Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Ma ajuta careva ?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
al3xfree

al3xfree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.02.2010
Am un sistem 2.1 serioux .... Problema este ca nu imi recunoaste toate cele 3 componente .... imi recunoaste doar boxa dreapta si subwooferul , iar daca scot subwooferul imi recunoaste numai cele 2 boxe....

Prima data cand am bagat sistemul a mers perfect , dar dupa o zi nu a mai mers....

P.S : Am bagat si vechile boxe , si mi-a recunoscut numai una
        Am reinstalat si windowsu... am bagat si xp si 7




Placa de sunet "Realtek ALC662 @ nVIDIA nForce 6100-405 (MCP61S) - High Definition Audio Controller " ...

#2
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

View Postal3xfree, on 8th February 2010, 21:47, said:

Am un sistem 2.1 serioux .... Problema este ca nu imi recunoaste toate cele 3 componente ....
E mufa din placa de sunet defecta.

#3
al3xfree

al3xfree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.02.2010

View Postbuncar, on 8th February 2010, 22:03, said:

E mufa din placa de sunet defecta.


si crezi ca as putea sa o repar?

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,500
  • Înscris: 08.12.2006
Sistemel respective le-ai încercat cu același cablu sau au cablul lor? Încearcă un alt cablu sau mișcă de jack, vezi dacă merge într-o poziție și nu mai umbli la el după aceea...

#5
al3xfree

al3xfree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.02.2010

View Postantinari, on 11th February 2010, 10:22, said:

Sistemel respective le-ai încercat cu același cablu sau au cablul lor? Încearcă un alt cablu sau mișcă de jack, vezi dacă merge într-o poziție și nu mai umbli la el după aceea...


au cablu lor

#6
al3xfree

al3xfree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.02.2010
Deci am luat sistemul , l`am pus la TV , l`am bagat in priza si nu au mers toate , doar o boxa si subwooferul ... Tin sa va amintesc ca ambele boxe sunt functionale , dar nu stiu de ce nu merg amandoua o data , stiu asta pentru ca daca rasucesc mufa , se schimba din boxa de pe dreapta , pe boxa din stanga ...

#7
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,500
  • Înscris: 08.12.2006
Trebuie verificat/schimbat cablul/mufa. Dacă nu te pricepi, ar fi mai bine să mergi la un service.

#8
avv15

avv15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.05.2008
Buba nu e de la cablu. Ziceai ca l-ai bagat la TV. Am intalnit multe TV-uri (mai ales mai vechi) care dadeau doar semnal mono pe mufa de casti, asa ca de aia se aude cand pe o parte, cand pe alta. Incearca boxele la un mp3 player sau calculator si vezi daca mai fac asa.

#9
al3xfree

al3xfree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.02.2010

View Postavv15, on 24th February 2010, 18:11, said:

Buba nu e de la cablu. Ziceai ca l-ai bagat la TV. Am intalnit multe TV-uri (mai ales mai vechi) care dadeau doar semnal mono pe mufa de casti, asa ca de aia se aude cand pe o parte, cand pe alta. Incearca boxele la un mp3 player sau calculator si vezi daca mai fac asa.


pai la calculator e aceeasi problema

#10
avv15

avv15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.05.2008
Atunci sfatul lui Antinari este cel mai bun. Du-te la un electronist sa iti schimbe mufa / cablul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate