Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Cosmote- furt nesimtit(de catre SISTEM!)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#19
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006

View Postcmidp, on 2nd February 2010, 10:14, said:

Din moment ce-ti spune clar: vei primi un mesaj de confirmare, de ce naiba ai incercat sa ti-o activezi din nou si n-ai asteptat asa cum zicea mesajul?

Banuiesc ca stii ce se plateste alaturi de domnie, nu?
Da,ti-am raspuns detaliat pe PM :naughty:

Edited by atlet1305, 08 February 2010 - 00:25.


#20
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007

View Postcmidp, on 2nd February 2010, 09:14, said:

Banuiesc ca stii ce se plateste alaturi de domnie, nu?

hotia cosmote???

#21
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

View Postcmidp, on 2nd February 2010, 09:14, said:

Din moment ce-ti spune clar: vei primi un mesaj de confirmare, de ce naiba ai incercat sa ti-o activezi din nou si n-ai asteptat asa cum zicea mesajul?

Banuiesc ca stii ce se plateste alaturi de domnie, nu?

Pai pentru ca in Romania fiecare vrea sa faca ce-l taie pe el capul. Ce-s alea reguli, legi etc? Nu ne informam, nu citim niste instructiuni, noi le stim pe toate. Dupa care, desigur, altii sunt de vina. E hoti aia de la Cosmote / Orange / Vodafone etc. :) Si eu am patit-o cu o optiune de loializare la cartela cosmote (nu vroia sa se activeze prin USSD, cei de la RC mi-au zis ca nu e disponibila pentru contul meu, in realitate mergea activata doar prin sms etc). Dar am o experienta de ani buni de zile in utilizarea telefoniei mobile si am intalnit asa ceva (si mult mai grav) si la alte companii... asa ca ma adaptez si eu la sistem si incerc, pe cat posibil, sa-mi rezolv problemele singur. Iar cand paharul se umple, e simplu: schimb operatorul. Slava Domnului, avem de unde alege.

#22
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006
Ce simpatic esti...reguli,etc. :notangel: Da cine stie ce reguli mai scot peste noapte si cine sta sa se informeze sa fie la curent cu ele?

#23
soso_cnx

soso_cnx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 23.03.2006

View Postatlet1305, on 9th February 2010, 18:14, said:

Ce simpatic esti...reguli,etc. :notangel: Da cine stie ce reguli mai scot peste noapte si cine sta sa se informeze sa fie la curent cu ele?


Nu va suparati..dar din experienta proprie atunci cand nu merge ceva la jalnicul si nenorocitul de telefon mobil,  am senzatia in prima faza ca sunt de vina toti operatorii. Dar daca stati si analizati cu atentie informatiile si va documentati un pic veti vedea ca multe sunt lucruri banale, dar necunostinta de cauza le face mari.
Nu avem timp sa citim toate instructiunile si informarile spunand in gand, n-are cum domnule sa nu mearga! ce eu nu stiu?! folosesc telefonul de ani de zile..etc, etc...

Si nu ajungem decat in situatia sa deschidem un post pe forum spunandu-ne durerea si blamand nenorocitii de straini care ne fura .....orice companie de telecom, sist bancar, etc , are in spate un sistem oerational care functioneaza dupa anumite reguli predefinite. Daca nu le respecti se poate intampla ca in acest caz.

Un pic mai multa atenti data viitoare si mai cu bagare de seama. Vorba aia : graba strica treaba!

Numai bine

#24
Ambrosius

Ambrosius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.11.2008
Nu stiu daca tu ai activat prin SMS sau prin robot IVR. cert este ca in ambele cazuri, inainte sa-ti activeze a doua oara extraoptiunea, iti spune care este statusul tau. Daca ai activat prin IVR ti-a spus ca ai activa pe cont extraoptiunea cu pricina, tu n-ai ascultat ca nu te-a interesat vorbaria alora, si uite asa ai confirmat ca vrei sa-ti mai activezi o data extraoptiunea. Acelasi lucru se intampla si prin USSD.

Daca ai activat prin SMS este si mai grav, pt. ca astia iti trimit SMS in care-ti spun care este statusul tau si apoi te pun sa confirmi activarea EO printr-un SMS cu text DA.

Am sau n-am dreptate? Eroarea unama o pot intelege (omu' de la cc nu ti-a dat toate datele legate de trasferul de credit) dar kkt-ul ala de sistem iti ofera toate datele. Aici este vina ta.

#25
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

View Postatlet1305, on 9th February 2010, 18:14, said:

Ce simpatic esti...reguli,etc. :notangel: Da cine stie ce reguli mai scot peste noapte si cine sta sa se informeze sa fie la curent cu ele?

Cine vrea. Cine nu, macar sa nu se planga. Si hai sa fim seriosi: in cazul de fata nu a scos nimeni nicio regula peste noapte. Dar, cum ziceam, suntem romani...

#26
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006
Activarea se face prin niste simple mesaje care apar pe displey-ul telefonului si nu vorbeste nimeni cu tine...asta ptr nenea care spunea ca nu am fost atent la ce mi s-a spus.Nu m-a atentionat nimeni ca e in curs prima extraoptiune(cum era normal ca nu primisem mesajul de confirmare) atunci cand vazand ca nu mai apare mesajul am mai incercat odata.Mesajul de confirmare a aparut o singura data si nu de doua ori.Lamuriti?

#27
D-O-G

D-O-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 26.01.2010
Sistemul Cosmote cred că vrea să concureze cu sistemul Orange la categoria varză murată.
Într-adevăr, Cosmote oferă concurență.. La nesimțire!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate