Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Piata Forex din Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#145
1618

1618

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.06.2013
Nu am capital pentru a discuta cu banci, eu am deschis o pozitie pe eurron in urma unui pariu care mi s-a parut dezavantajos, risc vs castig, atunci cand am trecut de la un pariu pe o suma modesta la unul pe o suma mai serioasa.

Odata cu anunturile bnrului de astazi, farmecul unei noi pozitii a cam disparut.

Companiile care activeaza in domeniul spread betting nu au euroron, asta era o optiune interesanta datorita scutirii de la impozitare in UK si Irlanda.
Saxo nu ofera contracte forward pe uerron, dar ofera pentru huf si celelalte din est...

#146
chiriasDezamagit2000

chiriasDezamagit2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 10.10.2013
:))

forex in romania = depui banii in contul unui grasan in maieu, care se uita la tv si rade ca a mai gasit o victima. Apoi tu te uiti la monitor cum iti scad banii din "contul tau" ca la pacanele.

Nu degeaba pe fiecare zial online roman sunt reclame la diversi traderi forex...

#147
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

 chiriasDezamagit2000, on 17 ianuarie 2014 - 12:56, said:

Posted Image)

forex in romania = depui banii in contul unui grasan in maieu, care se uita la tv si rade ca a mai gasit o victima. Apoi tu te uiti la monitor cum iti scad banii din "contul tau" ca la pacanele.

Nu degeaba pe fiecare zial online roman sunt reclame la diversi traderi forex...


Pai...da, cam asa este , mizeaza in general pe lacomia romanilor de a face castiguri peste noapte (asta e aproape o "cultura" in Romania), coroborat si cu educatia financiara foarte deficitara la multi. Trist dar adevarat.

#148
4x4E16

4x4E16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.08.2013
Adevarul este ca in forex 95% pierd. Eu cand am inceput sa activez in domeniu asta am pus accentul pe studiu in primul rand. Am invatat cum se face o analiza tehnica (matematica) a preturilor si apoi analiza bazata pe stiri. Cu toata astea contul meu inclina spre zero motiv pentru care am lasat totul in stand-by si am inceput sa caut un winner din categoria celor 5%. Am gasit chiar 2 persoane foarte profesioniste ambii cu ani buni in spate si uite asa am reusit sa fiu pe plus. Acum cu predictiile de la ei si cu ceea ce am invatat pot sa spun ca traiesc din bursa si fac asta din pasiune nu numai pentru bani.

#149
sfarma_vantul

sfarma_vantul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.01.2014

 4x4E16, on 26 ianuarie 2014 - 21:23, said:

Adevarul este ca in forex 95% pierd. Eu cand am inceput sa activez in domeniu asta am pus accentul pe studiu in primul rand. Am invatat cum se face o analiza tehnica (matematica) a preturilor si apoi analiza bazata pe stiri. Cu toata astea contul meu inclina spre zero motiv pentru care am lasat totul in stand-by si am inceput sa caut un winner din categoria celor 5%. Am gasit chiar 2 persoane foarte profesioniste ambii cu ani buni in spate si uite asa am reusit sa fiu pe plus. Acum cu predictiile de la ei si cu ceea ce am invatat pot sa spun ca traiesc din bursa si fac asta din pasiune nu numai pentru bani.
poti lasa o adresa de contact? te rog frumos

#150
4x4E16

4x4E16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.08.2013
[email protected]... de ce? :D

Edited by 4x4E16, 26 January 2014 - 21:49.


#151
1618

1618

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.06.2013

 4x4E16, on 26 ianuarie 2014 - 21:23, said:

Adevarul este ca in forex 95% pierd. Eu cand am inceput sa activez in domeniu asta am pus accentul pe studiu in primul rand. Am invatat cum se face o analiza tehnica (matematica) a preturilor si apoi analiza bazata pe stiri. Cu toata astea contul meu inclina spre zero motiv pentru care am lasat totul in stand-by si am inceput sa caut un winner din categoria celor 5%. Am gasit chiar 2 persoane foarte profesioniste ambii cu ani buni in spate si uite asa am reusit sa fiu pe plus. Acum cu predictiile de la ei si cu ceea ce am invatat pot sa spun ca traiesc din bursa si fac asta din pasiune nu numai pentru bani.

Extraordinar, cu 100 de euro subscriptia pentru fiecare luna, faci milioane!

#152
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

 4x4E16, on 26 ianuarie 2014 - 21:23, said:

Am gasit chiar 2 persoane foarte profesioniste ambii cu ani buni in spate si uite asa am reusit sa fiu pe plus. Acum cu predictiile de la ei si cu ceea ce am invatat pot sa spun ca traiesc din bursa si fac asta din pasiune nu numai pentru bani.

Fara niste capturi de ecran, eu una nu te cred :D

#153
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008
Avertismentul ASF către investitori:
Nu vă lăsaţi amăgiţi de promisiunile unor câştiguri incredibile! Dacă nu înţelegeţi ce vi se oferă nu tranzacţionaţi!

"Pe scurt, RECOMANDÂRILE CHEIE sunt următoarele:
Atenţie la afirmaţiile care promit câştiguri incredibile sau un potenţial de creştere enorm al investiţiilor. Asemenea afirmaţii semnalează deseori investiţii cu risc mare sau potenţiale fraude;
Informaţi-vă despre riscuri;
Investiţiile de tip FOREX şi cele de tip CFD implică produse complexe şi nu sunt potrivite pentru toţi investitorii, nefiind recomandate celor fără experienţă în domeniu;
Dacă doriţi să investiţi pe piaţa de capital, asiguraţi-vă că înţelegeţi bine produsele financiare respective. Orice decizie de investiţii trebuie sa aibă în spate o analiză fundamentată;
Informaţii despre servicii, instrumente şi produse financiare pot fi accesate pe pagina de internet a ASF, secţiunea Consumatori sau pe alte pagini specializate cum ar fi pagina de internet a Bursei de Valori Bucureşti - BVB, secţiunea Pentru Investitori – Ghidul Investitorului;
Alegeţi una din firmele autorizate de către ASF pentru desfăşurarea activităţilor de intermediere financiară;
Verificaţi dacă firma de intermediere este autorizată de ASF sau este înscrisă în registrul ASF;
Lista entităţilor autorizate sau înregistrate pentru desfăşurarea de activităţi în sfera serviciilor şi instrumentelor financiare poate fi consultată pe pagina de internet ASF, secţiunea Supraveghere > Registre Electronice > Registrul instrumentelor şi investiţiilor financiare;
Căutaţi informaţii pe internet despre firma cu care veţi avea de-a face. Experienţa şi constatările altor investitori, ale organizaţiilor de protecţie a consumatorilor sau ale presei pot fi disponibile din surse publice;
Dacă nu înţelegeţi ce vi se oferă, nu tranzacţionaţi;
Înainte să investiţi este important să citiţi cu atenţie toate materialele de marketing şi contractul sau documentele juridice şi să le înţelegeţi;
Aveţi grijă că anumite oferte de servicii sau produse ar putea fi înşelătoare;
Nu investiţi bani pe care nu vi-i permiteţi a-i pierde: în cazul FOREX sau CFD – produse cu efect de multiplicare - aţi putea pierde mai mult decât investiţia iniţială;
Atenţie la aplicaţiile informatice care generează automat tranzacţii pentru dumneavoastră;
O întâlnire directă sau o semnătura la faţa locului poate prezenta unele inconveniente, dar vă protejează de tranzacţii pripite;
Oferte de formare sau tranzacţionare cu „portofolii virtuale” sunt folosite curent de firmele care oferă servicii de investiţii pe internet şi vă pot încuraja să investiţi. Fiţi atenţi la câştiguri „gratuite”: oferte promoţionale ca „rambursare 10% din valoare” şi „în limita a 500 EUR la deschiderea unui cont” sunt exemple de capcane folosite pentru a vă atrage ca investitor."

Sursa : ziarul financiar
Daca publicarea partiala incalca dreptul de autor rog moderatorul sa-l sterga !

#154
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
sfatul meu:
de 10 ani analizez piata forex fara nici un profit si doar din hobby...imi place MT4 si imi plac robotii....tranzactioneaza automat fara sa ma implic emotional...
in acesti 10 ani nu am avut nici un profit .....de acum incolo a inceput sa se contureze ceva...repet doar analiza tehnica fac.

cert este ca trebuie sa iti alegi un broker forex de incredere http://www.bestonlin...ex-Brokers.html aici vezi cam care ar fi si sa tranzactionezi pe LEVIER MARE 1:1000 pt a avea castiguri bune si cu o strategie de portofoliu faci treaba.

nu puneti botul la brokerii romani.....sunt tepari....

se poate castiga din FOREX dar doar prin munca si analiza....NIMENI CARE O SA VA SUNE nu o sa va garanteze castigul in FOREX...nu au nici o formula castigatoare....FORMULA CASTIGATOARE E LA VOI in ANI DE ZILE DE STUDIU....

nu este cum a zis cineva pe aici PACANELE nici VORBA....piata FOREX este o piata aparte si foarte riscanta dar nu e recomandata ROMANILOR si va spun si de ce IN ROMANIA UN ROMAN VREA SA INVESTEASCA INTR-O AFACERE si sa scoata banii investiti dupa o luna si din a doua luna sa aiba profit IN STRAINATATE STAI CAM 5 ANI SA IESI PE PROFIT asa si cu forexul INCERCI DEMO ANI DE ZILE pana ai formula corecta care iti asigura un profit constant

EQUITY>BALANCE in fiecare moment.

#155
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008
@claudiu ,
Ok, esti pe subiectul topicului, respectiv Piata forex in Romania si ne sugerezi pe drept sa stam departe de teparii din Romania !
Dar recunosti ca nu ai invatat nimic despre tranzactionare folosind O platforma care printre dealerii de la banci este considerata o "facatura" , si mai folosesti "roboti" de tranzactionare !
Nu stiu la ce mai foloseste analiza tehnica ?
Iar sugestia cu leverage 1:1000 este bestiala !!!!
Sincer eu trageam concluzia ca daca au trecut zece ani si nu am facut nimic, recomandam celor ce mai citesc pe aici sa faca exact opusul celor ce le-am facut si anume  :
sa nu foloseasca roboti de tranzactionare,
sa invete analiza tehnica si s-o combine cu cea fundamentala,
sa nu foloseasca levarage mai mare 1:50,
sa nu deschida toata ziua tranzactii ca la pacanele ci doar numai atunci cind indeplinesti cit mai multe conditii din punct de vedere tehnic si fundamental se contureaza ceva clar la una din valute .
Poate am deranjat? era necesara o interventie, i-mi cer scuze!

Edited by focuscsv, 18 July 2014 - 21:05.


#156
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008
Aici avem parerea fondatorului London Capital Group despre MT4

#157
scieriro

scieriro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 27.01.2013
Personal sunt cu Admiral din 2011(a nu se considera reclama - nu de alta dar nu fac reclama gratuita iar bani de la ei nu retrag decat dupa ce am castigat din tranzactii :), pe un cont standard, valori minime de alimentare de la 10E, requote-uri mai ai din cand in cand in perioada stirilor(nu ai la conturile Pro - min 1000E).
Nu ai nevoie decat de CI + semnezi un contract. Alimentezi prin interfata lor prin card, si retragi din soldul contului cat vrei.
Cat tine de tranzactii trebuie sa te documentezi in fiecare zi despre ce stiri o sa apara(calendar economic) - se gasesc pe net destule. Daca nu te pricepi si doar "pariezi" ca la loto, ai mari sanse sa arunci banii pe fereastra, mai bine ii donezi la un spital sau casa de copii.
Daca te pricepi la partea economica atunci clar nu cauti sfaturi pe forumuri ci mai degraba schimbi strategii/impresii.

#158
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

 scieriro, on 02 octombrie 2014 - 11:24, said:


Daca te pricepi la partea economica .....

Ca Jiji Becali?
On topic: si pe mine ma suna cei de la Admiral periodic, fara a fi agasanti ca cei de la 24options. Insa nu m-am hotarat pana acum sa incep tranzactionarea, pentru ca imi dau seama ca as merge la ghici si as pierde imediat banii.

#159
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Minim 6 luni pe demo, te axezi pe o strategie si o perfectionezi. Iti propui ca target sa dublezi banii.
Pe live incepi cu sume mici,cauti brokeri cu spread mic.
Cam dupa 2 ani ai o ideea mai clara despre ce se intampla acolo. Deci cine viseaza sa faca milionul in 3 luni o sa fie dezamagit.
Forex-ul # pacanele.Posted Image

#160
AdrianLionelTRENT

AdrianLionelTRENT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.03.2008
FERITI-VA de UfxMarkets

Cunosc acum maniera lor de operare. Nu spun tranzactionare ca sa nu jignesc
brokerii onesti. Este foarte bine sa stie toata lumea de acesti tzepari.
Broker-ul pe care l-am cunoscut se numeste Stefan Colac.
Dupa dechidere cont, la cateva tranzactionari , contul tau creste putin(nu stiu cat de real este).
In scurt timp (2 saptamani), daca te vede incepator,  excrocul te viziteaza si-ti
propune un targ de genul: ca nu mai poate sa te managerizeze prea mult intrucat
ai contul mic(3000$), esti nestiutor, etc. dar in schimbul a 5-30 % din castig el va dicta
tranzactionarile si ... sa ai incredere in el,
Altfel, iti garanteaza, ca pierzi toti banii si pana la urma nu esti nici singurul.
Cand vrei sa retragi niste bani (ai o problema), nu te lasa, intrucat ordinele pe care
le-a dat intre timp iti face contul nesustenabil la o diminuare a lui.
Cand insisti cu retragerea, intra in scena un coleg si persoana din dealer-room.
Colegul te suna din partea lui(el pleaca din agentie) , pentru ca a fost rugat
fiind un moment foarte favorabil pe bursa si nu trebuie scapat,
Colegul initiaza tranzactionarile prin dealer-room si da unele ordine pe care tu NU le
auzi, presandu-te sub miscarea rapida a bursei, decat sa le confirmi.
Persoana din dealer-room te intreaba decat daca accepti si NU mai reproduce nimic.
Totul a fost foarte repede si asa s-a intamplat,
Acum sunt la ASF Romania in drum spre Procuratura .

#161
milord_ro

milord_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 19.02.2007
Salut ma puteți ajuta si pe mine cu niște termene si condiții din 2013-2014 de pe ufxmarkets.com?
Vreau sa ii dau in judecată si am nevoie . Au schimbat ticăloșii termenele
Merci

#162
scotty0

scotty0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.02.2007
vezi daca te ajuta https://web.archive..../ufxmarkets.com

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate