Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Revine Isus in 2011?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1108 replies to this topic

#1063
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View PostEugen3, on 20th December 2011, 18:02, said:

Pe tine cum te vezi?

Ma vad destul de handsome ... putin mai plinuț, ca m-am mutat de langa parcul Izvor si in Berceni nu prea pot sa fac jogging, decat extrem, cu 20 de caini dupa mine si țipand ca o fetiță (joking, evident...sunt un macho).


Tu te vezi bine? Ca pe forum esti vazut (de catre mine, cel putin) ca avand o biblie falsa, un Iehova fals, o evlavie falsa, [o infatisare de om destept, la costum] - falsa (aici iti fac un compliment, presupunand ca in costum pari destept). Si continuand: incapatanat, imatur, nesincer, laș, dependent de secta la care slujesti...


Am zis imatur pentru ca, spre deosebire de zexelica, nu stii sa iti evaluezi ideile pe care le-ai inghitit en-gross de la WT.


Iar celor care sariti pe zexe care a recunoscut ca a gresit: sa va fie rusine. (i-am spart...le-am zis sa le fie rusine, cred ca le-a lovit constiinta si se zvarcolesc in chinuri)

Edited by kruger, 21 December 2011 - 12:27.


#1064
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007
Da kruger, dar zexe recunoaste ca greseste numai cand vede clar ca numai are nici o iesire si cand oorice minciuna ar spune, ar suna ilogic...

Zexe e un prefacut si se pare ca tu i-ai picat in plasa...

Fiecare e liber sa creada ce vrea, cum vrea si in cine vrea... nu e nevoie de oameni cu moralitate indielnica, asemeni lui zexe, care spun ca Legea nu mai e valabila, libertatea de alegere nu exista, si proclama un dumnezeu care in mod abuziv hotaraste pentru mine ce e bine si ce e rau....

Daca Legea numai e valabila, atunci ce mai este pacatul? Numai exista?

Daca eu nu sunt liber sa aleg, atunci unde mai este dreptatea?

Daca Dumnezeu hotaraste pentru mine si eu trebuie sa fac ceva impotriva voineti mele, unde mai e iubirea Lui?

Tu kruger, te vezi cam batjocoritor la adresa unora.... :nonobad:

#1065
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postzexelica, on 20th December 2011, 20:12, said:

Ma corectez cand gasesc IN SCRIPTURA ceva ce contrazice concluzia mea. Oricum, eu am spus inca de la inceput ca nu declar dogmatic 2011 ca fiind sfarsitul lumii.

Ai dovedit însă că nu faci acest lucru decât atunci când nu mai ai încotro, când îți arată majoritatea că susții învățături care nu au în realitate bază Biblică.  

Însă, continui să susții învățături păgâne precum "sufletul nemuritor", "chinul veșnic în focul iadului", "Dumnezeu nu are în prezent un popor multinațional sau un grup de persoane cu care colaborează", "Isus este Dumnezeul Atotputernic" ... etc.  Lista ar putea continua ......

View Postkruger, on 21st December 2011, 12:16, said:

pe forum esti vazut (de catre mine, cel putin) ca avand o biblie falsa, un Iehova fals, o evlavie falsa, [o infatisare de om destept, la costum] - falsa (aici iti fac un compliment, presupunand ca in costum pari destept). Si continuand: incapatanat, imatur, nesincer, laș, dependent de secta la care slujesti...


Am zis imatur pentru ca, spre deosebire de zexelica, nu stii sa iti evaluezi ideile pe care le-ai inghitit en-gross de la WT.

Tot ce e posibil .....

Edited by Eugen3, 21 December 2011 - 12:39.


#1066
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Postktulu22, on 21st December 2011, 12:38, said:

Da kruger, dar zexe recunoaste ca greseste numai cand vede clar ca numai are nici o iesire si cand oorice minciuna ar spune, ar suna ilogic...

Zexe e un prefacut si se pare ca tu i-ai picat in plasa...
Nu ma intereseaza cand recunoaste cineva ca greseste. Cu cat mai repede, cu atat mai bine pentru el, stie asta. Eu ma bucur cand cineva isi da seama de o greseala si nu ma apuc sa il batjocoresc pentru ca a recunoscut prea tarziu.

Nu am picat in vreo plasa ... a gresit, si-a dat seama, eu ma bucur in loc sa fac misto de el. Nu cumva tu ai picat in vreo plasa? Cum spune Biblia sa "ridici" pe cineva care a cazut intr-o greseala? Cu duhul ...bataii de joc, pentru ca a recunoscut prea tarziu ?


View Postktulu22, on 21st December 2011, 12:38, said:

Daca eu nu sunt liber sa aleg, atunci unde mai este dreptatea?

Daca Dumnezeu hotaraste pentru mine si eu trebuie sa fac ceva impotriva voineti mele, unde mai e iubirea Lui?
Esti un om salvat, mantuit?

--> Daca da, atunci ar trebui sa stii unde e iubirea Lui si nu e treaba ta sa tragi la raspundere pe Dumnezeu. Ap. Petru era predestinat sa moara pe cruce ? Da sau nu ? Cand i s-a spus asta, el a intrebat ce va fi si cu Ioan... stii ce i s-a raspuns: ce-ți pasă ție? Tu vino după Mine!.

Mai clar, daca nu ai inteles:  Astfel, El are milă de cine vrea, și împietrește pe cine vrea. Dar îmi vei zice: „Atunci de ce mai bagă vină? Căci cine poate sta împotriva voii Lui?” Dar, mai degrabă, cine ești tu, omule, ca să răspunzi împotriva lui Dumnezeu? Nu cumva vasul de lut va zice celui ce l-a făcut: „Pentru ce m-ai făcut așa”?

Cred ca ai o idee gresita despre Dumnezeu si crezi ca poti intelege felul cum lucreaza El...

--> Daca nu esti mantuit, atunci te avanti in ape prea mari (predestinare) si cauti sa intelegi chestii peste capacitatea ta de intelegere.

View Postktulu22, on 21st December 2011, 12:38, said:

Tu kruger, te vezi cam batjocoritor la adresa unora.... :nonobad:
Guilty as charged ...

Dar, in apararea mea, sa stii ca nu am mintit, nici macar nu am exagerat, in ce i-am spus lui Eugen3. Am fost cinstit pentru ca trebuie sa i se spuna adevarul, spre indreptarea lui.

P.S. O gluma neconstructiva ar fi fost .... ca 3-ul din nickul lui Eugen indica versiunea/modelul de robot scos in productie de WT pentru a fi trimis "la produs" de discipoli.  Probabil Eugen1 si Eugen2 nu aveau functia de a scrie pe forum, pe langa scanarea si memorarea brosuricilor ori text-scraping de pe site-ul watchtower.org ... varianta 3 are acest feature, posteaza pe forum intr-o veselie. Cu putin mai (foarte) multa rabdare, ii poti observa un pattern in modul de comportare si chiar poti sa anticipezi ce "mutari" va face.

P.S.2 (ca tot o daduram in high-tech). Continuand gluma deloc constructiva, as adauga si faptul ca WT scoate pe piata roboti foarte bine sigilati, aproape imposibil de modificat de catre vreun om.
------
Sincer acum, doar Dumnezeu are putere sa atinga inimi atat de impietrite.

Edited by kruger, 21 December 2011 - 13:32.


#1067
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postkruger, on 21st December 2011, 13:28, said:

Nu ma intereseaza cand recunoaste cineva ca greseste. Cu cat mai repede, cu atat
P.S. O gluma neconstructiva ar fi fost .... ca 3-ul din nickul lui Eugen indica versiunea/modelul de robot scos in productie de WT pentru a fi trimis "la produs" de discipoli.  Probabil Eugen1 si Eugen2 nu aveau functia de a scrie pe forum, pe langa scanarea si memorarea brosuricilor ori text-scraping de pe site-ul watchtower.org ... varianta 3 are acest feature, posteaza pe forum intr-o veselie. Cu putin mai (foarte) multa rabdare, ii poti observa un pattern in modul de comportare si chiar poti sa anticipezi ce "mutari" va face.

P.S.2 (ca tot o daduram in high-tech). Continuand gluma deloc constructiva, as adauga si faptul ca WT scoate pe piata roboti foarte bine sigilati, aproape imposibil de modificat de catre vreun om.
------
Sincer acum, doar Dumnezeu are putere sa atinga inimi atat de impietrite.

kruger, cuvintele tale "pansează rănile", așa cum spunea Isus .....

(Isaia 61:1, 2) . . .Spiritul Domnului Suveran Iehova este peste mine, pentru că Iehova m-a uns să le anunț vestea bună celor smeriți. El m-a trimis să-i pansez pe cei cu inima frântă, să le vestesc captivilor libertatea și prizonierilor deschiderea largă a ochilor, 2 să vestesc anul de bunăvoință al lui Iehova . . .


Oricum ai încerca să prezinți lucrurile, atitudinea ta critică este observată de toți ceilalți .....
Și, din păcate, cam același lucru se observă la majoritatea celor care postează pe această arie.

Se pare că este greu să existe o comunicare decentă, un schimb de idei, de păreri, fără a recurge la calomnii, jigniri, atacuri la persoană, etc. ...

Edited by Eugen3, 21 December 2011 - 13:47.


#1068
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View PostEugen3, on 21st December 2011, 13:47, said:

kruger, cuvintele tale "pansează rănile", așa cum spunea Isus .....

(Isaia 61:1, 2) . . .Spiritul Domnului Suveran Iehova este peste mine, pentru că Iehova m-a uns să le anunț vestea bună celor smeriți. El m-a trimis să-i pansez pe cei cu inima frântă, să le vestesc captivilor libertatea și prizonierilor deschiderea largă a ochilor, 2 să vestesc anul de bunăvoință al lui Iehova . . .


Oricum ai încerca să prezinți lucrurile, atitudinea ta critică este observată de toți ceilalți .....
Și, din păcate, cam același lucru se observă la majoritatea celor care postează pe această arie.

Se pare că este greu să existe o comunicare decentă, un schimb de idei, de păreri, fără a recurge la calomnii, jigniri, atacuri la persoană, etc. ...

Man, cum poti sa-i spui unui om ca e fals, fara sa pari critic? Cum poti sa-i spui unui fanatic, ca invatatura lui e falsa, fara sa sara de ...dos in sus ? Am incercat si eu sa o spun mai cu haz, intr-o gluma, cu avertisment cu tot (ca e gluma, doh!).

Acum esti jignit? Goneste pe martori de langa tine, apoi scapa de toate prejudecatile si mandria ca ai deja cunostinta despre Scriptura, roaga-te la Dumnezeu sa-ti dea intelepciune si sa-ti descopere Adevarul, apoi pune mana pe Carte si studiaza. Am zis Carte (Biblia), nu brosuri sau website. Daca esti sincer, chiar de studiezi Biblia modificata a martorilor, Dumnezeu iti poate arata asta, pentru ca Satan nu poate neutraliza puterea Cuvantului lui Dumnezeu prin modificarea unor cuvinte .

Eu nu am ce rana sa iti pansez, cata vreme te dai mare cocos, cum ca stii ce invata, in realitate, Biblia . Stii si tu de cate ori ai declarat asta, punand si un smiley de mare smecher.

Cand Dumnezeu te va face sa realizezi cat de gresita e invatatura ta, atunci o sa iti dai seama ce rani ai si atunci o sa poti sa iti dai cu parerea despre modul cum ti le panseaza altii.  Pana atunci, esti doar smecher si refuzi sa te concentrezi pe partea constructiva a criticii.

Edited by kruger, 21 December 2011 - 14:26.


#1069
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postkruger, on 21st December 2011, 14:16, said:

Cum poti sa-i spui unui fanatic, ca invatatura lui e falsa, fara sa sara de ...dos in sus ?

Mulți spun că învățătura martorilor lui Iehova "e falsă", dar niciunul nu-și poate susține afirmațiile cu Biblia.

Spre deosebire de obiceiul unora de a lua din Biblie doar versetele care "se potrivesc oarecum" doctrinei lor, Martorii lui Iehova țin cont de "Toată Scriptura" când își prezintă punctul de vedere.

Un exemplu concret care te privește este următorul:

Tu afirmi că acest pământ va fi distrus și te folosești de versete precum cele din 2 Petru 3:7 și Revelația 21:1, însă ignori versetele de mai jos care fac parte tot din Biblie.  Deși și acestea fac parte din "Scriptura inspirată de Dumnezeu", nu le iei în considerare deoarece contrazic doctrina în care crezi.

(Psalmul 78:69) A început să-și construiască sanctuarul ca înălțimile, ca pământul pe care l-a întemeiat pe veșnicie.
(Psalmul 104:5) Tu ai așezat pământul pe temeliile lui și el nu se va clătina pe timp indefinit, da, niciodată.
(Psalmul 119:90) Fidelitatea ta ține din generație în generație. Tu ai întărit pământul ca să rămână în picioare.
(Eclesiastul 1:4) . . .O generație trece, o generație vine, dar pământul rămâne pentru totdeauna.
(Proverbele 2:21, 22) . . .Fiindcă cei drepți vor locui pe pământ și cei ireproșabili vor rămâne pe el. 22 Dar cei răi vor fi nimiciți de pe pământ, iar cei neloiali vor fi smulși de pe el.

În pofida acestei realități, ai tupeul de a afirma că alții au o învățătură falsă și că "nu țin cont de întreaga Biblie" ......

Edited by Eugen3, 21 December 2011 - 15:08.


#1070
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View PostEugen3, on 21st December 2011, 15:07, said:

Mulți spun că învățătura martorilor lui Iehova "e falsă", dar niciunul nu-și poate susține afirmațiile cu Biblia.
Din nou vorbesti fara sa scapi de prejudecati.


View PostEugen3, on 21st December 2011, 15:07, said:

Mulți spun că învățătura martorilor lui Iehova "e falsă", dar niciunul nu-și poate susține afirmațiile cu Biblia.

Spre deosebire de obiceiul unora de a lua din Biblie doar versetele care "se potrivesc oarecum" doctrinei lor, Martorii lui Iehova țin cont de "Toată Scriptura" când își prezintă punctul de vedere.

Un exemplu concret care te privește este următorul:

Tu afirmi că acest pământ va fi distrus și te folosești de versete precum cele din 2 Petru 3:7 și Revelația 21:1, însă ignori versetele de mai jos care fac parte tot din Biblie.  Deși și acestea fac parte din "Scriptura inspirată de Dumnezeu", nu le iei în considerare deoarece contrazic doctrina în care crezi.

(Psalmul 78:69) A început să-și construiască sanctuarul ca înălțimile, ca pământul pe care l-a întemeiat pe veșnicie.
(Psalmul 104:5) Tu ai așezat pământul pe temeliile lui și el nu se va clătina pe timp indefinit, da, niciodată.
(Psalmul 119:90) Fidelitatea ta ține din generație în generație. Tu ai întărit pământul ca să rămână în picioare.
(Eclesiastul 1:4) . . .O generație trece, o generație vine, dar pământul rămâne pentru totdeauna.
(Proverbele 2:21, 22) . . .Fiindcă cei drepți vor locui pe pământ și cei ireproșabili vor rămâne pe el. 22 Dar cei răi vor fi nimiciți de pe pământ, iar cei neloiali vor fi smulși de pe el.

În pofida acestei realități, ai tupeul de a afirma că alții au o învățătură falsă și că "nu țin cont de întreaga Biblie" ......
Pai cum te lauzi ca tii cont de toata Scriptura, cand tu nu ai citat Apocalipsa 21:1 ?

Ia zii, de ce nu citezi si versetul ala ?

#1071
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postkruger, on 21st December 2011, 15:15, said:

Din nou vorbesti fara sa scapi de prejudecati.



Pai cum te lauzi ca tii cont de toata Scriptura, cand tu nu ai citat Apocalipsa 21:1 ?

Ia zii, de ce nu citezi si versetul ala ?

Uite, să-ți fac pe plac ......

(Revelația 21:1) . . .Și am văzut un cer nou și un pământ nou, căci cerul de odinioară și pământul de odinioară trecuseră, iar marea nu mai era. . .

În versetul de mai sus este folosită expresia "un cer nou și un pământ nou", iar în versetele următoare scrie că "pământul va rămâne pentru totdeauna".

(Psalmul 78:69) A început să-și construiască sanctuarul ca înălțimile, ca pământul pe care l-a întemeiat pe veșnicie.
(Psalmul 104:5) Tu ai așezat pământul pe temeliile lui și el nu se va clătina pe timp indefinit, da, niciodată.
(Psalmul 119:90) Fidelitatea ta ține din generație în generație. Tu ai întărit pământul ca să rămână în picioare.
(Eclesiastul 1:4) . . .O generație trece, o generație vine, dar pământul rămâne pentru totdeauna.
(Proverbele 2:21, 22) . . .Fiindcă cei drepți vor locui pe pământ și cei ireproșabili vor rămâne pe el. 22 Dar cei răi vor fi nimiciți de pe pământ, iar cei neloiali vor fi smulși de pe el.

Cum procedăm?  Care este adevărul?  Care este interpretarea corectă a acestor versete având în vedere realitatea că Biblia NU SE CONTRAZICE?

Edited by Eugen3, 21 December 2011 - 15:24.


#1072
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View PostMetallman, on 17th December 2011, 10:34, said:

Chestia cu "Dumnezeu = atotstiutor" mi-a dat mereu cu virgula.
matalman am impresia ca n-ai citit cu atentie, uite ce scrie in geneza: 9 Dar Domnul Dumnezeu a chemat pe om și i-a zis: „Unde ești?”
10 El a răspuns: „Ți-am auzit glasul în grădină; și mi-a fost frică, pentru că eram gol, și m-am ascuns.”
Gen 2.25; Ex 3.6; 1Ioan 3.20;
11 Și Domnul Dumnezeu a zis: „Cine ți-a spus că ești gol? Nu cumva ai mâncat din pomul din care îți poruncisem să nu mănânci?”
12 Omul a răspuns: „Femeia pe care mi-ai dat-o ca să fie lângă mine, ea mi-a dat din pom și am mâncat.”
se pare ca nu e chiar asa de atotstiutor dumnezeul asta.

#1073
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postcirus6, on 21st December 2011, 15:24, said:

matalman am impresia ca n-ai citit cu atentie, uite ce scrie in geneza: 9 Dar Domnul Dumnezeu a chemat pe om și i-a zis: „Unde ești?”
10 El a răspuns: „Ți-am auzit glasul în grădină; și mi-a fost frică, pentru că eram gol, și m-am ascuns.”
Gen 2.25; Ex 3.6; 1Ioan 3.20;
11 Și Domnul Dumnezeu a zis: „Cine ți-a spus că ești gol? Nu cumva ai mâncat din pomul din care îți poruncisem să nu mănânci?”
12 Omul a răspuns: „Femeia pe care mi-ai dat-o ca să fie lângă mine, ea mi-a dat din pom și am mâncat.”
se pare ca nu e chiar asa de atotstiutor dumnezeul asta.

Dumnezeu este "atotștiutor" în sensul că cunoaște toate detaliile înainte ca acestea să se întâmple, doar pentru cei care cred în doctrina falsă a predestinării, nu și pentru adevărații creștini însă ....

(Geneza 22:12) . . .Și îngerul a continuat: „Nu întinde mâna asupra băiatului și nu-i face nimic, căci acum știu că te temi de Dumnezeu, fiindcă n-ai ezitat să mi-l dai pe fiul tău, pe singurul tău fiu“.

#1074
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View PostEugen3, on 21st December 2011, 15:38, said:

Dumnezeu este "atotștiutor" în sensul că cunoaște toate detaliile înainte ca acestea să se întâmple, doar pentru cei care cred în doctrina falsă a predestinării, nu și pentru adevărații creștini însă ....
eu cred in doctrina falsa a predestinarii.

si sa stii ca-mi place exemplul tau postat mai sus, se pare ca la dumnezeu ii plac credinciosii fanatici.

#1075
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007

View Postkruger, on 21st December 2011, 14:28, said:

Zexe recunoaste cand nu mai are argumente.... si pana acum nu a recunoscut decat odata... acum... si o da la intors ca a gresit el undeva.... minte de ingheata apele in Sahara.... Profetia lui e copy paste de la Family Radio.... dupa ce ca e mincinos isi mai si atribuie vorbele altora ca studiu personal.... mai sa fie... cum se face ca, concluzia "studiului personal" e exact aceeasi cu Family Radio, si chiar in aceeasi perioada in care FR isi faceau reclama cu aceasta "profetie"?

Eu nu pot sa ma bucur... pentru ca minte pe unde apuca, si jigneste pe unde apuca.... daca in postarile lui s-ar vedea ca intentiile lui sunt sincere da, dar cand jigneste pe toti cei care nu sunt de aceeasi parere cu el... e cu totul alta poveste....  si mai ales cand posteaza minciuni la adresa oricui nu ii convine lui.... Nu imi bat joc de el... pus si simplu il caracterizez dupa ceea ce posteaza... daca posteaza minciuni, ce ai vrea sa ii fac? Sa ii spun "Sarut'mana si la mai mare!"?

Textele pe care le luati in considerare le rupeti total de context... nu are nici un rost sa intru in polemici cu oameni care stiu dinainte ca ei au dreptate... foarte bine... esti liber ca sa crezi ce vrei, la fel ca mine... iti respect punctul de vedere chiar daca nu ti-l impartasesc....

Ideea mea despre Dumnezeu e urmatoarea: E un Dumnezeu plin de iubire, care ofera mantuire orcui crede in El, si care accepta jertfa lui Isus Hristos... si sa nu uit... respecta Decalogul in totalitate...

#1076
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Apropo , in ce baza faci calculele zexe ?

#1077
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postgenius, on 21st December 2011, 23:28, said:

Apropo , in ce baza faci calculele zexe ?
In baza 15. De asta nu-i ies. :P

#1078
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostEugen3, on 21st December 2011, 12:42, said:

Ai dovedit însă că nu faci acest lucru decât atunci când nu mai ai încotro, când îți arată majoritatea că susții învățături care nu au în realitate bază Biblică.
Normal ca atunci cand vezi ceva in Scriptura care contrazice sau nu esti 100% sigur, nu e nicio rusine sa recunosti, stimabile. Numai cine nu a studiat niciodata Scriptura poate face o tragedie daca gresesti.
Sa gresesti e normal, stimabile. Esential este SA TE CORECTEZI. Nimeni din nicio biserica nu va contrazice doctrina bisericii sale. Facem pariu?

#1079
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postzexelica, on 22nd December 2011, 00:25, said:

Normal ca atunci cand vezi ceva in Scriptura care contrazice sau nu esti 100% sigur, nu e nicio rusine sa recunosti, stimabile. Numai cine nu a studiat niciodata Scriptura poate face o tragedie daca gresesti.
Sa gresesti e normal, stimabile. Esential este SA TE CORECTEZI. Nimeni din nicio biserica nu va contrazice doctrina bisericii sale. Facem pariu?
Si tu te corectezi dar cand e deja prea tarziu...  :console:

#1080
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Postktulu22, on 21st December 2011, 18:48, said:

si sa nu uit... respecta Decalogul in totalitate...
Poate cineva sa respecte Decalogul in totalitate?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate