Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 

Eroare Aplicatii Java

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
Dolofanu

Dolofanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 14.10.2007
Salutare baieti ! Si un calduros La Multi Ani !
Mi-am luat si eu acum cateva zile un Nokia 5000 pe puncte si am o mica problema cu el.
In unele aplicatii Java , fie jocuri , fie aplicatii de genul eBuddy sau mai stiu eu ce , imi da eroarea Out of Memory Error Java/lang/OutOfMemoryError Stie cineva care ar fi problema ? Macar sa stiu ce are , daca nu exista si o solutie .
Multumesc anticipat .

______________________________________________
Un mic rewiev al telefonul Nokia 5000d-2
______________________________________________
La capitolul Design , nota 8 , e destul de simpatic , arata bine pe albastru cu negru ;
meniul merge cam greoi , dar este destul de usor de navigat ;
Are preinstalat Opera Mini , care merge super bine , display-ul reda culorile foarte bine ;
calitatea sunetului este acceptabila , la fel si volumul. Are functia de inregistrare sunet,
cu 2 setari de calitate :voce si respectiv muzica. In modul voce inregistreaza in format AMR la o calitate ...sa zic medie,
dar in modul muzica , calitatea sunetului inregistreaza in format WAW , iar calitatea este remarcabila , totusi degeaba...memoria de "12MB" este insuficienta pentru inregistrari , muzica , video si chiar poze,
mai ales datorita faptului ca vine cu diverse aplicatii instalate de care nu te poti lipsi si din start are doar 6 MB disponibili.
Camera de 1.3 megapixeli , mi se pare mai degraba o greseala de tipar , probabil ca trebuia sa scrie 0.3 megapixeli ,
am avut Samsung e730 cu camera de 1.3Mp si calitatea era net superioara. Calitatea video este mai mult decat jalnica ,
filmeaza undeva pe la 5 fps-uri , chiar si asa calitatea imaginii este deplorabila , nu se distinge absolut nimic .
Radio...mie se pare jalnic , abia prinde ceva , iar castile nu sunt deloc de calitate , fie pe radio , fie pe mp3.
Acumulatorul de 700 mAh , nu prea ajuta... eu il am de vreo 4 zile si il incarc zilnic. Vorbesc mai mult de o ora pe zi + messenger + jocuri cand ma plictisesc la facultate  :notangel: , poate de asta nu tine. In rest e bun  :thumbup:

Deci daca aveati de gand sa achizionati un telefon din asta ...mai intai ganditi-va bine pentru ce il vreti.
Pentu internet si messenger e foarte bun , dar cam la asta se limiteaza din pacate.

#2
Rangerul

Rangerul

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,921
  • Înscris: 25.01.2006
http://forum.softped...t...127&hl=5000

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate