Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Sfat configurare sistem audio

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
dras

dras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 11.03.2007
Multumesc mult de ajutor si ca ati avut rabdare cu un novice ca mine  :rolleyes:
O sa merg pe subul mic in principal din motive de spatiu plus ca nu am nevoie de ceva exagerat de puternic.
Probabil ca o sa revin cu intrebari dupa ce ma apuc de montat...
Apropos, inteleg ca pot cumpara cablurile "la metru" dar cu mufele cum fac?

#20
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Uneori nu ai nevir de mufe - dezizolezi ca 1 cm si se poat prinde asa (se desurubeaza la receiver conectorul ala si se pune cablul sub el). Sau cumperi banane audio.

#21
dras

dras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 11.03.2007
Tx! Nu pricepeam de ce sunt "doapele" alea la mufele din spate :)

#22
dras

dras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 11.03.2007
De sambata sun functional cu receiver-ul si cele doua boxe Magnat Monitor Supreme 200. Subwofer-ul nu e pe stoc pe nicaieri dar chiar si asa 2.0 ma impresionat :).
Abia astept sa-l completez ...

View Postantinari, on 10th December 2009, 20:36, said:

Buna alegere la boxe. Poți să le completezi ulterior cu http://www.sono.ro/h...erior-4540.html și http://www.sono.ro/h...entru-4539.html

Boxele recomandate de tine sunt mai slabe, ca putere, decat MMS 200. Nu va crea un dezechilibru?

#23
dras

dras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 11.03.2007
pls help cu boxele spate. Daca iau 2 bucati Magnat Monitor Supreme 100 o sa fie probleme avand in vedere ca sunt mai slabe decat cele front (MMS 200)?

#24
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
nu. f bune pt rear.

#25
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,501
  • Înscris: 08.12.2006

View Postdras, on 18th December 2009, 11:00, said:

pls help cu boxele spate. Daca iau 2 bucati Magnat Monitor Supreme 100 o sa fie probleme avand in vedere ca sunt mai slabe decat cele front (MMS 200)?
În opinia mea nu, nu vei avea aceleași solicitări pe ele. Evident, daca vrei sa iei tot 200 si pe rear nu e nici o problema :)

#26
dras

dras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 11.03.2007
Multumesc mult pentru raspunsuri.
As lua MMS 200 si pentru spate dar sunt cam mari/grele si m-ar avantaja mai mult MMS100. Aveam doar teama ca nu vor face fata.

#27
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
Pentru surround 4.0-5.1 nu trebuie sa fie la fel de puternice. Marea parte sunetelor se vor duce orice ar fi in front-uri. De asemenea, cel mai probabil vor fi mai aproape de locul de auditie decat fronturile (s-ar putea chiar sa fii nevoit sa le dai mai incet.) Pentru quadrofonie cred ca este destul de important ca impedantele boxelor fata / spate sa fie similare, altfel pentru o plaja mare de puteri (volume) vor fi dezechilibrate. Oricum Stereofonia este preferabila.

Distractie placuta cu ele de sarbatori

#28
dras

dras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 11.03.2007
Revin cu impresii imediat ce intregest sistemul.
Multumesc mult baieti pentru sfaturi si va doresc sa aveti parte de niste sarbatori placute si un an nou mai bun ca asta de trecu ;)

#29
geluadi2000

geluadi2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 08.02.2006
Pot sa iti spun ca eu am o configuratie pe care cred ca ,daca am inteles bine,vrei sa o ai si tu.

Fronturi MMS200,centru MMSC250,rear MMS100 legate insa la un Onkyo TX-SR507.Am vrut Denon1610 insa timpul de asteptare a fost prea mare si am renuntat.

Pot sa iti spun ca la o camera cetateneasca de 5/4 m cum este a mea,nu am reusit chiar voit sa le bag in "distors" pe muzica ,iar la filme e bestial.Am vizionat Star Trek 2009 in format bluray de pe un popcorn C200 care facea pastrough la DD True-HD prin TX-SR507 si parca eram la un spectacol live.Merita clar investitia in cele 2 rear.Pe muzica in format stereo ,MMS200 isi arata adevaratul potential avnd o interpretare foarte "curata".Ma bate gandul la un sub insa nu stiu pe ce sa merg si daca se merita.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate