Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 

Piata Forex din Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#109
giannygiani

giannygiani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 25.02.2009
Despre markets.com ce parere aveti ? Am observat ca au reclama si pe moneychannel.

#110
mihaialexandru419

mihaialexandru419

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.01.2012
Daca e posibil as dori parerea voastra despre acest site. Din pacate nu sunt in trader foarte experimentat si caut un robot care sa reuseasca sa imi aduca profit si am gasit printre altele si acest site http://ficg.eu/ro/page/15/Rezultate ce parere aveti? Multumesc anticipat pentru ajutor

#111
pitagora

pitagora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 11.12.2004

 mihaialexandru419, on 16th January 2012, 20:33, said:

Daca e posibil as dori parerea voastra despre acest site. Din pacate nu sunt in trader foarte experimentat si caut un robot care sa reuseasca sa imi aduca profit si am gasit printre altele si acest site http://ficg.eu/ro/page/15/Rezultate ce parere aveti? Multumesc anticipat pentru ajutor

nu stiu ce sa zic de AutoFIG....m-am uitat cateva minute, si in mod tipic romanesc nu prea dau informatii de spre acest EA si n-am gasit nici macar pret. Poate n-am avut suficienta rabdare. Sunt cateva semnale de alarma pe care le vad pe statement (http://www.mt4i.com/...lpari_gs_810570). Poate is eu obosit si ma uit crucis dar luand la intamplare unul din conturile lor vad un grid in ambele directii pe EURCAD si GBPCAD. Poate cineva cu mai multa rabdare poate analiza acel statement mai bine dar pot sa jur ca e grid tradeing. Genul de strategie care mai devreme sau mai tarziu are toate sansele sa-ti faca praf contul. In general sa fugi ca dracul de tamaie cand vezi strategii martingale, grid sau strategii fara stop loss in general.

iti recomand ceva: niciodata sa nu folosesti un bot fara sa intelegi ce face. Daca acest autoFIG face ce cred eu ca face, este f periculos.

Oricum daca cauti boti intra si tu pe forumuri specifice de forex. Pe donnaforex de ex mai mult de jumate din forum e dedicat tradeingului automat. Iti daca vrei de acuma un pont asupra la ce EAs sa acorzi mai multa atentie (asta nu te scuteste de o informare riguroasa inainte de a incerca unul live): ForexGrowthbot, Combo, Wallstreet, Masterscalper, Megadroid. Eu folosesc live o combinatie dintre acesti boti cu unele setari custom cu rezultate bunicele.

Exista si siteuri de reviewuri de EAs care te pot ajuta sa-ti faci o parere, cum ar fi site-ul lui birt (http://eareview.net/) care este considerat de referinta in domeniu. Exista "cluburi" mai mult sau mai putin inchise pe aceasta tema (trading automat), cum ar fi Asirikuy de unde poti invata multe despre cum sa intelegi si sa evaluezi riskul la care te supui folosit un bot, sau un portofoliu de boti.

#112
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,265
  • Înscris: 24.01.2008
Numai mie mi se pare ciudat cum, dupa ce apare un user nou care plaseaza, de mai multe ori si pe mai multe topice, informatii despre un anumit broker/serviciu, apar imediat alti useri noi care sa confirme/laude acele servicii ?  :huh:
Tare as fi curios sa vad in ce masura le difera IP-urile, intre ei si de al firmei respective...   :P

#113
motherfunker

motherfunker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.01.2007
Salut!
Momentan nu am fonduri sa investesc in forex, insa sunt pasionat (tranzactionez pe demo pe MT4 acum).
Stie cineva de vreo firma de brokeraj din Bucuresti care sa faca si prop trading/ eventual sa angajeze junior traders? (in afara de Futures First, care sunt mai mult pe contracte futures, nu forex...)
Thanks!

Edited by motherfunker, 13 May 2013 - 17:18.


#114
mihaivlad78

mihaivlad78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.03.2013
Salut

Eu as putea intreba pe cineva, daca doresti. S-ar putea sa-ti fie de ajutor.

#115
aaa1

aaa1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 03.07.2009
Va salut cu respect,

Pana anul trecut urmaream conferintele zilnice foarte utile ale lui Radu Ciofu de pe profitbursier.ro. De cateva luni vad ca siteul nici nu mai exista, iar dl.Radu a disparut complet. Prin urmare trebuie sa apelez la alte ajutoare asa ca am rugamintea sa imi dati niste linkuri sau bloguri ale unor experti valabili de pe piata forex nat si internat., care tin pulsul zilnic si fac analize pertinente.

Multumesc.

#116
Cristi017

Cristi017

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.06.2013
Buna


Tranzactioneaza cineva  la forex?

#117
Plantarium

Plantarium

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.03.2013
Pai parerea mea ca cineva tranzactioneaza, de vreme ce sunt sute si mii de brokeri si au zeci de mii de clienti.  (eu lucrez cu MPS) :)

#118
mihaivlad78

mihaivlad78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.03.2013
Teletrade face un curs de traderi in Cluj in vara aceasta . Ce parere avetI?

#119
torex

torex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.02.2007

 mihaivlad78, on 11 iunie 2013 - 11:12, said:

Teletrade face un curs de traderi in Cluj in vara aceasta . Ce parere avetI?

Tine minte un lucru: Oriunde vezi un job legat de forex, account manager, bla bla, indiferent de cum se cheama firma, daca vezi pe undeva cuvantul Teletrade, fugi cat te tin picioarele :)). De fapt, cam cu toate firmele astea e la fel, dar astia de la Teletrade sunt cei mai cei. Mai cauta pe net sa te informezi.

#120
mihaivlad78

mihaivlad78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.03.2013
Multumesc!

Sa stii ca m-am interesat si sunt si persoane care au avut succes cu Teletrade...

#121
torex

torex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.02.2007

 mihaivlad78, on 12 iunie 2013 - 15:12, said:

Multumesc!

Sa stii ca m-am interesat si sunt si persoane care au avut succes cu Teletrade...

Poti da un exemplu concret? Nu nume, dar ce a realizat? Succes in ce sens? Au ajuns sa fie angajati de ei, tranzactioneaza pe cont propriu si sunt f profitabili, sau ce mai exact?

#122
Plantarium

Plantarium

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.03.2013

 torex, on 12 iunie 2013 - 16:58, said:


Poti da un exemplu concret? Nu nume, dar ce a realizat? Succes in ce sens? Au ajuns sa fie angajati de ei, tranzactioneaza pe cont propriu si sunt f profitabili, sau ce mai exact?



Ai dreptate, cifrele vorbesc

#123
FxNet

FxNet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.08.2013
Despre compania FxNet

Avantajele cheie ale companiei Fxnet
• Suntem un broker STP adevărat, nu există niciun conflict de interese în raport cu clienţii noştri, veți câștiga, vom câștiga!
• MT4 Simple Trader este cea mai simplă şi uşor de utilizat platformă de tranzacţionare, dar şi cea mai complexă din lume.
• Oferim spread-uri mici fixe 24/5, indiferent de ore, ştiri, anunţuri etc.
• Oferim un levier flexibil de până la 1:500.
Tipurile noastre de conturi
• Deschidere cont standard
• Deschidere cont Platinum
• Deschidere cont Practice
• Cerere de retragere în aceiaşi zi
• Conturi asociate


La FxNet credem în păstrarea de lucruri simple și eficiente, astfel vă punem la dispoziţie 2 tipuri de cont, contul Standard şi VIP. Aceste conturi vă permit sătranzacţionaţi de la mai puţin de 0.01 loturi (1000 de unități), la 20 de loturi (2 milioane de unități) pe tranzacție.
7 platforme sub un singur cont
Accesează toate instrumentele de tranzacţionare FxNet de oriunde !


Metode de plată
Puteți alimenta contul prin diferite metode.(BankWire, card de credit/debit, Moneybookers, Neteller şi altele)
100% Bonus de Bun Venit la prima depunere!
Programul este disponibil până la sfârşitul lunii august 2013. Vă invităm pe toți să deschideţi un cont cu FxNet şi să beneficiaţi de oferta de bonus.


Contact:

E-mail : [email protected]
Tel     : + 00357 25 108103
Pagina web: www.fxnet.com

#124
user033

user033

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,533
  • Înscris: 07.07.2009
Salutare ,

Am niste intrebari legate de Forex:

In momentul in care alimentez un cont , la un broker , sa zicem cu 5.000 EURO (folosind card) si prin tranzactii reusesc sa duc acel cont la 5700 EURO si ma decid ca vreau sa retrag profitul de 700 EURO , banii aceia vor fi livrati inapoi pe card? Daca da , inseamna ca am facut un profit de 700 EURO , ne-declarat la stat, deci cum se procedeaza aici ?

Trebuie sa fac o declaratie cumva de venit .... si statul sa-mi impoziteze acei 700 EURO? Daca a doua zi fac la fel , trebuie sa merg din nou sa fac alta declaratie pentru alt profit?

Nu imi este clar cum functioneaza retragerea castigurilor astfel incat sa fie totul legal.

#125
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Daca ai depus in cont 5.000 de euro si in cont ai 5.700 de euro doar daca retragi intreaga suma de 5.700 euro platesti 16%  din 700 de euro - adica 112 euro, altfel pana cand suma depusa este inca in cont tu nu ai profit.
In alte cuvinte (ai depus 5.000 de euro si norocos fiind dupa 2 saptamani ai in cont 14.000 de euro):
- retragi din cont 4.000 de euro nu platesti impozit deoarece nu ai retras inca intreaga suma de 5.000 de euro depusi in cont . (din 14.000 in cont mai ai 10.000 de euro ramasi).
- mai retragi a doua zi inca 1.000 de euro (4.000 + 1.000 = 5.000 de euro retrasi) inca nu platesti impozit.
- mai retragi a treia zi alti 700 de euro, deja ai retras cei 5.000 de euro, deci tot ceea ce depaseste 5.000 de euro retrasi este profit si daca nu gresesc se impoziteaza cu 16%, (16% din 700 de euro ai de plata 112 euro).

#126
user033

user033

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,533
  • Înscris: 07.07.2009
Am inteles , multumesc :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate