Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Numar preferential DIGI.mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Stiu ca se refera la telefonia fixa. De aceea am spus ca pe cale oficiala nu se ofera aceasta posibilitate.
Insa neoficial inclin sa cred ca este posibila alegerea unui numar preferential si pe mobil.

Alternativa "portarii unui numar peste numarul digi" cum functioneaza?
Daca am, de exemplu, un numar Orange PrePay care imi place, atunci pot sa fac o cerere de portare si numarul respectiv de la Orange sa il inlocuiasca pe cel actual de la abonamentul meu Digi.mobil (in timpul perioadei contractuale)?

#38
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@_-_ Da. Poti face portare cu suprapunere de numar.

#39
ATMXTN

ATMXTN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.05.2011
De transmis ai transmis, dar răspunsul care e? N-ai auzit nimic de la decidenți? Singurul motiv pentru care nu vreau un abonament Digi mobil este lipsa opțiunii de a primi un număr preferențial și ca mine probabil mai sunt. Nu știu dacă mulți sau puțini, dar banii sigur nu au miros, mai ales în condițiile în care s-ar percepe o taxa distinctă pentru un astfel de serviciu. Portabilitatea nu e o opțiune pentru că și numărul actual e SF și mie îmi place ca omul care mă sună să știe clar în ce rețea sună sau trimite mesaj, nu primul lucru pe care-l întreb e dacă are minute că mi-am schimbat operatorul, că nu toată lumea din agendă știe ce-i portabilitatea, înțelege treaba cu bip-ul de la inițierea apelului și își permite abonamente cu sute de minute în alte rețele.

Edited by ATMXTN, 10 May 2015 - 23:47.


#40
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Eu zic ca DIGI ar scoate bani frumosi daca ar da la abonamente numere preferentiale. Spre exemplu exista numarul 0777777777 care nu il are nimeni. Eu in locul lui DIGI l-as vinde pe o suma importanta pentru ca este un mumar PERFECT.

#41
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 21.08.2008
Pina in momentul de fata au luat de la ANCOM dreptul de folosire al numerelor de la 0770... pina la 0773..., deci 4 milioane.

#42
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@ATMXTN - De indata ce vor fi noutati pe aceasta tema te asigur ca voi reveni cu reply.

#43
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,920
  • Înscris: 11.01.2007
Ala cu 077777777 e al lui Teszari.

#44
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006

View Postbits, on 11 mai 2015 - 10:40, said:

Ala cu 077777777 e al lui Teszari.
Nu exista numerotatie cu 0777xxxxxx momentan la nici un operator de prin RO .

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbaducu, on 11 mai 2015 - 08:24, said:

Pina in momentul de fata au luat de la ANCOM dreptul de folosire al numerelor de la 0770... pina la 0773..., deci 4 milioane.

Le-a fost alocat și 0774, din câte știu.

#46
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Este http://www.ancom.org...11426690418.pdf

#47
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Aveți cumva idee dacă la un fixo-mobil DigiTel național se poate schimba numărul?

#48
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@Syneweap - Doar la telefonia fixa pe infrastructura terestra se poate opta pentru numar preferential.

#49
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Singura companie de telefonie mobila ca nu da numere preferentile este DIGI. E o chestie pe care nu o inteleg... Sunt o gramada de firme si persoane fizice care si-ar dori un numar preferential[CONTRA COST]dar NU SE VREA. De ce... Dumnezeu poate-o stii.

#50
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 08.03.2011
Pe business exista posibilitatea de numere preferentiale

#51
cuddles

cuddles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 10.09.2014

View PostErosvariBazy, on 08 martie 2014 - 10:25, said:

Poate vede cineva cu putere de decizie din rds acest topic si isi da seama de oportunitatile pierdute total aiurea din cauza mentalitatii "de stat" ... Poate isi dau seama ca dintr-o taxa de numar preferential, sa zicem de 20 euro, se pot scoate aproape aceeasi bani ca dintr-un abonament din ala de 2 euro pe un an, plus ca incasezi toti banii odata si nu lunar.

Sunt chestii simple, care tin de un "bun simt" economic daca pot spune asa, si cu toate astea, oamenii de acolo nu vad ca pierd bani prin nespecularea acestei cereri din partea posibililor clienti (spun posibili, deoarece eu unul nu am de gand sa ma abonez altfel, asa ca pierd si din taxa si ulterior din abonamentul lunar).

Posted Image

Da , si cand trebuie sa cumpere o firma 100 de numere sa le dea angajatilor ei nu pot sa isi ia numarul preferential pentru ca gigel X l-a luat deja pe 20 de euro.

Ca sa aduc discutia la reactualitate , se poate lua numar preferential - insa nu pentru omul de rand PF. De ce ai avea nevoie , tu ca persoana de numar preferential? Alea sunt pentru altceva. Pe tine daca te sun odata iti adaug numarul in agenda si dracu se mai uita la el. La firme e altceva pentru ca acolo sunt multi clienti noi si carora ii ajuta sa iti retina numarul , tu fiind business.

Nu mai incercati sa pareti mai importanti decat sunteti.

#52
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postcuddles, on 20 decembrie 2015 - 11:54, said:

De ce ai avea nevoie , tu ca persoana de numar preferential?
Altul care nu poate sa doarma de grija celuilalt. Bravo, tine-o asa.

#53
millerjancsi

millerjancsi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.01.2015
topic.php?t=88445

#54
internetmax

internetmax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.02.2015

View Postcuddles, on 20 decembrie 2015 - 11:54, said:


Da , si cand trebuie sa cumpere o firma 100 de numere sa le dea angajatilor ei nu pot sa isi ia numarul preferential pentru ca gigel X l-a luat deja pe 20 de euro.

Ca sa aduc discutia la reactualitate , se poate lua numar preferential - insa nu pentru omul de rand PF. De ce ai avea nevoie , tu ca persoana de numar preferential? Alea sunt pentru altceva. Pe tine daca te sun odata iti adaug numarul in agenda si dracu se mai uita la el. La firme e altceva pentru ca acolo sunt multi clienti noi si carora ii ajuta sa iti retina numarul , tu fiind business.

Nu mai incercati sa pareti mai importanti decat sunteti.

Posted Image  Ce logică, ce argumente...

Un „patron”? Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate