PostD-O-G, on 22nd February 2010, 02:41, said:

Magazinul de la Timișoara s-a închis sâmbătă!
Asta dovedește încă odată că dacă spui grec, spui corpuție, hoție și jaf, indiferent că e vorba de stat sau de companii de-ale lor.

Esti prea dur. Doar nu vrei ca echipamentele alea sa se teleporteze imediat in magazinele cosmote?

#10
D-O-G

D-O-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 26.01.2010
Păi mi se pare normal ca o firmă care se respectă să ofere suport încontinuu la serviciile lor. De ce au închis așa repede magazinele dacă încă nu sunt pregătiți? Asta nu denotă lipsă de profesionalism? Dacă tu ai avea o firmă cu 5 telefoane și unul ți s-ar beli, ți s-ar părea normal să stai o săptămână pănă ce fac ei pregătirile în magazine? Păi unul din ăsta nici n-ar mai plăti factura.

#11
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View PostMasterC, on 22nd February 2010, 09:17, said:

Ce treaba are coruptia cu inchiderea unui magazin? :huh:.
unii nu se pun in locul altora care vor fi dati afara si nu prea mai au unde sa se duca pe criza asta

#12
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Eu intrebam una si tu-mi raspunzi alta. Mersi.

#13
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View PostMasterC, on 22nd February 2010, 09:58, said:

Eu intrebam una si tu-mi raspunzi alta. Mersi.
ce raspuns vrei de la cineva care asociaza grecul cu coruptia
parca romanul e sfant

eu ma refeream la starea psihica a angajtilor zapp, cat vor mai fi la zapp

#14
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Nu stiam de ce m-ai citat pe mine, asta era problema (mea).

In alta ordine de idei, sa speram ca ajung accesoriile Zapp in magazinele COSMOTE si Germanos cat mai repede. Eu plec inapoi cu numarul in Vodafone ca nu mai am ce face cu el in Zapp.

#15
soso_cnx

soso_cnx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 23.03.2006

View PostD-O-G, on 20th February 2010, 20:32, said:

Păi nu nene, așa nu merge. Ce fac dacă mi se strică telefonul? Dacă am nevoie de accesorii, baterii, service? Cum ar fi dacă nu le mai dau banii pe abonament? Le-ar conveni? Uite, nici mie nu-mi convine atitudinea lor.


sunt curios cati sunt in situatia ta. In mod normal cei de la CSM trebuiau sa iti ofere o alternativa, pe care eu stiu ca exista. Toti clientii ZAPP vor fi migrati catre CSM si vor primi oferte asemanatoare cu planurile tarifare existente in ZAPP. Fratilor, abonamentele Zapp de voce vor inceta sa existe. Nu renteaza sa pastreze asa ceva, in conditiile in care GSM iti ofera o gama mult mai larga si flexibila de servicii.

O sa fie si nemultumiti care vor spune ca pentru ei Zapp a fost cea mai cea chestie din lume in materie de telefonie mobila. Si pentru acestia exista alternative in afara de CSM..VDF ...ORG...etc

Am senzatia ca se arunga mult prea usor cu acuzatii, cand daca privesti situatia un pic mai in ansamblu, toti ar fi procedat la fel. Dar asa e cum spui tu ...sunt greci, neprofesionisti.....etc...

eu personal ma bucur ca exista Cosmote si ca pot sa vb la preturi decente in RO. pentru nevoile mele este manusa care se potriveste.

Sa auzim numai de bine.

#16
D-O-G

D-O-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 26.01.2010
Să îmi zică:
-Bă boule, gata, te poți căra, pe noi ne doare în cur de tine!
-A, ok, mulțam, sunteți geniali!

#17
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View PostD-O-G, on 25th February 2010, 01:45, said:

Să îmi zică:
-Bă boule, gata, te poți căra, pe noi ne doare în cur de tine!
-A, ok, mulțam, sunteți geniali!

Prietene... de luni, 1 martie 2010 poti sa mergi in orice magazin Germanos sau Cosmote pentru asistenta/servicii Telemobil!

#18
D-O-G

D-O-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 26.01.2010
Da, da, să o văd și pe-asta!
Vita aia cin magazinul Cosmote care se poartă cu tine precum cu câinii să ofere și suport business :deadtongue:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate