Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Numar preferential DIGI.mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

 khristy36, on 07 martie 2014 - 22:48, said:

Si eu cand am facut ab optim am cerut niste nr pt a-mi alege unul .Raspunsul a fost ca nu se poate ,pt ca nr il genereaza aplicatia

Exact ce spuneam mai sus, nu vor si nu-i intereseaza.
Au 1.200.000 de abonati majoritatea atrasi din abonamentele de cablu un pic cu forta, prin urmare au destule numere libere din numerotatia alocata. Concluzia este ca nu se vrea nici macar contra cost.
M-am zbatut 2 luni pana mi-am portat un nr. prepay de la ei ca nu vroiau sa dea drumul la numar(este un nr usor de retinut).

#20
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Poate vede cineva cu putere de decizie din rds acest topic si isi da seama de oportunitatile pierdute total aiurea din cauza mentalitatii "de stat" ... Poate isi dau seama ca dintr-o taxa de numar preferential, sa zicem de 20 euro, se pot scoate aproape aceeasi bani ca dintr-un abonament din ala de 2 euro pe un an, plus ca incasezi toti banii odata si nu lunar.

Sunt chestii simple, care tin de un "bun simt" economic daca pot spune asa, si cu toate astea, oamenii de acolo nu vad ca pierd bani prin nespecularea acestei cereri din partea posibililor clienti (spun posibili, deoarece eu unul nu am de gand sa ma abonez altfel, asa ca pierd si din taxa si ulterior din abonamentul lunar).

Posted Image

#21
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Rog un moderator sa mute acest topic in sectiunea dedicata Digi Mobil (de mai jos) -> poate avem noroc si il remarca vreun "boss" mai destupat la minte de la Digi Posted Image

Forumul Softpedia > Professional Zone > GSM/CDMA & Telecomunicatii > Digi Mobil

#22
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Helllllooooo  ? Mai exista alt moderator pt. acest forum in afara de cel trecut pe prima pagina (care nu s-a mai logat de f. mult timp) ?
Sau ma poate ajuta altcineva cu mutarea acestui topic pe pagina dedicata Digi Mobil?

Multumesc anticipat!

#23
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Ai postat acelasi mesaj pe mai multe topicuri de pe aria Digi.Mobil? Ce sens are asta?
Ai primit raspuns in mai multe locuri acuma.

#24
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Ai postat de cel putin 3 ori acelasi lcru un singur post era suficient plus ca esti OFF-TOPIC postezi unde nu trebuie :)
Report.

#25
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
Imi permit sa "dezgrop" acest topic pentru ca:

1. Suntem acusi in 2015 si, daca pana acum Digi.Mobil a fost intr-o letargie, de curand a "inviat": abonamente avantajoase, creste acoperirea, reclame etc. Interesul oamenilor pentru Digi.Mobil a crescut in mod evident si va creste in continuare, si printre acesti oameni sigur se gasesc si unii care vor numar preferential. De exemplu, ca mine.

2. A aparut pe forum Digi Helper, caruia vreau sa-i solicit sa transmita mai departe doleantele noastre legate de acest serviciu si sa ne dea un raspuns oficial.

Digi Helper, e randul tau. :)

#26
bz_26_zzz

bz_26_zzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 31.01.2007
In weekend cand am fost sa-mi fac abonament am intrebat si despre acest lucru si mi s-a spus ca nu au numere preferentiale. Pacat! :(

#27
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@iRunaway - nu se ofera numar preferential pentru abonamentele mobile dar voi transmite la nivel de sugestie acest lucru.
Multumesc.

#28
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
Multumesc si eu pentru transmiterea sugestiei si te-as ruga sa ne tii la curent cu eventualele noutati in domeniu.

Edited by iRunaway, 11 November 2014 - 09:52.


#29
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 08.03.2011
Exista o varianta pentru persoane juridice, agentul RDS iti cere o lista cu numerele dorite si in functie de disponibilitate se pot aloca !

#30
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
O varianta ar fi sa fie portat un numar preferential dint-o alta retea.
Dar mi se pare ciudat sa nu poti oferi clientilor un numar dupa preferinta, evident ca optiunea e pe bani.
Nu inteleg de ce este discriminearea asta intre persoane fizice si juridice in acest sens, ce banii mei nu-s buni?

#31
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 08.03.2011
nu cred ca e discriminare ci pur si simplu mai mult interes si mai multa libertate a agentului de pe business ! Parca cereau si bani dar nu bag mana in foc

#32
costibudai

costibudai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 23.03.2006
Cerut număr preferențial la Orange, oferit pentru un abonament de aproximativ 11 EUR pe o perioadă de minim 3 luni, apoi l-am portat în Digi. Altcumva nu am putut face.

#33
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
Si uite cum banii pe numar preferential + 3 luni de abonament i-a incasat Orange, si nu Digi.

#34
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Dupa cum spuneam, asta da smart business.

#35
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am incheiat si eu recent un contract pe un an pentru Digi Mobil Optim 2. Numarul pe care l-am primit este pur si simplu 'imposibil'. De aceea am intrebat agenta cu care am incheiat contractul daca pot alege un alt numar si mi-a raspuns ca un numar preferential costa aproximativ 100 RON, deci se poate. Ulterior am observat si in contract mentiunea:
"Tarife servicii suplimentare, optionale, conexe, mentenanta accesorii sau asociate (TVA incluse)
Numar preferential = 101,15 Lei/linie"
Deoarece eram de acord sa achit aceasta suma pentru alegerea unui alt numar a promis ca ma ajuta si a sunat la cineva care ar avea aceasta posibilitate, dar se pare ca am avut ghinion. Chiar il rugase frumos pe acel coleg, intreband daca exista totusi vreo posibilitate pentru schimbarea numarului, dar i s-a raspuns ca nu este posibil.
Pe mine chiar ma surprinde ca initial mi-a spus ca se poate, apoi ca nu se poate. Si nu cred ca nu stia despre ce este vorba...
Presupun ca acordarea unui numar preferential pentru un abonament digi.mobil se aplica in mod preferential dupa cheful si toanele angajatilor care se ocupa de aceasta, din moment ce pe cale oficiala nu exista aceasta posibilitate...
Eu nu am dat acest numar la nimeni si nici nu il voi da. Nici nu voi incerca sa-l memorez. Voi utiliza cartela doar pentru Internet si, eventual, ocazional ca sa apelez anumite persoane sau institutii care nu doresc sa afle numarul meu de baza. Voi renunta la contract dupa un an, daca nu va exista posibilitatea alegerii unui numar usor de retinut.

#36
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
Textul citat face referire la serviciul de telefonie fixa (101,15 Lei/linie).
Numar preferential se poate aloca doar la linia fixa.

Alternativa utilizatorilor pe forum a fost aceea de a porta un numar din alta retea peste numarul DIGI, avand astfel, un numar mai usor de retinut.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate