Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 

pica netu

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
bogdan7alex

bogdan7alex

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 543
  • Înscris: 13.03.2008
Salut!
Am un prieten caruia ii este lene sa-si faca un cont la softpedia asa ca voi intreba eu.
Prietenul asta al meu statea intr-o zi pe net si i-a picat conexiunea (avea retea dar nu si conexiune la internet).
Prima oara a crezut ca e de la sistemul de operare, la reinstalat dar tot degeaba.
Acum ii functioneaza netul ba ii pica.
E posibil sa fie de la placa de retea sau e de la reteaua super smechera din fibra optica care nu functioneaza niciodata asa cum trebuie (din campusul Tudor Vladimirescu Iasi)?

Editat de bogdan7alex, 17 ianuarie 2010 - 15:01.


#2
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

Orice este posibil.
Vezi si Probleme conexiune internet, cand se conecteaza, cand imi spune ca nu e pus cablul .

Editat de Mos_Ilie, 17 ianuarie 2010 - 18:04.


#3
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.629
  • Înscris: 30.04.2005
Daca prin "avea retea, dar nu avea conexiune la net" vrei sa spui ca putea accesa reteaua locala dar nu si internetul si nu foloseste vreun router pentru conectare, problema e sigur la provider. Un tracert spre un site extern in acele momente e un bun inceput pentru a face lumina.

Editat de Bobby_ro, 17 ianuarie 2010 - 18:08.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate