Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Maxime si Cugetari .

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1315 replies to this topic

#1
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009
Necredinta este mama pacatului ,ea il hraneste pana ajunge mare .<<Spurgeon >>

Daca vrei sa invingi o slabiciune sau un viciu ,nu -l hranii!<<William Penn>>

Aroganta este inlocuitorul intelepciunii dumnezeisti .
<<Bion din Smirna >>

#2
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008
“Religia este o ramasita a copilariei inteligentei noastre.” - Bertrand Russel

“Credinta înseamna a crede ceea ce stii ca nu e adevarat.” - Mark Twain

“Oamenii nu comit vreodata crime cu atâta dedicare si cu atâta bucurie ca atunci când o fac din motive religioase” - Blaise Pascal


≡];^)

Edited by Fishhh, 04 January 2010 - 20:19.


#3
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009
La Dumnezeu poti ajunge printr-un anume mod de viata ,nu printr-un anumit mod de a gandii.<<C.Yannaras>>

Fara Dumnezeu, omul ramane un animal vorbitor .<<Petre Tutea>>

Dumnezeu este peste tot ,de accea omul nu -L poate vedea .<<Albert Einstein >>

Dumnezeu este Autorul celei mai vandute carti din istorie ,Biblia .<<Daniel Borostin>>

#4
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008
Credinciosule tu ai vrut-o! :drac:

“Religia s-a nascut când primul ticalos l-a întâlnit pe primul prost.” - Voltaire

“Omul nu va fi liber pâna când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot.” - Denis Diderot

“Religia este capodopera artei de a dresa animalele, deoarece dreseaza oamenii cum sa gândeasca.” - Arthur Schopenhauer

„Cuvântul Dumnezeu reprezinta pentru mine nimic mai mult decât expresia si produsul slabiciunilor umane, Biblia, o colectie de legende onorabile dar primitive si care sunt totusi destul de copilaresti.” - Einstein

“Daca oamenii sunt buni doar pentru ca le e frica de pedeapsa si pentru ca spera la o recompensa, atunci suntem într-o stare jalnica.” - Einstein

Einstein ce cauta la tine
Spoiler
ca e de-al meu  :harhar:

#5
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009
Dăruieşte-mi, Doamne, prudenţă pentru a-i evita pe cei ce mă flatează şi răbdare faţă de cei care mă contrazic.
( Thomas’a Kempis )

Care se încred în Dumnezeu fără nici o dovadă, afară de Cuvântul Său, primesc cel mai mare număr de dovezi vizibile ale dragostei Sale.
( C. G. Trumbull )

Dacă cea mai mare nevoie a noastră ar fi fost informaţia, Dumnezeu ne-ar fi trimis un pedagog. Dacă ar fi fost tehnologia, Dumnezeu ne-ar fi trimis un om de ştiinţă. Dacă ar fi fost banii, Dumnezeu ne-ar fi trimis un economist. Dar, pentru că cea mai mare nevoie este iertarea, Dumnezeu ne-a trimis un Mântuitor.
( Lessin )

Orice om moare, dar nu orice om trăieşte cu adevărat.
( William Wallace )

#6
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008
“Toate religiile sunt întemeiate pe teama celor multi si pe istetimea câtorva.” - Stendhal

“Puneti la îndoiala cu îndrazneala pâna si existenta lui Dumnezeu pentru ca, daca ar fi unul, trebuie cu atât mai mult sa fie de acord cu omagiul ratiunii decât al fricii oarbe.” - Thomas Jefferson

“Nu pot crede ca acelasi Dumnezeu care ne-a înzestrat cu simt, ratiune si intelect, a facut asta cu scopul ca noi sa uitam sa le folosim.” - Galileo Galilei

“Din paradis lipsesc toti oamenii interesanti.” - Friedrich Wilhelm Nietzsche

“Daca ignoranta fata de natura a dat nastere la zei, atunci cunostintele despre natura îi vor distruge.” - Baron D'Holbach

#7
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009
Ateii s­au nascut, dar s­au nascut degeaba,adica morti .

Daca fericirea ar consta in placerile trupesti, am spune ca boii sunt fericiti cand gasesc de mancare in grajd. – Heraclit din Efes

#8
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008
:peacefingers: brotha  :peacefingers:
Macar noi nu sunt agramati  :yes:

s-au nascut*

#9
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

View PostFishhh, on 4th January 2010, 23:25, said:

:peacefingers: brotha  :peacefingers:
Macar noi nu sunt agramati  :yes:

s-au nascut*

Ma bucur ca nu sunteti agramati ,si Satan se bucura de voi ...ca are "carne "inteligenta la protap . :thumbup:

Pacatul este un bumerang ,pe care il arunci ,dar nu stii cand se intoarce si iti taie capul .<Byron>

Placerea e un pacat ,si uneori pacatul este o placere .<Byron>

#10
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008

View Postpamant, on 5th January 2010, 14:46, said:

Ma bucur ca nu sunteti agramati ,si Satan se bucura de voi ...ca are "carne "inteligenta la protap . :thumbup:

Pacatul este un bumerang ,pe care il arunci ,dar nu stii cand se intoarce si iti taie capul .<Byron>

Placerea e un pacat ,si uneori pacatul este o placere .<Byron>
:roflmaofast:


“Tot mai sunt de parere ca o clopotnita cu paratraznet denota lipsa de încredere.”
- Doug McLeod


“Una din marile tragedii ale omenirii este ca moralitatea a fost rapita de catre religie.” - Arthur C. Clarke

Cheers !
•((;^)

#11
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009
Cel mai dificil lucru ptr un ateist ,este cand trebuie sa multumeasca ,caci nu are la cine .<Anonimus>

Este usor sa daruiesti cuiva un lucru de care nu ai nevoie,
dar mai greu e sa-i daruiesti un lucru pe care-l iubesti.



#12
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

View Postpamant, on 5th January 2010, 16:21, said:

Cel mai dificil lucru ptr un ateist ,este cand trebuie sa multumeasca ,caci nu are la cine .<Anonimus>


[/b]

Asa si?

#13
sorin2007

sorin2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,709
  • Înscris: 01.04.2007
Ce boala aveti? Nu mai puteti de intelepciunea altora?

#14
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

View Postpamant, on 4th January 2010, 20:55, said:

La Dumnezeu poti ajunge printr-un anume mod de viata ,nu printr-un anumit mod de a gandii.<<C.Yannaras>>
De acord. Dar nu comentez ca nu vreau sa jignesc pe nimeni.

View Postpamant, on 4th January 2010, 20:55, said:

Fara Dumnezeu, omul ramane un animal vorbitor .<<Petre Tutea>>
Stupid citat, stupid autor al acestui citat. Un teist nu-i cu nimic mai mult de cat un ateist.

View Postpamant, on 4th January 2010, 20:55, said:

Dumnezeu este peste tot ,de accea omul nu -L poate vedea .<<Albert Einstein >>
Albert nu credea in zeul tau.

View Postpamant, on 4th January 2010, 20:55, said:

Dumnezeu este Autorul celei mai vandute carti din istorie ,Biblia .<<Daniel Borostin>>
Si ce?

View Postpamant, on 4th January 2010, 22:46, said:

Ateii s­au nascut, dar s­au nascut degeaba,adica morti .
Vrei sa zici ca am fost avortati? :roflmaofast: Cum sa ne nastem morti, omule, ca si noi credeam candva in dumnezeu si nu ne-am nascut atei. Asta merita sa o pun in semnatura.

View Postpamant, on 4th January 2010, 22:46, said:

Daca fericirea ar consta in placerile trupesti, am spune ca boii sunt fericiti cand gasesc de mancare in grajd. ? Heraclit din Efes
De unde stii ca nu sunt fericiti?


Hai ca am si eu una buna:
The fact that a believer is happier than a skeptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one.
'Faptul ca un credincios este mai fericit decat un sceptic nu este cu nimic mai mult decat faptul ca un om beat este mai fericit de cat unul treaz.'(traducerea aproximativa)

Edited by Nightm4re, 05 January 2010 - 20:36.


#15
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

Quote

'Faptul ca un credincios este mai fericit decat un sceptic nu este cu nimic mai mult decat faptul ca un om beat este mai fericit de cat unul treaz.'(traducerea aproximativa)

Am inteles ,de accea tu esti abstinent sau impotent ?(nu poti sa crezi ) :thumbup:

#16
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008

View Postpamant, on 6th January 2010, 08:40, said:

Am inteles ,de accea tu esti abstinent sau impotent ?(nu poti sa crezi ) :thumbup:
fericirea ta in ce consta?

||;^)

#17
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

View Postpamant, on 6th January 2010, 08:40, said:

Am inteles ,de accea tu esti abstinent sau impotent ?(nu poti sa crezi ) :thumbup:
Nu. Dar am rapsuns provocarii tale. Numai ca nu am ce zice la ce citate banale ai pus.

#18
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009
Iadul este adevarul inteles mai tarziu !<HG.Adams>

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate