Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Numar preferential DIGI.mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
Vreau sa-mi fac un abonament DIGI.mobil 2 euro si doresc cu numar preferential. Cum se procedeaza ?
Am inteles ca taxa ar fi de 85 lei dar cum mi-l aleg, imi dau ei o lista ? Aleg numarul pe loc din acea lista sau il compun eu ?  :D
Stie cineva?

#2
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Doar la RDS.Tel se poate, adica la fix. :(

#3
inside_spy

inside_spy

    infiltratã în autobazã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Se poate dacã ai pile.

#4
Korner

Korner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.12.2007
pile mari.

#5
ekotree

ekotree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 05.09.2009
Se poate cu taxa de 85 ron , acelasi lucru am dorit si eu insa la mine nu a mers pe motiv ca nu mai au cica sim-uri pe stoc  :angry:  deci trebuie sa mai astept.
Asta in Brasov.
E un formular care trebuie sa-l completezi la reprezentanta.

#6
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
Aha deci se poate.
Ai idee cam care e procedura ?
LE: am gasit si confirmarea oficiala ca se poate

Attached Files


Edited by Un-Baiat, 23 November 2009 - 13:46.


#7
ekotree

ekotree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 05.09.2009

 Un-Baiat, on 23rd November 2009, 13:35, said:

Aha deci se poate.
Ai idee cam care e procedura ?
Buna,

Te duci la reprezentanta , spui ca doresti abonamentul acela de 2 euro sau asociat cel gratuit si specifici ca vrei numar preferential ( aici cum vrei tu de exemplu 077xxxxxxx) ei o sa verifice numarul respectiv daca e disponibil dupa care o sa faci contractul unde o sa apara o rubrica in care se specifica  ca ceri numar preferential si taxa ca ai luat la cunostinta de ea.
Apoi iti va veni la factura si acea taxa. Insa singura problema este sa aibe cei de acolo sim-uri sa-ti poti activa numarul, in Brasov cica nu mai au sim-uri :(

#8
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
mie mi-au oferit ei o lista de numere de telefon din care trebuia sa imi aleg (numai preferential nu era).

#9
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 vad, on 26th November 2009, 00:37, said:

mie mi-au oferit ei o lista de numere de telefon din care trebuia sa imi aleg (numai preferential nu era).
Pentru fix sau mobil ?

#10
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
eu am vrut preferential pentru mobil. au zis ca da si la sfarsit m-au pus sa ma duc cu o cerere la d-l director. asa ca am zis pas si mi-am ales din cutia cu telefoane unul cu numar mai usor. voriam sa imi "clonez" numarul de vodafone dar cred ca in momentul in care o sa stam mai bine cu acoperirea am sa il portez.

#11
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004

 vad, on 26th November 2009, 00:37, said:

mie mi-au oferit ei o lista de numere de telefon din care trebuia sa imi aleg (numai preferential nu era).
da cei drept pt fix era..insa revin..pt ce sa dau  taxa pe un numar ce mi-l ofera ei...

#12
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Suntem in 2014, deci la cca. 4 ani si 1/2 mai tarziu decat ce s-a discutat mai sus...

Pe scurt, vreau sa fac acelasi lucru ca initiatorul topicului, respectiv sa-mi "clonez" numarul de vodafone cu prefixul digi, adica 0772-XYYXZZ pe digi fata de 0722-XYYXZZ pe vdf. Tocmai ce am vorbit cu un trist de la digi care m-a asigurat ca nu se poate acest lucru, fara alte explicatii Posted Image . Metionez ca numarul dorit de mine este liber, nefiind alocat inca unui alt client.

Speranta mea este ca omul era pe dinafara sau adormit, nu vad cum ar fi posibil ca acest lucru (disponibil la toti ceilalti furnizori vdf, org, csm).

Voi ce stiti, a reusit cineva pt. Digi mobil acest lucru Posted Image  ?

#13
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
De ce nu faci portare ? Alege un abonament din gama Optim si scapi de tot de Vodafone si iti pastrezi si numarul preferat.

#14
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Exista si varianta portare.

#15
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 ErosvariBazy, on 06 martie 2014 - 21:29, said:

Suntem in 2014, deci la cca. 4 ani si 1/2 mai tarziu decat ce s-a discutat mai sus...

Pe scurt, vreau sa fac acelasi lucru ca initiatorul topicului, respectiv sa-mi "clonez" numarul de vodafone cu prefixul digi, adica 0772-XYYXZZ pe digi fata de 0722-XYYXZZ pe vdf. Tocmai ce am vorbit cu un trist de la digi care m-a asigurat ca nu se poate acest lucru, fara alte explicatii Posted Image . Metionez ca numarul dorit de mine este liber, nefiind alocat inca unui alt client.

Speranta mea este ca omul era pe dinafara sau adormit, nu vad cum ar fi posibil ca acest lucru (disponibil la toti ceilalti furnizori vdf, org, csm).

Voi ce stiti, a reusit cineva pt. Digi mobil acest lucru Posted Image  ?


Poate am inteles eu gresit, dar pe site e mentionat clar: http://goo.gl/uZTJkT

#16
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Imi mai tb. un numar in afara de cel pe care-l am la vdf... Si oricum, mai am aproape 2 ani de contract cu vodafone.
Asa ca portarea nu intra in discutie.

Chiar nu se poate numar preferential la digi  ??? Mi se pare absolut incredibil  Posted Image

#17
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

 ErosvariBazy, on 06 martie 2014 - 21:48, said:

Imi mai tb. un numar in afara de cel pe care-l am la vdf... Si oricum, mai am aproape 2 ani de contract cu vodafone.
Asa ca portarea nu intra in discutie.

Chiar nu se poate numar preferential la digi  ??? Mi se pare absolut incredibil  Posted Image

Am inteles perfect ce doresti. Teoretic ar trebui sa se poata daca numarul este liber si exista acea taxa de 85 lei, practic cred ca pe angajatii de la POP ii doare in basica macar sa trimita ca sugestii catre sefi aceasta cerere(nu cred ca esti primul din Romania care vrea asa ceva in RDS).Pe scurt nu stiu sa faca bani, corporatistii fac bani din orice dar ai nostrii nu vor.

#18
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Si eu cand am facut ab optim am cerut niste nr pt a-mi alege unul .Raspunsul a fost ca nu se poate ,pt ca nr il genereaza aplicatia

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate