Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

Cum se poate scapa de comisionul agentiilor ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,779
  • Înscris: 25.11.2009
Astept sfaturi de la profesionisti de evitare a metodelor de a da mii de euro pentru nimic unor nesimtiti care in loc sa munceasca sug sangele poporului. Un prieten mi-a spus ca atunci cand si-a luat ap pur si simplu s-a uitat pe hartiile agentei imobiliare si a memorat un numar care ulterior s-a dovedit castigator. Probabil ca e o exceptie...

#2
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
S-a mai discutat suibiectul.
Ca toti vrem sa scapam de sugativele astea de bani.
Pe scurt.....

1. Te duci la vizionare cu un prieten, zici ca el vrea sa cumpere si el semneaza eventualul contract de vizionare..., daca iti place apartamentul te intorci mai pe seara si vb cu proprietarul si scapi de agentie.

2.Exista varianta sa nu stea proprietarul in acel apartament si atunci cand dai noroc sau cand prinzi momentul ii strecori bilet cu nr tau de tel si vb fara agentie.

Eu nu am procedat asa ca nu am stiut si am incheiat contract platind 1500 de euro eu si 1500 de euro proprietara.

Dar tu fii mai smecher.

Edited by Corina2009, 03 December 2009 - 13:36.


#3
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,779
  • Înscris: 25.11.2009
Si concluzia ? :) Sint mai nou pe forum...Sa nu-mi spuneti ca nu se poate :(. La o vanzare de ap 2 cam 60.000 si cumparare altul 80.000 taxele m-ar duce la 5.000-6.000 o buna parte fiind acel 2% + TVA luat pe "Nu stiu...."

#4
rov

rov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 05.04.2007

View PostRemicade, on 3rd December 2009, 13:39, said:

Si concluzia ? :) Sint mai nou pe forum...Sa nu-mi spuneti ca nu se poate :(. La o vanzare de ap 2 cam 60.000 si cumparare altul 80.000 taxele m-ar duce la 5.000-6.000 o buna parte fiind acel 2% + TVA luat pe "Nu stiu...."
   Sa zicem ca am avut ceva experienta cu agentii.....Totusi nu am invatat nimic pentru ca am plecat de la ideea ca trebuie sa aibe si ei o paine....asa ca am crezut pe cuvant agenti care habar nu aveau de conditiile existente in locuinta sau de credibilitatea proprietarului...Ca urmare am pierdut bani aiurea, ori prin nefinalizarea contractului, ori prin pierderea avansului....Asadar, ochii mari pentru fiecare hartie semnata.

#5
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View PostRemicade, on 3rd December 2009, 13:29, said:

Astept sfaturi de la profesionisti de evitare a metodelor de a da mii de euro pentru nimic unor nesimtiti care in loc sa munceasca sug sangele poporului.
nu apela la serviciile lor

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate