Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Boxe pentru petreceri?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
ady_oancea2000

ady_oancea2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.02.2010
salut.am si eu doua intrebari daca se poate:1-am un dif de bass de 400w,4 ohmi si as dori sa-l pregatesc pentru niste scule la nunti,si ma intereseaza ce filtu pot pune pe el sa nu am probleme in timpul nuntii.
                                                               2-care boxe sunt mai bune pentru nunti,botezuri,banchete etc...active sau pasive?
multumesc mull.va salut.

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,500
  • Înscris: 08.12.2006
Ambele opțiuni prezintă avantaje și dezavantaje. În cazul tău cred că cea mai ieftină variantă ar fi (pe lângă subwooferul pe care îl ai deja) doi sateliți pasivi 2-300W / 8 ohmi și un amplificator de 2 x 400W / 4 ohm, cu semnal din mono sum în ambele canale, sub-ul pe un canal și sateliții în paralel pe celălalt.
O altă variantă (cea recomandabilă, în opinia mea, dar mai scumpă) ar presupune două amplificatoare (unul care să știe să meargă în bridge cu 400W / 4 ohm și încă unul pentru sateliți, aproximativ 200 W) și un crossover. Asta la modul general, pentru că "un difuzor de 400W, 4 ohm" nu spune mare lucru deci nu se poate recomanda nimic concret.
În lipsa crossoverului, pentru subwoofer îți trebuie filtru lowpass (LPF), ar fi indicat unul construit pentru acel difuzor, în funcție și de sateliți. Pentru schemă sau detalii în ce privește construirea, dacă crezi că îl poți face tu, consultă aria de electronică.

Mai încearcă și un search, s-a mai discutat prin diverse locuri...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate