Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

"de ce mi se intampla tocmai mie?!"

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
justmealone

justmealone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.02.2010

 Ursul_Polar, on 2nd February 2010, 10:41, said:

daca tot stai asa mult in casa rezolva problemele ce le ai cu tine.
si nu inteleg de ce trebuie sa zici altcuiva "ce soare e afara!", poti sa-ti exclami si tie asta si ai avantajul de a intelege exact ce spui :)
nu am probleme cu mine ci cu oamenii din jur care catalogheaza o persoana dupa tot felul de criterii tampite.
si trebuie sa am cui sa spun chestia aia pt ca altfel la fel de bine pot sta in casa si sa ajung sa vorbesc singura.....ca sigur m-as intelege:)

#20
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

 justmealone, on 2nd February 2010, 10:47, said:

nu am probleme cu mine ci cu oamenii din jur care catalogheaza o persoana dupa tot felul de criterii tampite.
si trebuie sa am cui sa spun chestia aia pt ca altfel la fel de bine pot sta in casa si sa ajung sa vorbesc singura.....ca sigur m-as intelege:)
si de ce ai o problema cum te catalogheaza ei? crezi mai mult in ceea ce cred ei decat in ceea ce stii tu? :huh:
ideea e ca acel "afara e soare!" e mascat, in fapt e un enunt fara rost si redundant prin simpla evidenta a realitatii.
ce e in spatele enuntului e mai important si de aia spuneam sa vorbesti cu tine :)

Edited by Ursul_Polar, 02 February 2010 - 10:58.


#21
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

 justmealone, on 2nd February 2010, 10:47, said:

nu am probleme cu mine ci cu oamenii din jur care catalogheaza o persoana dupa tot felul de criterii tampite.
si trebuie sa am cui sa spun chestia aia pt ca altfel la fel de bine pot sta in casa si sa ajung sa vorbesc singura.....ca sigur m-as intelege:)

oamenii din jur oricum or sa catalogheze si de-am fi noi perfectiunea intruchipata! o doza de nesimtire e oricand binevenita!

fa-o pentru tine, zambeste!  
problemele n-or sa dispara daca stai in casa . nici daca iesi, da' macar vor exista "secunde" in care nu te vei mai gandi la ele! :D

#22
justmealone

justmealone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.02.2010

 Ursul_Polar, on 2nd February 2010, 10:58, said:

si de ce ai o problema cum te catalogheaza ei? crezi mai mult in ceea ce cred ei decat in ceea ce stii tu? :huh:
ideea e ca acel "afara e soare!" e mascat, in fapt e un enunt fara rost si redundant prin simpla evidenta a realitatii.
ce e in spatele enuntului e mai important si de aia spuneam sa vorbesti cu tine :)
acel"afara e soare" nu e deloc mascat....nu ti s-a intamplat niciodata sa te duci intr-un magazin de haine de exemplu si sa iti vina sa faci o remarca legata de ceva si sa nu poti face asta pt ca nu ai cui sa o spui?
nu stiu ce as putea sa"vorbesc" eu cu mine.....nu am deloc o parere proasta despre mine si nici nu as avea cum sa am asa ceva cata vreme stiu ce si cat pot sa fac.
am o problema cu felul in care sunt "catalogata" pt ca sunt lucruri pe care de ex nu vreau sa le stie postasul sau cel care vine sa platesc lumina.

#23
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

 justmealone, on 2nd February 2010, 11:18, said:

acel"afara e soare" nu e deloc mascat....nu ti s-a intamplat niciodata sa te duci intr-un magazin de haine de exemplu si sa iti vina sa faci o remarca legata de ceva si sa nu poti face asta pt ca nu ai cui sa o spui?
nu inteleg de ce as exclama o constatare certa si, sincer, nu imi vine sa ii spun celui de alaturi ca "vezi ce haina faina" decat daca urmaresc un scop precis prin intermediul comunicarii. nu-mi place sa vorbesc de dragul vorbirii si cu atat mai putin n-am nevoie de confrimari externe de la ceea ce pot constata de unu singur.

 justmealone, on 2nd February 2010, 11:18, said:

nu stiu ce as putea sa"vorbesc" eu cu mine.....nu am deloc o parere proasta despre mine si nici nu as avea cum sa am asa ceva cata vreme stiu ce si cat pot sa fac.
am o problema cu felul in care sunt "catalogata" pt ca sunt lucruri pe care de ex nu vreau sa le stie postasul sau cel care vine sa platesc lumina.
n-am spus ca ai o parere proasta despre tine, asta tu o scoti la inaintare ca fiind ceea ce proiectez eu spre tine, iti spun ca nu-i asa :)
etichetele de catalogare sunt in mare rezultatul tau pentru ca 1. le accepti, 2. le dai un sens, 3. e posibil sa le creezi acolo unde nu exista,

Edited by Ursul_Polar, 02 February 2010 - 11:36.


#24
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
O jumatate nu este un intreg - cauta jumatatea , de asta ai nevoie .
Nu te lua dupa gura oamenilor , nu sunt sfaturi in situatia prin care treci - toti am trecut sau vom trece , este o certitudine . Cel mai important lucru e ca viata merge inainte si isi continua cursul cu sau fara tine , ce zici intri in joc ?

Edited by Neohori, 02 February 2010 - 21:54.


#25
justmealone

justmealone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.02.2010

 Neohori, on 2nd February 2010, 21:54, said:

O jumatate nu este un intreg - cauta jumatatea , de asta ai nevoie .
Nu te lua dupa gura oamenilor , nu sunt sfaturi in situatia prin care treci - toti am trecut sau vom trece , este o certitudine . Cel mai important lucru e ca viata merge inainte si isi continua cursul cu sau fara tine , ce zici intri in joc ?
pana sa dau de site-ul asta eram destul de abatuta,dar am vazut pareri despre multe lucruri prin care am trecut sau inca trec si eu si asa este...viata merge inainte,am intrat in joc si azi am avut o zi extraordinara.
si multumesc tuturor pentru sustinere!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate