Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

Maxime si Cugetari .

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1316 replies to this topic

#271
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,786
  • Înscris: 16.03.2004
Recunoști că ai fost numit ”director interimar”? Da sau Nu. Să vedem cât de onest ești!

#272
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,428
  • Înscris: 26.01.2007
Recunosc că ești beat!
NU am fost numit director nicăieri!

Decât aici de către tine, fanul meu cel mai entuziast și mai drogat :lol:

#273
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,786
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 26 octombrie 2022 - 11:07, said:

NU am fost numit director nicăieri!

Ales... interimar. Director interimar.

În fine, scaldă-te în minciună cât vrei! Eu știu ce am văzut cu ochii mei! Posted Image O cheie de 2 m de mare, ai primit ! De la secretara nu știu cui, o protejată, angajată pe ochi frumoși, altfel... disponibilizarea...

Edited by dark, 26 October 2022 - 11:20.


#274
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,428
  • Înscris: 26.01.2007
Eu știu ce văd cu ochii mei că scrii pe aici: ești drogat!

#275
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,786
  • Înscris: 16.03.2004
Nea tăticu, vezi că la biserica Maranata, apare frumos ”centru religios”, pe când la pagina de facebook a bisericii tale, Betania, apare ”afacere locală”. Observă te rog, diferența, și spune-le să modifice, că vă faceți de râs!Posted Image

#276
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,428
  • Înscris: 26.01.2007
În primul rând că eu nu sunt membru în nicio Biserică Betania. Să stabilim clar, odată pentru totdeauna!
Apoi ăia și-au trecut "afacere locală" pentru că asta e, probabil. Oamenii le au cu afacerile, ce treabă ai tu?

#277
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,786
  • Înscris: 16.03.2004
Da, aici ai dreptate, că nu te-am mai văzut la nicio predică, demult!
De când ai primit funcția de director, probabil te-ai mutat în oraș, cu locuință de serviciu. Mi-ai dat o idee bună, o să te caut pe biserica Betel.Posted Image

#278
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,786
  • Înscris: 16.03.2004
M-aș simți chiar meschin să-i cer ceva lui Iehova, în condițiile în care copii nevinovați sunt sfârtecați de rachetele putiniste. Ce poate fi mai distrugător, să-ți vezi copilul murind în explozie, și eu... să cer lui Dumnezeu, o bicicletă? :ermm:

#279
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,786
  • Înscris: 16.03.2004
Despre necivilizații care, în loc să se ocupe cu altceva, vin pe topicul meu și comit off-topic, scrie și în Biblie:


NTR:
Iacov 1:26 Dacă cineva crede că este religios, dar nu-și ține în frâu limba, înșelându-și astfel inima, religia lui este inutilă.

”nu-și ține în frâu limba”, adică vine și scrie ce-i trece lui prin cap, pe topicul meu, Discrepanțe.

un astfel de om nu doar că nu va fi mântuit, dar este un necivilizat, un ”neam de traistă”, ”ceafă lată”, grobian!

#280
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,782
  • Înscris: 06.03.2021

View Postdark, on 04 decembrie 2022 - 12:21, said:

a. Despre necivilizații care, în loc să se ocupe cu altceva, vin pe topicul meu și comit off-topic, scrie și în Biblie:

b. NTR:
Iacov 1:26 Dacă cineva crede că este religios, dar nu-și ține în frâu limba, înșelându-și astfel inima, religia lui este inutilă.

c  ”nu-și ține în frâu limba”, adică vine și scrie ce-i trece lui prin cap, pe topicul meu, Discrepanțe.

d. un astfel de om nu doar că nu va fi mântuit, dar este un necivilizat, un ”neam de traistă”, ”ceafă lată”, grobian!

a. Da, ăia sunt necivilizați cu tine, dar oare de ce?!

b. Nu poți să vii cu citate din Biblia pe care tu o denigrezi și în care nu crezi! Vezi cât ești de ipocrit?

c. Da' ce, topicul tău o fi cu două perechei... și cele ale colegilor tăi nu?!

d. Necivilizat da, dar "neam de traistă", "ceafă lată", grobian nu! Astea sunt niște jigniri și nesimțiri din partea ta, să-ți jignești în halul ăsta colegii de discuții pe forum! Așa cum te comporți tu cu ei, ca "neamul de traistă", ca "ceafa lată" și ca grobianul... așa se vor comporta și ei cu tine, punct!

PS: dacă vreun coleg de pe forum a făcut off-topic pe thread-ul tău, nu înseamnă că trebuie să-l jignești în halul ăsta... asta îți dezvăluie caracterul de om decăzut...

Edited by heartu, 04 December 2022 - 16:00.


#281
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,428
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 28 noiembrie 2022 - 13:06, said:

M-aș simți chiar meschin să-i cer ceva lui Iehova, în condițiile în care copii nevinovați sunt sfârtecați de rachetele putiniste.
Nu te simți meschin când lângă tine există familii în care copii nevinovați sunt sfârtecați de rachetele putiniste iar tot ce faci tu în ajutorul lor este să... comentezi discrepanțe?

#282
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,786
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 04 decembrie 2022 - 17:12, said:


Nu te simți meschin când lângă tine există familii în care copii nevinovați sunt sfârtecați de rachetele putiniste iar tot ce faci tu în ajutorul lor este să... comentezi discrepanțe?

Eu nu mă pot lupta cu trupele lui Putin. Nu am armata făcută.

#283
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,428
  • Înscris: 26.01.2007
Dar te poți ruga pentru acele familii, te poți interesa care sunt cinci din aceste familii, le poți contacta, poți să organizezi o campanie de ajutorare materială pentru ele, poți crea o rețea de încurajare a lor. Dacă mi-ai cere ajutorul mie de exemplu, aș percuta imediat.

Tu în schimb, ce faci?
- nu te doare nici măcar în cot de ei, pur și simplu îți este complet indiferent, zero interes real
- prinzi prilejul să-l incriminezi pe... Iehova
- comentezi impasibil... discrepanțe aiuritoare.

Toate astea în timp ce copiii nevinovați sunt sfârtecați de rachetele putiniste. :no:

#284
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,786
  • Înscris: 16.03.2004
Da, merg în Ucraina să lupt, dacă vine cu mine și colegul Xlander, altfel, mi-e frică! ...:ermm:
😶😶😶😶

#285
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,786
  • Înscris: 16.03.2004
Când băteam din ușă în ușă, din scară în scară, din cartier în cartier, pe la magazine, pe stradă ...pentru a evangheliza, multă lume îmi spunea (și nu doar mie): nu mă interesează.
Eu întotdeauna auzind asta, plecam.
La un moment dat, Episcopii noștri ne-au spus în felul următor: dacă locatarul vă răspunde: ”nu mă interesează”, nu plecați, și întrebați-l din nou: ”domnule/doamnă, nu vă interesează Martorii lui Iehova, nu vă interesează Biblia, nu vă interesează Isus Cristos, ce nu vă interesează?”. Cel mai probabil, locatarul, deja enervat, răspundea: ”nu mă interesează Martorii lui Iehova”. Trebuia să plec? Nu. Stați așa, Episcopii noștri ne dăduseră instrucțiuni și de aici încolo, deci trebuia a 3-a întrebare: ”de când aveți această atitudine de a respinge pe Martorii lui Iehova, și de ce”.
A, nu, nu am procedat niciodată așa! Ar fi fost ... complet necivilizat. Plecam în continuare când auzeam ”nu mă interesează”. Era clar ce vrea omu` să-mi spună, doar nu eram primul care îl abordam cu pliante și reviste!

#286
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,428
  • Înscris: 26.01.2007
Păi dacă nu te interesează de copiii nevinovați sfârtecați de rachetele putiniste, de ce mai aduci vorba despre ei?
Te-ai gândit tu că-i o bună ocazie să bagi fitile cu "Iehova e vinovat!"?

Nu țin bancurile astea, bah!

#287
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,786
  • Înscris: 16.03.2004
N-am zis că Iehova este vinovat, eu doar cuget aici diferite chestii, topicul este despre cugetări, unde să le scriu altundeva? :habarnam:

#288
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,782
  • Înscris: 06.03.2021
Sunt destule thread-uri pe care le-ai "înviat" ca să faci off-topic, ai de unde alege... nu te mai plânge aiurea! :smoke:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate