Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

ce tarife mai au contabilii astazi?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
uira

uira

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 29.01.2005
Ma interesa care ar fi un pret corect pentru o micro, cu 1 angajat.
Foarte multumesc.

#2
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008
Eu plateam 700 ron+TVA. Acum dau 300 ron total. Nu conteaza numarul de angajati ci cate hartoage ii dai lunar.

#3
ralsera

ralsera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 05.10.2006
Depinde de volumul de munca si cred ca depinde si din ce oras esti . Contabil fiind , suma minima pe care o incasez pentru o microintrepindere este de 350 ron

#4
vladec

vladec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 23.11.2004

View Postralsera, on 11th January 2010, 00:50, said:

Depinde de volumul de munca si cred ca depinde si din ce oras esti . Contabil fiind , suma minima pe care o incasez pentru o microintrepindere este de 350 ron
Am asa: SRL de servicii IT, impozit pe profit, platitor de TVA, 1 angajat, 1 factura de intrare intracomunitara(emisa catre o firma din UE). Cheltuieli: diurna, cazare ptr angajat pentru perioada in care se afla in delegatie, o plata catre un PFA care ofera servicii(care e tot angajatul). Atat. Alte facturi (benzina, telefon, consumabile, ...) nu exista. Mai simplu de atat nu se poate.

Cineva mi-a cerut in Constanta 500lei. Mi se pare mult. Pai atunci unui buticar cu zeci de facuri lunare si care nu se repeta ca la mine de la o luna la alta cat ii iei?

Un pret mediu care ar fi ptr situatia mea?

#5
ralsera

ralsera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 05.10.2006
Pentru acest volum de munca un pret rezonabil ar fi 350 ron.

#6
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,061
  • Înscris: 02.03.2003
"Ralsera" a zis bine. Este un pret mediu de Bucuresti.
In Constanta exista o oarecare exagerare (provenita , poate, din rivalitatea cu Bucurestiul?)
La multe servicii preturile sunt mai mari decat in capitala.

Oricum, la volumul tau de acte cred ca esti un client bun pentru orice contabil sau firma.

#7
vladec

vladec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 23.11.2004

View Postralsera, on 27th January 2010, 19:12, said:

Pentru acest volum de munca un pret rezonabil ar fi 350 ron.
Gata am gasit pana la urma cu 350 lei/luna.

Alte oferte(mentionez ca fiecaruia i-am explicat exact cum vreau sa lucram):
Contabil 300lei/luna dar nu putea decat ca angajat 2h/zi (+150 taxe catre stat). Avea si serviciu.
Contabil 500lei/luna fara sa depuna declaratiile ca avea si serviciu.
Firma cu 100eur/luna.
Firma cu 400eur/luna + 150eur ptr bilant + ... Astia au fost f tari. Cel care i-a recomandat m-a avertizat ca-s machedoni. Nu am ascultat si am sunat. Mai, daca vezi un amarat cu o firmulita, 1 angajat, il refuzi politicos de la inceput. Nu te mai complici cu discutii la telefon, schimb de mailuri si altele. Timpul costa bani.

#8
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,061
  • Înscris: 02.03.2003
dupa umila mea parere tu cu activitate putina esti clientul ideal pentru firmele de conta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate