Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17553 replies to this topic

#10225
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.05.2010
Am primit si eu o oferta de retentie cu un s7 edge la abonament de 29 euro redus de la 39 pe 2 ani si mai trebuue sa platesc 230 lei pretul telefonului. Sau P10 diferenta 140 lei la acelasi abonament Puncte nu am. Vroiam oferta cu telefon.
Este ok oferta?

#10226
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Asta e oferta...daca dau un SMS la 2777 se dublează cei 6gb.cum vi se pare?


Detalii abonament


(D3)(1Y) Abonament Vodafone Ce Vrei Tu 8 fara telefon, la 8 EUR/luna, cu 3000 minute nationale/SMS nationale/MB trafic national, care se scad in ordinea efectuarii lor (1 MB = 1 minut = 1 SMS), 6000 MB trafic national pentru navigare pe internet de pe mobil, minute/SMS nelimitate in retea Beneficiile din abonament se vor activa automat lunar la o recurenta de 30 de zile incepand cu data de activare a contractului. Ordinea de consum a minutelor incluse in abonament este in conformitate cu eligibilitatea acestora in functie de destinatie, primele se consuma minutele/SMS in retea, apoi minutele/SMS nationale. Minutele nationale incluse in abonament se vor consuma pentru: apeluri in retele nationale (fix si mobil), apeluri internationale in retele fixe catre Austria, Belgia, Cipru, Danemarca, Grecia, Olanda, Norvegia, Polonia, Suedia, Elvetia, Vatican si, in limita a 400 minute, pentru apeluri internationale in retele fixe si mobile catre Marea Britanie, Spania, Portugalia, Ungaria, Franta, Germania, Italia, SUA si Canada. Dupa consumarea minutelor internationale incluse, atunci cand apelurile sunt efectuate din credit reincarcat ( neutilizat pentru activarea unei optiuni cu minute international) se vor aplica tarifele standard in functie de destinatia apelata: Europa retele Vodafone si fixe - 0,48 euro/minut, Europa - alte retele mobile 0,60 euro/minut, SUA, Canada - 0,60 euro/minut. Pentru a verifica incadrarea destinatiei internationale apelate si tarifele standard, accesati www.vodafone.ro, sectiunea Servicii si Tarife - Apeluri Internationale. Tarife la depasire: 0.203 EUR/min pentru apeluri pentru apeluri nationale, 0.242 EUR/MB. Viteza de navigare: pana la 100 Mbps, upload: pana la 50 Mbps. Dupa epuizarea minutelor si a traficului de date incluse in abonament, pentru initierea de apeluri sau accesarea internetului este necesara o reincarcare. Acces gratuit,pe toata perioada contractuala,la aplicatia de streaming audio(muzica online)furnizata de partenerul Vodafone.Zona premium nu este inclusa.


Utilizatorul final beneficiază de o perioadă de 14 zile pentru a se retrage din contract fără a fi nevoit să justifice decizia de retragere şi fără a suporta alte costuri cu excepţia celor legate de returnarea echipamentului terminal achizitionat si achitarea serviciilor utilizate pana la momentul incetarii contractului

#10227
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
@cipri_m78, 29 de euro x 24 de luni = 696 euro x 4,6 (maxim) = 3200 + 230 pretul telefonului = 3430. Un telefon S7 Edge costa 2700, acum la Emag. Acum depinde si de ce ai inclus in abonamentul tau (minute, sms, internet etc.)

#10228
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.05.2010
20gb net 3000 min nat parca sau nelimitat sms nel
3430 lei - 2700 lei = 730 lei  (158E) : 24 luni = 30 lei sau 6,58 euro / pretul abonamentului.
Incerc sa vad daca pot obtine un pret mai mic la abonament
La portare la orange  me 26 e / luna - 2ani s7 edge + 1032 lei, cam la fel.

Edited by cipri_m78, 03 July 2017 - 15:23.


#10229
mozsos

mozsos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 29.04.2008
Salutare tuturor
Nu sunt abonat Vdf, ma interesez pt o ruda, care este si iesita din perioada contractuala si are nevoie de un telefon nou. Am citit numai ultimele 5 pagini, dar n am gasit nimic ce m ar interesa. Am vazut intr un magazin partener Vdf oferte la portare cu ab. cu telefon J3, J5 sau P9 lite intre 13-18 euro(nu in ordinea asta) si cost achizitie tel. 0 lei. Exista ceva asemanator la retentie, pt ca fata din magazin imi facea niste oferte de tot rasul?

#10230
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View Postmozsos, on 04 iulie 2017 - 07:15, said:

pt ca fata din magazin imi facea niste oferte de tot rasul?
Sincer ,tu te astepti sa-ti faca partenerii vodafone oferte bune ?Nu asta e scopul lor,scopul lor e sa faca target ,sa-ti dea ce e mai scump.Intereseazate pe aici ce primeste lumea si te duci cu oferta respectiva sub nasul lor .Niciodata ,niciodata ,nici macar odata nu te duce la parteneri ,fara sa ai informatii despre ce au primit altii,pentru ca esti mancat de lup.

Edited by prison, 04 July 2017 - 07:30.


#10231
mozsos

mozsos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 29.04.2008


View Postprison, on 04 iulie 2017 - 07:29, said:

Niciodata ,niciodata ,nici macar odata nu te duce la parteneri ,fara sa ai informatii despre ce au primit altii,pentru ca esti mancat de lup.
Am intrebat-o doar daca poate sa mi dea la retentie ce oferea la portare. A spus nu, dar imi face o oferta. Am ascultat o politicos si i am multumit. Diferenta intre portare si retentie ar fi fost ca la un abonament de 15 euro trebuia sa mai platesc ~ 200-300 de lei(deja ma pierduse cand imi spunea ca trebuie sa platesc pt telefon) pt J3 parca, la portare ar fi fost 0 lei. Ab. nelimitat min nat, cativa Gb, 300 min internat. Luand in considerare aceste infornatii, sunt curios ce se ofera la retentie aici


#10232
daniladinu

daniladinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.11.2012
Acum cateva zile scriam aici ca oferta 3 e disponibila si in alte judete se pare ca surprizele continua :)...Chiar nu merita sa mai ai abonament decat daca gasesti ceva la care dupa 2 ani platesti maxim valoarea telefonului la liber :)

Attached Files


Edited by daniladinu, 04 July 2017 - 09:30.


#10233
lucian2017

lucian2017

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 19.06.2017

View Postdaniladinu, on 04 iulie 2017 - 09:27, said:

Acum cateva zile scriam aici ca oferta 3 e disponibila si in alte judete se pare ca surprizele continua Posted Image...Chiar nu merita sa mai ai abonament decat daca gasesti ceva la care dupa 2 ani platesti maxim valoarea telefonului la liber Posted Image
Si totusi unii au un fetish cu abonamentu...

#10234
buburuzoiboss

buburuzoiboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 20.03.2012
Și alții au un fetish ce fac alții cu banii lor!

#10235
mozsos

mozsos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 29.04.2008
Ce se mai obtine atunci la retentie cu achizitie telefon?

#10236
nicotin3

nicotin3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 01.09.2004
Referitor la abonamentul cu 6gb și 3000 de unități care este oferit acum. Îl am de o săptămână și puțin, iar astăzi îl voi rezilia. Plata se face ca la abonament, dar defapt dacă ai cost suplimentar trebuie sa încarci ca la o cartela normala. Pe lângă asta, la cartela este oferta cu 8E primești 9gb și 2000 de unități, valabile 35 zile. Asa ca nu mai este nici un avantaj sa mai continui la abonament.

#10237
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Cu mentiunea ca la cartela ii 8E + TVA = 9,52E

#10238
nicotin3

nicotin3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 01.09.2004

View Postepuru, on 04 iulie 2017 - 15:37, said:

Cu mentiunea ca la cartela ii 8E + TVA = 9,52E

Corect, dar daca faci un calcul cu cele 35 de zile ale ofertei, vei vedea ca intr-un an salvezi aprox 55 zile (insemnand 5zile din alea 30(de la extraoptiune) x 12 luni, minus aprox 5 zile din lunile de 31 zile). Calculat inseamna 8E(30zile)+7E(25 zile). Iar la cartela platesti in plus intr-un an 1,5Ex12 luni= 18E. Diferenta ar fi doar de 3E intr-un an. Nu cred ca merita sa te legi la cap pentru 3E intr-un an.

(aproximativ)

Edited by nicotin3, 04 July 2017 - 19:09.


#10239
tehrez

tehrez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.01.2009
Poate cineva sa puna un print screen cu "Abonament Vodafone Ce Vrei Tu 8 fara telefon" din Cost Control sa vedem cum apare?
La alegerea acestui abonament se reconfigureaza si contul MyVodafone, in sensul transformarii din cont de Abonament in cont de Cartela Prepay?

Multumesc anticipat.

Edited by tehrez, 05 July 2017 - 11:45.


#10240
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Poate intereseaza pe cineva:
"Te asteptam in magazinele Vodafone cu o super oferta pentru tine:RED 11 cu 12 GB net/luna, nelimitat min/SMS, national si in roaming in SEE.In plus ai Social Pass inclus, deci nu consumi din datele incluse cat stai in social media, plus 2 luni de Video Pass gratuit. Oferta disponibila la reinnoire pe 2 ani pana la 31.07"
Oferta primita prin sms acum 10 min.
Nu stiu daca este o oferta personalizata pt mine sau generala.

#10241
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Am primit si eu mesajul ieri.

#10242
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,994
  • Înscris: 04.10.2007

View Postfisman, on 05 iulie 2017 - 16:34, said:

Poate intereseaza pe cineva:
"Te asteptam in magazinele Vodafone cu o super oferta pentru tine:RED 11 cu 12 GB net/luna, nelimitat min/SMS, national si in roaming in SEE.In plus ai Social Pass inclus, deci nu consumi din datele incluse cat stai in social media, plus 2 luni de Video Pass gratuit. Oferta disponibila la reinnoire pe 2 ani pana la 31.07"
Oferta primita prin sms acum 10 min.
Nu stiu daca este o oferta personalizata pt mine sau generala.
Slab, Pass

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate