Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Sfat achizitie home cinema 400-700 Euro

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008
La Multi Ani tuturor. Se dau urmatoarele date........  posed una buc plasma samsung cu iesire pt optic , una buc receiver humax digi lll cu mufa pt. optic , si un leptop fara mufa optica....Ca un adevarat roman ce sunt , vreau sa le trec pe toate printr-un home cinema........sau prin orice altceva care sa-mi asigure un sunet mai de d-ne ajuta . Vreau sa ma bucur de filme si muzica batrineasca.........Primesc orice fel de sfaturi cu placere.........ce ar tebui sa achizitionez , ce ar trebui sa fac ca sa mearga treaba....etc,etc  ......cu stima

#2
claudiu94

claudiu94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 11.12.2009
deci vrei sa-ti cumperi un home cinema intre 400-700 euro ? sau vrei sa contruiesti unul din ce ai scris mai sus ?

#3
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008

View Postclaudiu94, on 3rd January 2010, 17:29, said:

deci vrei sa-ti cumperi un home cinema intre 400-700 euro ? sau vrei sa contruiesti unul din ce ai scris mai sus ?
   sal Claudiu.............cred ca as vrea mai degraba sa cumpar un hc.........dar nu exclud nici a doua varianta. Sunt un tip comod, aproape lenes......mi-ar fi mai comod sa cumpar un hc,   doar ca nu prea stiu ce sa iau sa fie compatibil pt. plasma , leptop....cite intr optice , cite iesir ar trebui sa aiba receiverul........??????  stau in Spania ofertele sunt numeroase.........

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,435
  • Înscris: 08.12.2006
Dacă vrei 5.1 caută un sistem home theater (de ex în genul ăsta: http://www.samsung.c...i...&fullspec=F ) filmele le vezi de pe el iar muzica o poți asculta ori de pe el ori de pe laptop conectat pe stereo analog, semnalul audio de la tv îl poți conecta pe optic.

#5
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008

View Postantinari, on 5th January 2010, 01:47, said:

Dacă vrei 5.1 caută un sistem home theater (de ex în genul ăsta: http://www.samsung.c...i...&fullspec=F ) filmele le vezi de pe el iar muzica o poți asculta ori de pe el ori de pe laptop conectat pe stereo analog, semnalul audio de la tv îl poți conecta pe optic.
Sal. Am sapat un pic si am vazut ca HT-TZ225 se poate cumpara pe la suma de 250 E maso-menos 30 E. Acu nu vreau sa fac pe fanfaronul ........si nici nu vreau sa par fudul ........dar pt o suma dubla as putea tinti otiruca mai sus decit cea ce ofera tehnic acest hc??????????     cu stima.........

#6
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
eu iti recomand asa ceva Samsung Il am de un an si sunt extrem de multumit de el . Puterea e mai mult decat poti duce si fideliatatea e sus tare ! Bafta !

#7
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Stii cum procedeaza un adevarat roman?Viziteaza cel mai apropiat magazin [in cazul tau bugetul maxim e de 700 euro pentru un sistem audio] apoi intreaba vanzatorul: "Vreau cel mai tare produs x pana in 700 euro!!" :))

#8
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,435
  • Înscris: 08.12.2006

View Postlicap, on 5th January 2010, 15:23, said:

pt o suma dubla as putea tinti otiruca mai sus decit cea ce ofera tehnic acest hc?
Posibil, am dat un exemplu. Ceea ce te interesează în mod special (în afară de ce poate ca player respectiv ce formate poate citi) este să ai o conectivitate (intrări/ieșiri audio optic și analog) suficientă pentru necesitățile tale. În ce privește calitatea audio, ar fi bine să îl asculți înainte.

#9
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007
Nu stiu daca are optical dar citeste blu-ray :rolleyes:  Samsung HT-BD2R?

#10
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008

View PostN.i.c.e_B.o.y., on 6th January 2010, 11:18, said:

Nu stiu daca are optical dar citeste blu-ray :rolleyes:  Samsung HT-BD2R?
Sal. Da e frumos .....are 2 intr optice , iesiri nu am vazut sa aiba....e interesant........mersi

#11
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008
Aver. La un peripluu facut pe la citeva magazine din zona unde locuiesc `[Girona] am gasit citeva hc-uri care m-ar atrage , dar cum in domeniul asta sunt un profan.........rog meseriasii , profesionistii sa-si dea cu parerea........si le multumesc anticipat tuturor .Am cautat in mod deosebit ca receiverul sa aiba una sau doua intr. optice . Problema mare e ca nu pot sa le ascult in magazin .......e harmalaie mare , si asta e un motiv pt. care cer sfatul altora . Avantajul aici e ca pot sa cumpar orice , merg acasa , il pun la treaba...........si dupa 2 saptam. il duc inapoi si m-i se returneaza banii fara macar sa fiu intrebat de ceva........asa in baza chitantei . Dar cite experiente de astea as putea incerca????? Vreau sa cred ca am obrazul subtire........m-as duce odata , de doua ori si gata , mi-ar fi rusine .......chiar daca am dreptul. Mai e ceva , Sunt la o dist de 100 km de Andorra , electronicile sunt f. ieftine , dar acolo cumparaturile se fac pe sistemul  vazut placut cumparat si gata. Ar fi bine daca as tinti din prima.Acu sa va spun ce-am gasit.......Onkyo kts 3200..........340Euro.......              Sony dav ddz 680-.....390Euro.                       Yamaha rxw465+ boxe Bose acoustin6........990Euro.                 Kenwood av-170B.........340Euro[fainutz]                      Pioneer Vsx-519+bluRay  +boxe Canton.............590Euro.             Help me pls...............

#12
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,435
  • Înscris: 08.12.2006
Nu mai pune atâtea puncte  :cursing:
La prima vedere aș merge pe ultimul sistem, cu toate că nu știu cu ce boxe e dotat.

#13
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008

View Postantinari, on 7th January 2010, 15:53, said:

Nu mai pune atâtea puncte  :cursing:
La prima vedere aș merge pe ultimul sistem, cu toate că nu știu cu ce boxe e dotat.
E curios ca te supara punctele, tu , care aminesti tuturor sa nu uite de ..........punctul G. No offence. Boxele alea Canton cred ca ar fi astea   Canton Movie 80 CX           cu stima

#14
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,435
  • Înscris: 08.12.2006
Cred că tot pe ăla l-aș alege... Ar fi totuși bine dacă le-ai asculta comparativ înainte, chiar în condiții de magazin.

PS Ai dat un click, de curiozitate, pe punctul G? :) e vorba de punctul g din regulamentul forumului, nu de acel punct G ;)

#15
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008

View Postantinari, on 7th January 2010, 20:36, said:

Cred că tot pe ăla l-aș alege... Ar fi totuși bine dacă le-ai asculta comparativ înainte, chiar în condiții de magazin.

Antinari        Crezi ca sufera o comparatie PioneerŽ-ul cu    Sony dav ddz 680 ????


Ce nu-mi place la sistemu ala [pioneer+canton] sunt boxele  alea minuscule , dar oferta-i frumoasa totusi........

#16
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,435
  • Înscris: 08.12.2006

View Postlicap, on 7th January 2010, 22:22, said:

Ce nu-mi place la sistemu ala [pioneer+canton] sunt boxele  alea minuscule
Ia bose atunci...

#17
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008

View Postantinari, on 7th January 2010, 23:13, said:

Ia bose atunci...
Despre Bose și alte câteva firme asemănătoare am o părere un pic mai personală, pe care nu o pot posta întrucât aș încălca regulamentul  


--------------------
Never say never!

1. Nu uita de punctul g!

#18
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,435
  • Înscris: 08.12.2006
Puteai să dai cu quote ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate