Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Va rog, ajutati cu mancare 24 de pisici si 6 caini!

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
Cum ii f..te pe unii grija pt curatenia case doamnei,sau ca nu e apta,sau ca car ca mar.
Bai astia care faceti morala.,nu uitati ca aceste animale se afla pe strada abandonate din cauza unor ANIMALE CU DOUA PICIOARE.Daca vreti si puteti sa o ajutati la treaba daca nu MUCLES.

#20
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
Vai de capul vostru de insensibili! Chiar așa nu vă e puțină rușine să veniți cu astfel de comentarii la adresa unei doamne care la urma urmelor a făcut un gest nobil? Așa am ajuns, să ne pese doar de propria existență, și sa criticăm tot ce ni se scoală. Vă dați toți sculă pe basculă cu parerile voastre de 2 lei, de parcă ar putea încălzi cu ceva situația în care se află atat animalele salvate cat și doamna respectivă.
ON:
Susțin, însă dacă vreți sa faceți ceva, aveți nevoie de publicitate dublă. Există siteuri gen adoptiipisici.ro , eanimale.ro și altele în care puteți da spre adopție animalele.
Mult succes!

#21
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

View Postangel, on 19th January 2010, 15:33, said:

In Sibiu, ca in orice alt oras, exista Centru de Animale. Mai exista si anunturi online, mai exista si oameni binevoitori care au o curte, etc....

Solutii sunt, cea mai plauzibila ar fi un centru pentru animale, vor avea grija de ele si vor incerca sa le doneze. :)
chiar vrei sa stii ce fac astia de la adapost cu ele?le omoara pe capete....

#22
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Ma indoiesc. Sunt chiar convinsa ca la un moment dat le dau drumul inapoi in strada. Daca le-ar fi eutanasiat, nu ar mai fi fost strazile pline de caini.

#23
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

View Postdiorama, on 20th January 2010, 00:37, said:

Ma indoiesc. Sunt chiar convinsa ca la un moment dat le dau drumul inapoi in strada. Daca le-ar fi eutanasiat, nu ar mai fi fost strazile pline de caini.
la o parte....

#24
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005

View Postbilibistrocizel, on 20th January 2010, 00:33, said:

chiar vrei sa stii ce fac astia de la adapost cu ele?le omoara pe capete....

Da, le omoara pe cele care sunt prea batrane, bolnave, etc.... Insa incearca totusi sa le dea oamenilor care pot avea grija de ele. Pisicile banuiesc ca le dau uneori pe strada, cainii nu cred ca au aceeasi sansa dar asta depinde de la centru la centru, nu toti sunt inumani. Ideea e ca oricum ar fi, tot e mai bine decat sa moara de foame.  -_-

Ca o paranteza, am mai vazut cazuri de genul asta prin romania, oameni care tineau extrem de multe pisici si cativa caini. Pana la urma s-au sesizat vecinii pentru ca nu mai suportau mirosul si zgomotul si animalele au fost luate si duse la adaposturi o parte si o parte impartite prin vecini. :) O pisica nu e asa de costisitoare, pentru vreo 3-4 pisici poate ajunge ingrijirea si 150 RON pe luna.

#25
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008
am o intrebare pentru iubitorii de animale care posteaza aici: credeti ca se poate traii IN CASA cu 24 pisici si 6 caini?
daca raspunsul vostru este afirmativ atunci asta va doresc!

#26
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,924
  • Înscris: 09.12.2004
pe vremuri aveam o vecina ce avea spre 30 de pisici si vreo 2 ciini
la un moment dat din milostiveala am crescut 2 fabrici de pisoi, ce e drept una a fost mai productiva ca cealalta si la un moment dat am avut cred ca spre 15-20 bucati, multi frate ca atunci cind ii convoca mama la masa veneau valuri valuri de pe casa, garaj, garduri, etc.

treaba e ca nu s-a simtit intretinerea lor cu papi pentru ca toate resturile le erau destinate, se mai triplau cu apa, piine uscata, etc. ca si la porci si cu totii erau grasi, sanatosi si fericiti.
bineinteles ca au mers pe curba lui Gauss si cum au aparut tot asa au disparut rind pe rind dar doar din cauze naturale (masini, ciini, etc.)

acum la fel, la citeva zile fac o galeata de lavabila d-aia mare cu amestec pentru paza canina din santier si efectivul e destul de numeros.



asa ca proprietara isi poate ruga prietenii si vecinii sa ii adune resturile de mincare si iese mult mai ieftin fara contributii in bani.



puteti sa ma injurati sau nu, dar in vremurile astea o consider inca o metoda de facut niste bani de pe spinarea milosilor (sa nu zic fraieri).

#27
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,115
  • Înscris: 29.06.2005

View PostGTFMIOFE, on 20th January 2010, 12:30, said:

am o intrebare pentru iubitorii de animale care posteaza aici: credeti ca se poate traii IN CASA cu 24 pisici si 6 caini?
daca raspunsul vostru este afirmativ atunci asta va doresc!

Pai de ce sa nu se poata?Daca matzele pot trai cu tine in casa, sigur poti si tu cu ele.
Mie imi plac personajele astea ca tine, care s-au vazut la oras , unde curge apa din perete si acuma sunt deranjati de prezenta animalelor.Foarte utila ti-ar fi o carte de gramatica, clasa a3-a - da` preferi sa-ti daiiiiii cu parerea pe forumuri , total offtopic, numa` asa, sa parem interesanti.
Hai succesuri, tu....

Edited by florinel, 20 January 2010 - 14:21.


#28
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008

View Postflorinel, on 20th January 2010, 14:16, said:

Pai de ce sa nu se poata?Daca matzele pot trai cu tine in casa, sigur poti si tu cu ele.
Mie imi plac personajele astea ca tine, care s-au vazut la oras , unde curge apa din perete si acuma sunt deranjati de prezenta animalelor.Foarte utila ti-ar fi o carte de gramatica, clasa a3-a - da` preferi sa-ti daiiiiii cu parerea pe forumuri , total offtopic, numa` asa, sa parem interesanti.
Hai succesuri, tu....

poate n-ai inteles florinele, asta e catelusul meu


dupa cum se poate vedea, la mine acasa este destul de curat( te-ai prins, am si apa curenta care curge din perete) spre deosebire de cucoana care a deschis topicul. probabil si la tine acasa e la fel ca la ea, daca ti se pare ceva iesit din comun sa traiesti in conditii cat de cat decente. ajungem acum la cartea de gramatica. nu stiu ce faci tu acum, adr eu sunt la servici si printre picaturi mai intru pe softpedia sa ma cert cu diferite pesonaje.
asadar, succesuri in continuare si scuze de offtopic.


ti se pare un lucru iesit din comun sa ai apa care curge din perete?
nu uita ca suntem in anul 2010!
mie mi se pare ceva banal, vad ca tu te can minunezi de asa tehnologie avanasata! nu uita cand pleci de acasa sa pui bolovanul la intrare!
promit sa nu mai dau replica, destul cu atata offtopic. e usor sa te ascunzi in spatele calculatorului si sa aberzi pe forumuri!

Attached Files



#29
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008
Eu chiar nu-nteleg care-i problema ta vis-a-vis de curatenia din casa doamnei care a deschis topicu'. Stai linistit, n-o sa te invite niciodata la dansa, cu siguranta nu o atrag personajele ca tine.

Nu faptu' ca exista oameni cu apa curenta ii mira pe unii, ci faptu' ca tu, care ai apa curenta, mai pastrezi spiritul asta de mahala si bagat nasu' unde nu-i treaba ta. Nu prinzi ironiile, dar nici nu cred ca se astepta cineva.

Edited by s3ction31, 20 January 2010 - 18:18.


#30
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008

View PostGTFMIOFE, on 20th January 2010, 12:30, said:

am o intrebare pentru iubitorii de animale care posteaza aici: credeti ca se poate traii IN CASA cu 24 pisici si 6 caini?
daca raspunsul vostru este afirmativ atunci asta va doresc!
Da, si e problema fiecaruia cum!

#31
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Bre, au murit mâțele de foame de când vă tot ciondăniți.

Puneți și voi ceva pe masă.

Attached Files


Edited by pelikanu, 20 January 2010 - 19:34.


#32
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

View PostGTFMIOFE, on 20th January 2010, 12:30, said:

am o intrebare pentru iubitorii de animale care posteaza aici: credeti ca se poate traii IN CASA cu 24 pisici si 6 caini?
daca raspunsul vostru este afirmativ atunci asta va doresc!
de trait poti sa traiesti,dar nu in conditii normale ;)

Edited by bilibistrocizel, 20 January 2010 - 21:25.


#33
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007
Daca e cineva care poate ajuta si cu bani, ii pot furniza datele de cont pe privat.

#34
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008
acum sa va vad!

#35
kara2me1

kara2me1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 22.01.2010
Pai stai putin....Din mancare pentru pisici am dat-o in bani ? Din cate am inteles persoanele ce locuiesc in casa aia au situatie materiala normala adica nu mor de foame...Ei se pot descurca din salariu/pensie sau ce au ei.Asa ca nu ar fi nevoie de bani doar de mancare si anuminte lucruri pentru ingrijire !
Deci...pana la urma ?

#36
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

View Postkara2me1, on 23rd January 2010, 11:27, said:

Pai stai putin....Din mancare pentru pisici am dat-o in bani ? Din cate am inteles persoanele ce locuiesc in casa aia au situatie materiala normala adica nu mor de foame...Ei se pot descurca din salariu/pensie sau ce au ei.Asa ca nu ar fi nevoie de bani doar de mancare si anuminte lucruri pentru ingrijire !
Deci...pana la urma ?

Citeste te rog primul post, cel cu anuntul, si o sa te lumineze despre situatia persoanei respective.

Pe un alt forum cineva s-a oferit sa trimita bani, si doamna respectiva m-a rugat ca, in caz ca cineva doreste sa trimita bani, nu mancare, sa aiba un cont bancar la dispozitie (care oricum nu e al ei, fiindca nu are posibilitati sa-si deschida un cont bancar) si sa fac cunoscuta aceasta optiune pe ambele forumuri unde am postat urgenta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate