Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Termopane - profil Roplasto, Casa Noastra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
Dvorak

Dvorak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 14.11.2003
Salutare. Am de gand sa imi fac si eu balconul si pentru asta m-am tot interesat pe la tot felul de firme de termopane. Am ajuns la Casa Noastra unde se pare ca profilul, care se numeste Roplasto pvc, are 5 camere. Mi s-a spus ca e 100% german profilul respectiv. Dupa cate am auzit insa, majoritatea firmelor zic ca au profil german, dar cand colo sunt tot turcisme. Intrebarea mea e daca ati auzit cumva de profilul Roplasto si daca e intr-adevar nemtesc. Geamul o sa fie Low-E. Multumesc mult, bafta

#2
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
RO-plasto : imi suna a plastic romanesc:D

#3
Dvorak

Dvorak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 14.11.2003

Kidu, on Jun 20 2005, 21:09, said:

RO-plasto : imi suna a plastic romanesc:D

<{POST_SNAPBACK}>


good point :) Dar haide fratilor, chiar nu a auzit nimeni de profilul asta? Chiar e german? As vrea sa fiu sigur totusi, pentru ca sincer sunt cam chitibusar cand e vorba sa cumpar ceva. Si nu imi place sa fiu dus cu zaharelul, la genul "hai ca e mai frumos la noi ca uite.. e facut in hawaii"

#4
Dvorak

Dvorak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 14.11.2003
Chiar imi pare rau ca nu e nimeni sa fi auzit de profilul asta. Asta e, am sa merg pe partea asta, sper sa nu regret :)

#5
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,649
  • Înscris: 14.10.2004
Eu am 3 geamuri cu aces profil de cca 4 ani si nu am avut probleme cu el
PS www.roplasto.com

#6
cspaunica

cspaunica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.07.2006

 Dvorak, on Jun 21 2005, 11:25, said:

Chiar imi pare rau ca nu e nimeni sa fi auzit de profilul asta. Asta e, am sa merg pe partea asta, sper sa nu regret :)

Dvorak, mi-a venit si mie randul sa-mi pun aceleasi intrebari pe care ti le puneai tu cu un an in urma... Ai cumparat Roplasto de la Casa Noastra? Daca da, esti multumit de pasul facut?
[email protected]

#7
ionutz_cjv5

ionutz_cjv5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 04.04.2005
o cunostinta vinde asemenea profile (firma e rezist) si spune ca sunt faucte in germania. Oferta de pret ce mi-a facut-o era asemantoare cu ale trocalului si veka (diferente mici). Ideea e ca la final mi-a spus sa ii duc cea mai buna oferta ce am gasit-o si el imi face una sub pretul aceleia (bineinteles ca daca ii duc turcisme nu cred ca le compara).


ce urmeaza sunt doar presupuneri: Ideea e ca are de unde scadea pretul, si din punctul meu de vedere inseamna ca sunt ieftine de felul lor si cred ca si calitatea e pe masura.

#8
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
threadul este cam vechi, si va rog sa il continuati pe cel dedicat termopanelor... subiectul este acelasi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate