Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Revine Isus in 2011?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1108 replies to this topic

#1
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007
M-a surprins un user care stie el tot, cand a afirmat faptul ca Isus va reveni in 2011... In ciuda faptului ca i-am propus ca sa isi demonstreze biblic afirmatia, nu a facut-o... poate daca deschid un topic ne va lamuri...

Voi ce ziceti? :notangel:

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu-s io prea biblic dar de ce sa vina cu 1 an inainte de termen?Nu voi spuneati ca in 2012 e sfarsitu lumii?

#3
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Nu prea cred ca stie cineva cand va reveni. Sunt doar specualtii facute de unele secte pentru a-si atrage acoliti.

#4
topmag

topmag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.12.2009

View Postktulu22, on 16th February 2010, 21:51, said:

M-a surprins un user care stie el tot, cand a afirmat faptul ca Isus va reveni in 2011... In ciuda faptului ca i-am propus ca sa isi demonstreze biblic afirmatia, nu a facut-o... poate daca deschid un topic ne va lamuri...

Voi ce ziceti? :notangel:

Cred ca stiu cine este acest user care les tie el pe "toate" da nu dau nume. Cat despre afirmatie... mi se pare o prostie. Nu vad de ce ar reveni Isus pe pamant in 2011.

#5
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,791
  • Înscris: 03.02.2007
Dacă vine, îl așteptăm cu interes! Cred că există o probabilitate de 0.0000000000001% ca să apară.
Nu de alta, dar Ceaușescu ne-a cam educat să fim atei!

#6
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
Inca n-a venit momentul. Nici cei care se nasc azi nu vor apuca sfarsitul. Vor mai fi inca multe 'crize' si se va ajunge la un razboi suprem in care ne vom autodistruge din cauza tehnologiei high-end utilizata abuziv.
Nu va faceti probleme, tot ce conteaza este sa fim pregatiti sufleteste inainte de a muri.

#7
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostDigix, on 16th February 2010, 22:07, said:

Dacă vine, îl așteptăm cu interes! Cred că există o probabilitate de 0.0000000000001% ca să apară.
Nu de alta, dar Ceaușescu ne-a cam educat să fim atei!

Acel user a si explicat cum a calculat si dedus.
Dar Hristos poate reveni si mai repede de 2011. Chiar la noapte. Problema daca gaseste pe ai sai (credinciosi ) carora le-a poruncit

33. Luati seama, vegheati si rugati-va; caci nu stiti cand va veni vremea aceea.

34. Se va intampla ca si cu un om plecat in alta tara, care isi lasa casa, da robilor sai putere, arata fiecaruia care este datoria lui si porunceste portarului sa vegheze.

35. Vegheati, dar, pentru ca nu stiti cand va veni stapanul casei: sau seara, sau la miezul noptii, sau la cantarea cocosilor, sau dimineata.

36. Temeti-va ca nu cumva, venind fara veste, sa va gaseasca dormind.

37. Ce va zic voua, zic tuturor: Vegheati!?

Cine nu a adormit se pregateste sa-l intalneasca pe Hristos.
Fie ca vine la noapte fie ca merge el in fata Lui sau mai bine zis trece din lumea noastra la cele vesnice.

Caci toti ne vom infatisa inaintea scaunului de judecata al lui Hristos. (Rom.14:10)

dar uni nu mai trec prin judecata fiindca Isus le-a spalat pacatele si sant considerati neprihaniti prin credinta in El

Adevarat, adevarat va spun ca cine asculta cuvintele Mele si crede in Cel ce M-a trimis are viata vesnica si nu vine la judecata, ci a trecut din moarte la viata. (Ioan.5:24)

Daca marturisesti deci cu gura ta pe Isus ca Domn si daca crezi in inima ta ca Dumnezeu L-a inviat din morti, vei fi mantuit. (Rom.10:9)

Pentru acestia este motiv de bucurie nu de ingrijorare

Fiti binecuvantati.

Edited by husand, 16 February 2010 - 22:24.


#8
spiridusul_0591

spiridusul_0591

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.03.2009
Nu vine, va spune Spiry :)))

#9
flyingspur

flyingspur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 12.04.2009
Si o sa vina un tip ...si o sa zica " eu sunt fiul lu' taica-miu si sunt iisus !!"
Cine il crede ? Nici religiosii nu-l cred , zic ca e unul cu probleme la mansarda. D'apoi oamenii cu ceva cap care nu inghit tot ce tine de religie ?

Edited by flyingspur, 16 February 2010 - 22:19.


#10
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Daca vreti sa aflati adevarul, dati un PM lui Dumnezeu :)

http://forum.softped...showuser=353824

#11
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View Postktulu22, on 16th February 2010, 12:51, said:

M-a surprins un user care stie el tot, cand a afirmat faptul ca Isus va reveni in 2011...

nu vine, altfel m-ar fi sunat

#12
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
cine-l cazează?

#13
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Din Evul Mediu tot vine.

#14
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
Hai gata cu caterinca!

Isus e asteptat inca din anul mortii sale. Dupa cum ii zice chiar evanghelia sa: nu va trece aceasta generatie inainte sa se intample toate astea. Citatul e din memorie asa ca nu sriri pe mine ca nu am zis exact cuvintele din carte. Oricum a intarziat 2000 de ani!

Zexelica, ai cuvantul, de ce crezi tu ca anul viitor o sa vina Isus? Daca trece 2011 si nu vine Isus sa stii ca te voi prigoni pe acest forum folosind exact cuvintele tale pe care le arunci martorilor si adventistilor! O sa fie o intreaga pleiada de profeti mincinosi, coana mare, Russel, Brahanel si nu in ultimul rand Zexelica.

Daca ai gresit pe undeva la calcule, acest topic e ultima ta sansa sa te corectezi. Bafta!

#15
mizerabilu

mizerabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 11.02.2010
3 Înainte de toate, să știți că în zilele din urmă vor veni batjocoritori plini de batjocuri, care vor trăi după poftele lor,
4 și vor zice: "Unde este făgăduința venirii Lui? Căci de când au adormit părinții noștri, toate rămân așa cum erau de la începutul zidirii!"
:naughty:
5 Căci înadins se fac că nu știu că odinioară erau ceruri și un pământ scos prin Cuvântul lui Dumnezeu din apă și cu ajutorul apei,
6 și că lumea de atunci a pierit tot prin ele, înecată de apă.
7 Iar cerurile și pământul de acum sunt păzite și păstrate, prin același Cuvânt, pentru focul din ziua de judecată și de pieire a oamenilor nelegiuiți.
8 Dar, preaiubiților, să nu uitați un lucru: că, pentru Domnul, o zi este ca o mie de ani, și o mie de ani sunt ca o zi.
9 Domnul nu întârzie în împlinirea făgăduinței Lui, cum cred unii; ci are o îndelungă răbdare pentru voi, și dorește ca nici unul să nu piară, ci toți să vină la pocăință.
2 Petru 3.

6 Deci apostolii, pe când erau strânși laolaltă, L-au întrebat: "Doamne, în vremea aceasta ai de gând să așezi din nou Împărăția lui Israel?"
7 El le-a răspuns: "Nu este treaba voastră să știți vremurile sau soroacele; pe acestea Tatăl le-a păstrat sub stăpânirea Sa. :thumbup:

#16
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Posteu_unul, on 16th February 2010, 22:34, said:

Hai gata cu caterinca!

Isus e asteptat inca din anul mortii sale. Dupa cum ii zice chiar evanghelia sa: nu va trece aceasta generatie inainte sa se intample toate astea. Citatul e din memorie asa ca nu sriri pe mine ca nu am zis exact cuvintele din carte. Oricum a intarziat 2000 de ani!

Zexelica, ai cuvantul, de ce crezi tu ca anul viitor o sa vina Isus? Daca trece 2011 si nu vine Isus sa stii ca te voi prigoni pe acest forum folosind exact cuvintele tale pe care le arunci martorilor si adventistilor! O sa fie o intreaga pleiada de profeti mincinosi, coana mare, Russel, Brahanel si nu in ultimul rand Zexelica.

Daca ai gresit pe undeva la calcule, acest topic e ultima ta sansa sa te corectezi. Bafta!


NU poti prigoni pe nimeni daca ai pe Hristos in Inima dar poti spune de la obraz la obraz daca vrei sa corectezi pe cineva

sa nu vorbeasca de rau pe nimeni, sa nu fie gata de cearta, ci cumpatati, plini de blandete fata de toti oamenii. (Tit.3:2)

#17
spiridusul_0591

spiridusul_0591

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.03.2009
La fel cum a venit si in 2000 asa a veni si in 2011 :)
Suntem consacrati sa ne ducem crucea...nu vine nimeni sa ne scape...

#18
mizerabilu

mizerabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 11.02.2010

View Postspiridusul_0591, on 16th February 2010, 22:55, said:

La fel cum a venit si in 2000 asa a veni si in 2011 :)
Suntem consacrati sa ne ducem crucea...nu vine nimeni sa ne scape...

Dar, preaiubiților, să nu uitați un lucru: că, pentru Domnul, o zi este ca o mie de ani, și o mie de ani sunt ca o zi.

Domnul nu întârzie în împlinirea făgăduinței Lui, cum cred unii; ci are o îndelungă răbdare pentru voi, și dorește ca nici unul să nu piară, ci toți să vină la pocăință.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate