Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Transport in Roma

- - - - -
  • Please log in to reply
256 replies to this topic

#163
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009

 MadalinIlie, on 20th October 2011, 20:56, said:

Salut,

Eu plec pe 27 cu intoarcere pe 30 intr-un break de weekend.

Mersi,
Madalin


Eu plec pe 25.10 cu intoarcere tot in 25. Nebunii de ale mele.  daca vrei vesti la cald vb pe 26.10


 alec4, on 21st October 2011, 12:52, said:

Salut, eu am sa plec in Roma, intr o mini vacanta de cu Wizz, am fost la Venetia, sapt trecuta si in Noiembrie ma duc la Roma. Este prima data pentru mine Roma - Ciampino insa sper sa fie super vacanta :)

Cu siguranta, acum depinde de cat stai, ce vrei , etc
Daca vrei date concrete intreaba sau vorbim dupa 26.10.

#164
djvox

djvox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 20.12.2004

 roth, on 15th October 2011, 11:17, said:

buna,  am si eu o rugaminte pentru cei ce stiu exct, cei ce au aterizat pe Ciampino, cum e treaba cu metroul de la Anagnini? Functioneaza, asta dimineata in jur de 8, fiindca nu as vrea sa risc sa iau bus ieftin , acela de 1.2e si sa ajung acolo sa vad ca nu merge metroul si am la dispozitie tot bus.

Plec dimineata si vin seara asa ca nu prea am timp de pierdut. Vreau sa am la dispozitie maximum posibil sa vad Vaticanul/St Piero si Colosseum.  Ideea e ca mai mult la intoarcere as vrea sa fiu sigura ca nu risc si nici nu plec la aeroport cu 4ore inaine.  
Cei ce au fost pot estima cat face busul ca timp de la aeroport la metrou Anagnina? Metroul pana la Vatican?

Multumesc anticipat pentru orice informatie si pormit sa povestesc "O zi la Roma". Am mai avut astfel de escapade insa mergeam cu busul pana la Terminii. Acum as vrea sa experimentex si Anagnina-Vatican cu metrou, am senzatia ca e mai scurt.
de la anagnina faci cam 35-40 min pana la Ottaviano, apoi cam 10 min pana in piata S. Pietro, metroul incepe sa circule de la 5:30 dimineata.

#165
fashionboy

fashionboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.03.2011
BUNA ZIUA,AM SI EU O RUGAMINTE CA NUMAI INTELEG NIMIC DIN CE VB TOATA LUMEA,DIN AEROPORTUL FIUMICINO,CUM AJUNG IN ROMA?CUM ESTE CU TRANSPORTURILE,SI CUM SE RENTEAZA
MULTUMESC MULT ASTEPT RASP

#166
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Poti sa iei trenul Leonardo Express (fara opriri pana in Termini) sau FR1 cu opriri in Tiburtina, Tuscolana, Ostiense, Trastevere si Termini sau un autobuz Terravision http://www.terravision.eu/

Cu autocarul este foarte ieftin. Vezi preturile pe site, poti achizitiona biletele online.

#167
fashionboy

fashionboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.03.2011

 Manzoni, on 15th March 2011, 15:45, said:

Daca ai treaba sa vizitezi Roma, cel mai bine iti cumperi un bilet pentru o zi care cost 4 euro si mergi cu autobuz metrou tramvai, in oras dar si in unele provincii(sunt scrise pe spatele biletului care)
salut,biletul acesta de 4 E se poate lua de la orice statie de tramvai metrou autobuz etc ? cum ii spune

#168
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Da. Se numeste BIG (Biglietto Integrato Giornaliero) valabil 24 de ore. Se poate lua din statii de metrou, automate de bilete, tutungerii, samd.

#169
fashionboy

fashionboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.03.2011
perfect mersi :>

#170
fashionboy

fashionboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.03.2011
Salut din nou,cine are o idee,este mai bine sa schimb banii de aici in euro sau,,,in dolari,,,sau ii schimb acolo in euro :) cine are o idee.multumesc

#171
angelr

angelr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.06.2009
Nu a mers nimeni in Roma cu masina inchiriata ? Eram curios de trafic, parcari, etc






 fashionboy, on 24th December 2011, 00:46, said:

BUNA ZIUA,AM SI EU O RUGAMINTE CA NUMAI INTELEG NIMIC DIN CE VB TOATA LUMEA,DIN AEROPORTUL FIUMICINO,CUM AJUNG IN ROMA?CUM ESTE CU TRANSPORTURILE,SI CUM SE RENTEAZA
MULTUMESC MULT ASTEPT RASP


#172
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 05.11.2009

 fashionboy, on 11th January 2012, 12:10, said:

Salut din nou,cine are o idee,este mai bine sa schimb banii de aici in euro sau,,,in dolari,,,sau ii schimb acolo in euro :) cine are o idee.multumesc

Schimba aici ca iesi mai bine ca pret. La supermarket poti folosi cardul ca iesi mai ieftin.

#173
marianatertis

marianatertis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.01.2012
daca a mers cineva de la aeroportul ciampino spre hotel villa mercede pe via tuscolana si stie cum se poate ajunge ?

#174
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Tren FR4 pana la Termini apoi Metrou linia A pana la stația "Re di Roma" și de acolo câțiva pași pe jos până pe Via Tuscolana.

#175
marianatertis

marianatertis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.01.2012

 marianatertis, on 31st January 2012, 15:47, said:

daca a mers cineva de la aeroportul ciampino spre hotel villa mercede pe via tuscolana si stie cum se poate ajunge ?
Multumesc frumos!

#176
marian07

marian07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.02.2012
Salut,
Pe 28 aprilie plec si eu la Roma si cum este  pt prima data n-am habar de nimic,este .Deci o sa stau 3 zile si mi-am propus sa vad COLOSSEUM,FONTANA DI TREVI ,VATICANUL , LIDO DI OSTIA SI un meci de fotbal ( AS ROMA este echipa mea favorita deci pot sa spun ca asta e  prima tinta).Acum as  vrea sa ma  ajutati si pe mine cu transportul in primu rand:cum ajung de pe Fiumicino la hotel Marc  AURELIO care se afla aproape de statia de metrou Cornelia?? ,cum ajung de la Hotel  la OSTIA??  Va multumesc anticipat si o ultima intrebare ,de fapt cea mai importanta : SANT DE AJUNS 3 ZILE PT TOATA OBIECTIVELE MELE??

#177
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,330
  • Înscris: 17.04.2006

 marian07, on 1st February 2012, 15:50, said:

SANT DE AJUNS 3 ZILE PT TOATA OBIECTIVELE MELE??

Da, 3 zile ajung pentru ce ai enumerat tu.

#178
marian07

marian07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.02.2012

 metalactual, on 1st February 2012, 16:08, said:

Da, 3 zile ajung pentru ce ai enumerat tu.
dar de transport nimic?? si inca ceva :cam ce temperatura ar putea fii in 28 aprile-1 mai la Roma??

Edited by marian07, 01 February 2012 - 16:54.


#179
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

 marian07, on 1st February 2012, 15:50, said:

cum ajung de pe Fiumicino la hotel Marc  AURELIO care se afla aproape de statia de metrou Cornelia?
Ai doua optiuni:
-una mai simpla,mai rapida,dar si mai scumpa-tren Leonardo expres de la aeroport pana la Termini(14 euro),de aici metrou pana la Cornelia;
-una mai complicata si care ia mai mult timp,dar mai ieftina-tren FR1 de la aeroport pana la Ostiense(8 euro),de aici metrou linia albastra(statia de metrou Piramide) pana la Termini,schimb pe linia rosie si mers pana la Cornelia.
Detalii pe trenitalia.com.Harta metroului am mai pus-o,cateva pagini mai in fata.

#180
fashionboy

fashionboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.03.2011
care stie cum e treaba cu inchiriatul masinilor in roma.pe mine ma int doar pt 1 zi,imi cer garantie ceva /

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate