Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

OREN

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Edico

Edico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 16.03.2006
Mi-a facut un prieten capul calendar cu povesti din Oren(satul de langa de langa Edrimit): cea mai frumoasa si linistita statiune.

Apa cristal, inoti alaturi de pesti
Cazare ieftina, mancare buna.
Ferita de aglomeratia din statiunile arhicunoscute

A fost cineva, poate sa confirme spusele prietenului?

#2
mutual

mutual

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.08.2004
Am stat 3 nopti in Oren in mai 2009, in drum spre Marmaris, vezi ca am postat despre cum a fost - nu vei gasi all inclusive, este cam scump fata de ce se ofera, dar este un satuc f. linistit, cu plaja buna, lata, apa calda si curata, numai pt. o vacanta de relaxare si leneveala la soare, eventual te poti plimba cu masina prin regiune ca sa cunosti Turcia si altfel decit in zonele turistice consacrate.

Noi si copiii ne-am simtit extraordinar de bine.

#3
Edico

Edico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 16.03.2006
cred ca asta ma si intereseaza, un loc linistit si ferit pentru familia mea

#4
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View PostEdico, on 27th January 2010, 23:29, said:

cred ca asta ma si intereseaza, un loc linistit si ferit pentru familia mea
Pentru  liniste cu  familia  este  F  Ok  OREN.

#5
baniichannel

baniichannel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 31.12.2006
Oren sau langa Oren, Burhaniye
mai pe langa si mai precis sunt zone separate si imprejmuite, cu :case, altele cu casute, altele cu bungalouri, sau alte diverse forme. Plaje cu  numele : Orient - camere in casute printre o padurice de palmieri, restaurant si piscina , populat de nemti in special. Orjan - vile. Denetco - casute cu niste gradini inflorate de leandri si rozmarin.Ultimele 2 au in dotare una bucata plaja de latime Mamaia, cu nisip fara gunoi, fara pietrele din plajele vecine, sezlonguri, umbrele  free, la cate 10 m distanta unele fata de altele.Toate acestea , inclusiv cunoscuta statiune Oren se afla intr-un golf inconjurat de munti, apa cu pesti, verde albastra cu 100 m pana la 1.60 adancime,  fara valuri, soarele apune in mare,  pe desupra crestei muntilor. Nimeni nu pune radio sa urle in boxe la doar o singura terasa pt fiecare plaja. Din pacate nu exista oferte ale agentiilor pt aceste locuri, sunt cunoscute doar local si populate in special de turci bogati cateva luni pe an. In schimb toti turistii sunt bine primiti .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate