Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

DIGI.NET - probleme cu serviciile, echipamentele etc.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
7589 replies to this topic

#5347
cosminmares2020

cosminmares2020

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.07.2019
Pe telefon,tableta,laptop... alt dispozitiv ai incercat? Au inceput problemele si la astia?
In Ploiesti vad ca este OK,chiar am sunat un amic pe RDS...
Eu am UPC... n-am avut probleme cu ei deloc.
In fine,hai sa incerc a te ajuta... daca vrei iti las numarul de telefon pe privat si poti sa ma suni.
Lucrez in IT,electronica si domeniul asta in general.Poti sa suni in seara asta,eu ma culc tarziu...

#5348
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008

View Postdavid1980, on 12 august 2019 - 22:14, said:


Este aprins LOS?

Dacă nu, sună la RDS și întreabă-i dacă este în bridge. Dacă nu, solicită o echipă să verifice ce este acolo.

#5349
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 21.01.2014

View PostKyKyKyKy, on 13 august 2019 - 00:16, said:



Este aprins LOS?

Dacă nu, sună la RDS și Ă®ntreabă-i dacă este Ă®n bridge. Dacă nu, solicită o echipă să verifice ce este acolo.
Sunt aprinse beculețe la:PON,WIFI,LAN1,POWER.La LAN1 beculetul palpaie.Am vorbit cu cei de la Digi am si fost întrebat ce beculețe sunt aprinse pe router .Am menționat cele patru beculețe au zis ca e bine.Probabil să stricat routerul a fost răspunsul lor.Astăzi ar urma să trimită un coleg de al lor să verifice.Am incercat si acum din nou am scos devtot din priză dar tot nu funcționează .

View Postcosminmares2020, on 12 august 2019 - 22:39, said:

Pe telefon,tableta,laptop... alt dispozitiv ai incercat? Au inceput problemele si la astia?
In Ploiesti vad ca este OK,chiar am sunat un amic pe RDS...
Eu am UPC... n-am avut probleme cu ei deloc.
In fine,hai sa incerc a te ajuta... daca vrei iti las numarul de telefon pe privat si poti sa ma suni.
Lucrez in IT,electronica si domeniul asta in general.Poti sa suni in seara asta,eu ma culc tarziu...
Pe telefoane,și pe tabletă nu se conectează pe Wifi deloc folosesc internetul direct de pe cartela Digi,respectiv Orange.

#5350
cosminmares2020

cosminmares2020

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.07.2019
@david1980, cum se prezinta situatia acum,si-a revenit netul?
Oferta cu ajutorul ramane valabila daca ai probleme.Suna in cazul in care nu rezolvi!

#5351
Ricky99

Ricky99

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.08.2019
Salut!
Am o mica problema,de o luna si doua saptamani am solicitat mutarea in noua locație de la bloc la curte. Mi-au spus cei de la RDS ca nu pot face instalarea pentru ca, "cutia" se afla intr-un apartament din clădirea unde ma aflu,au primit acordul de la proprietar si semnătura pentru a scoate acea cutie si nu ne-au contactat de niciun fel pana in ziua de azi. Am tot sunat, am fost la sediu si mereu ne spun ca suntem cu "urgenta" si trebuie sa ne sune. Am contract pentru internet si tv, mutarea e in Bucuresti sector 6.Contractul este fiberlink 300. Am fost si la alti furnizori de internet si mi-au spus ca nu au "resurse", doar telekom imi poate oferi 45mb/sec. Ce solutii as putea avea? Sa renunț la contract si sa schimb la telekom? Ca nu ma pricep la chesti de genu, vreau internet pentru doua calculatoare, chiar nu inteleg de ce nu pot rezolva, viteza cred ca e mica rau...Ce as putea face ?

#5352
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Politica cre(ș)tină a RDS-ului a curților sau imobilelor cu mai mult de un proprietar de a monta un ONT (cutie) și a trage abonații de acolo.
În acest caz nu prea există soluție. Poate tehnicul RDS sau ungurul (ca nu spun cuvântul acela cu b) îți trage, dar slabe șanse.

#5353
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 21.01.2014

View Postcosminmares2020, on 13 august 2019 - 18:32, said:

@david1980, cum se prezinta situatia acum,si-a revenit netul?
Oferta cu ajutorul ramane valabila daca ai probleme.Suna in cazul in care nu rezolvi!
Multumesc apreciez gestul venit din partea dumneavoastră. Da sa rezolvat am fost contactat telefonic de cineva de la Digi care a spus că problema ar fi fost introducerea parolei greșit cea ce nu înțeleg deoarece ei cand au venit la mine și au instalat serviciile fixe ei au făcut toate setările atunci când au conectat internetul fix prin router. Cea ce pot să spun că până la ora 16( aproximativ) am avut internet urmând ca dintr-o clipă în alta să nu mai funcționeze deloc.E limpede după părerea mea ca problema a fost de la ei ca eu nu aveam de ce sa umblu la router dacă nu aveam probleme cu internetul.Si atunci doar in timp ce vorbeam cu cei de la call center la solicitarea lor am scos din priză routerul și l-am băgat din nou sa verific dacă revine sau nu .Un singur lucru totusi nu am înțeles din momentul în care au instalat internetul fix chiar nu exista posibilitatea ca să fi făcut conexiunea astfel încât clientul să verifice direct din calculator cand vede ca prin router nu are semnal.Mai exact cablul de internet să fie introdus direct,si în calculator.Eu am fost abonat Akta cablul de internet era băgat în router in LAN1, și din LAN2 venea un alt cablu in calculator.In caz ca aveam probleme cu internetul prin router am scos cablul din LAN1 și am introdus direct în calculator putând afla unde e problema la mine sau afara la cutie mai ales că scria tip eroare .

#5354
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Dacă se rupe fibra undeva se aprinde LOS.
Cred că trebuia dat reset și se rezolva.

#5355
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014

View PostRicky99, on 13 august 2019 - 23:29, said:

Salut!
Am o mica problema,de o luna si doua saptamani am solicitat mutarea in noua locație de la bloc la curte. Mi-au spus cei de la RDS ca nu pot face instalarea pentru ca, "cutia" se afla intr-un apartament din clădirea unde ma aflu,au primit acordul de la proprietar si semnătura pentru a scoate acea cutie si nu ne-au contactat de niciun fel pana in ziua de azi. Am tot sunat, am fost la sediu si mereu ne spun ca suntem cu "urgenta" si trebuie sa ne sune. Am contract pentru internet si tv, mutarea e in Bucuresti sector 6.Contractul este fiberlink 300. Am fost si la alti furnizori de internet si mi-au spus ca nu au "resurse", doar telekom imi poate oferi 45mb/sec. Ce solutii as putea avea? Sa renunț la contract si sa schimb la telekom? Ca nu ma pricep la chesti de genu, vreau internet pentru doua calculatoare, chiar nu inteleg de ce nu pot rezolva, viteza cred ca e mica rau...Ce as putea face ?

Salut, Ricky99,

Dorim sa verificam situatia reclamata de tine, te rugam sa ne comunici datele de identificare ale contractului intr-un mesaj privat.

#5356
Ricky99

Ricky99

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.08.2019

View PostDIGI_Helper, on 14 august 2019 - 08:31, said:



Salut, Ricky99,

Dorim sa verificam situatia reclamata de tine, te rugam sa ne comunici datele de identificare ale contractului intr-un mesaj privat.
Salut! Nu pot trimite un mesaj privat scrie ca nu  am acces sau nu stiu eu cun pot face asta.

#5357
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014

View PostRicky99, on 14 august 2019 - 14:16, said:

Salut! Nu pot trimite un mesaj privat scrie ca nu  am acces sau nu stiu eu cun pot face asta.

Trebuie sa accesezi user-ul meu si vei avea optiune "Trimite mesaj", de la noi totul este in regula, primim mesaje private.

#5358
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
@DIGI_Helper, userii noi cu postari putine nu pot trimite PM-uri. ;)

https://forum.softpe...mesaje-private/

Practic, nu are cum sa iti dea mesaj privat ca nu il lasa forumul Softpedia. Mai degraba sa iti scrie pe Facebook sau in alt mod ca PM e clar ca nu poate sa iti dea.

#5359
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
E prima oara cand vad Candidate Members, nu mai sunt Juniori.

New Member, nu Junior.

#5360
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postcatalinman, on 14 august 2019 - 17:12, said:

@DIGI_Helper, userii noi cu postari putine nu pot trimite PM-uri. Posted Image

https://forum.softpe...mesaje-private/

Practic, nu are cum sa iti dea mesaj privat ca nu il lasa forumul Softpedia. Mai degraba sa iti scrie pe Facebook sau in alt mod ca PM e clar ca nu poate sa iti dea.

View PostNeaceasca85, on 15 august 2019 - 14:37, said:

E prima oara cand vad Candidate Members, nu mai sunt Juniori.

New Member, nu Junior.

Ati citit regulamentul?

Ce legatura au chestiile astea cu topicul actual?

10. Grupuri
Fiecare membru al Forumului Softpedia face parte dintr-unul din urmatoarele grupuri:
Candidate Member (conturi noi, nu au acces la PM-uri, iar primele 24 de postari trebuie aprobate manual de un moderator/supermoderator/admin - dupa care sunt promovati automat la Junior Member)

Edited by RealThing, 15 August 2019 - 14:42.


#5361
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Pai tu ai citit inainte sa ma apostrofezi pe mine ? A zis clar ca nu poate sa ii dea PM lui DIGI_Helper. I-am explicat de ce nu poate sa ii dea PM.

Pe viitor poate nu mai esti asa tafnos domnul moderator. ;)

#5362
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
N-am apostrofat pe nimeni, am citat din regulament.

Atitudinea asta defensiva e din cauza ca?

#5363
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Net de 300, viteza wifi din ont, ciudat ca zilnic daca dau restart la ont, valorile intra in parametri decenti
80dw 50up

Attached Files



#5364
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007

View Postcsachiri, on 24 august 2019 - 15:08, said:

Net de 300, viteza wifi din ont, ciudat ca zilnic daca dau restart la ont, valorile intra in parametri decenti
80dw 50up

Ce ont ai ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate