Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Barcelona

- - - - -
  • Please log in to reply
3755 replies to this topic

#3619
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,842
  • Înscris: 13.07.2011
preturile difera foarte mult in functie de zona, in functie de anotimp, luna, zi, persoane, cerere, etc. Cel mai ok este sa mergi prin Airbnb sau prin Booking. Daca alegi Booking apasa un click pe semnatura mea si la intoarcerea din calatorie primesti 10% din totalul hotelului returnat in contul tau.

Bafta

#3620
fireman580

fireman580

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 22.01.2011
Salutare!

Mi-am rezervat in urma cu 2 luni un city break in Barcelona in peroada 21-24 Octombrie. Intre timp au inceput revoltele, din cate am inteles, aeroportul a fost blocat. Aveti cuostinte despre situatie, daca sunt sau nu zboruri anulate pe terminalul 2 ? In schimb, in oras cum se prezinta situatia?

Multumesc!

#3621
ErnestoCheGuevara

ErnestoCheGuevara

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 07.10.2019
Asa cum arata "atmosfera sociala", cred ca se poate cheltui mai bine 2-300 EUR pe zi.
In orice regiune a Spaniei. Mai putin Barcelona. Sau Catalunia.

#3622
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008

Vizualizare mesajfireman580, pe 16 octombrie 2019 - 10:12, a scris:

Aveti cuostinte despre situatie, daca sunt sau nu zboruri anulate pe terminalul 2 ? In schimb, in oras cum se prezinta situatia?
Daca de la noi se pleaca spre Barcelona (si cel putin astazi, da) inseamna ca terminalul din Barcelona e functional. Ce va fi saptamana viitoare nimeni nu poate stii.....De obicei o chestie de genul asta nu dureaza foarte mult si este concentrata in perioada de week-end. Ai o decizie grea de luat, din pacate.

#3623
kvs

kvs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 23.07.2013
A fost cineva in Barcelona in Decembrie? Cum e temperatura?

#3624
Loewe35

Loewe35

    supergirl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,515
  • Înscris: 28.04.2016
Plăcută.  Și 15 grade la prânz în zilele însorite

#3625
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,842
  • Înscris: 13.07.2011

Vizualizare mesajfireman580, pe 16 octombrie 2019 - 10:12, a scris:

Salutare!

Mi-am rezervat in urma cu 2 luni un city break in Barcelona in peroada 21-24 Octombrie. Intre timp au inceput revoltele, din cate am inteles, aeroportul a fost blocat. Aveti cuostinte despre situatie, daca sunt sau nu zboruri anulate pe terminalul 2 ? In schimb, in oras cum se prezinta situatia?

Multumesc!

ne poti informa si pe noi care este situatia? din cate am inteles de aterizat se aterizeaza dar mai greu sa pleci de acolo, banuiesc ca acum s-au potolit.

Vizualizare mesajkvs, pe 25 octombrie 2019 - 16:10, a scris:

A fost cineva in Barcelona in Decembrie? Cum e temperatura?

Da, cum spune si colegul Loewe35 temperaturiile sunt foarte placute fata de Romania si este o perioada cu foarte putina ploaie. Ai temperaturi intre 10 si 15 grade.

#3626
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Problema în decembrie este ziua scurtă.
Hai să zicem că vizitezi interioare, dar şi programul acestora e tot scurt.

În fine, asta e ! Însă şi preţurile la cazare sunt mai mici, dacă ne gândim în compensaţie.


Sănătate şi tcb !

#3627
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
De la 1 iannuarie cartela T-10 ,se va numi  T-Casual.Aceeasi Marie cu alta palarie

#3628
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
De fapt are alta palarie.Nu mai este multipersonal devine unipersonal,ceea ce inseamna ca nu pot calatorii doua persoane cu aceeasi cartela

#3629
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 11.10.2007
Salut,
O sa aterizam in Barcelona cu Blue Air-ul, intr-o sambata la 18:45.
Vrem sa mergem direct la Salou dar nu gasesc pe nicaieri informatii despre tren, adica RENFE. Stiti pe unde as putea sa gasesc vreun timetable?

Edited by yesyesyesyo, 19 February 2020 - 11:04.


#3630
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,548
  • Înscris: 14.04.2008
https://www.barcelon...port-salou.html
Sper sa te ajute!

Statia de tren din Salou apare ca fiind inchisa.
Cea de la Port Aventura e functionala.


#3631
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007

Vizualizare mesajyesyesyesyo, pe 19 februarie 2020 - 11:03, a scris:

Salut,
O sa aterizam in Barcelona cu Blue Air-ul, intr-o sambata la 18:45.
Vrem sa mergem direct la Salou dar nu gasesc pe nicaieri informatii despre tren, adica RENFE. Stiti pe unde as putea sa gasesc vreun timetable?

Vezi ca din aeroport nu exista tren direct Salou, trebuie sa iei trenul pina in oras(Sants), iar de acolo iei trenul catre Portaventura (intr-adevar statia Salou apare ca fiind desfiintata).
De la gara Portaventura nu stiu cum se ajunge la parc, de la parc sigur ai autobuz spre Salou. Cind am fost eu era functionala gara Salou.
Cred ca mai simplu e sa luati direct autobuzul (firma e Plana) din aeroport spre Salou.

Edited by blue74lion, 19 February 2020 - 13:41.


#3632
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 11.10.2007
Mersi, ma asteptam sa schimb trenul la Sants.
Ma enerveaza ca nu-mi dau seama daca sunt trenuri spre Salou si sambata seara, dupa 8. Sa stiu daca voi fi nevoit sa ma cazez o noapte in Barcelona.

Edited by yesyesyesyo, 19 February 2020 - 14:03.


#3633
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
http://rodalies.genc...R17-Febrero.pdf

Se pare ca deocamdata nu este afisat mersul trenurilor pentru vara. Banuiesc ca in momentul deschiderii parcului vor fi alte trenuri decit cele care circula acum.
Conform orarului afisat, acum trebuie sa schimbi in Tarragona.
Sigur din momentul deschiderii parcului vor fi trenuri directe, stiu ca aveau si oferte bilet de tren+bilet parc la pret redus.

Edited by blue74lion, 19 February 2020 - 14:48.


#3634
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,626
  • Înscris: 12.12.2006
De la gara Portaventura pana la parc este alee pietonala (trotuar) am fost noi. Faci 10 minute pe jos. (Sau nici atat).
Noi am luat tren in directia Tortosa, de la gara Paseig de Gracia.

#3635
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 11.10.2007
De mers o sa merg in luna mai, am uitat sa spun. Multumesc, dar eu chiar trebuie sa ajung sambata in Salou, nu in Portaventura, si daca nu o sa se poata ma opresc in Barcelona. Am cazare in Port Aventura abia de luni.
Tin minte ca acum cativa ani am facut intr-o seara o plimbare pe jos din Portaventura pana in Salou, n-a fost mare lucru dar nu aveam trolere si copil dupa mine.

#3636
Prvsile

Prvsile

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 19.01.2020
Salutare
Voiam sa va intreb cateva sfaturi legate de o mini-vacanta in Barcelona.
Perioada este 19-22 martie...cum este vremea atunci? Transportul de la aeroport-cazare il am asigurat deoarece stau la un prieten, ce este de vizitat in afara de catedrala Sagrada, Barceloneta, parcul Guel si Casa Mila? Un buget orientativ avand in vedere ca am cazarea asigurata? (sunt student si nu ma duc sa sparg bani pe figuri)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate