Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Sani prea mici

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
222 replies to this topic

#19
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
am si eu o cunostinta tot la fel, numai ca e mai mica putin decat tine si a rezolvat cu sutien cu burete  ;)

acum nu cred ca chiar pentru toti barbatii conteaza dotarile

eu unul, prefer o fata ca tine si care sa fie desteapta si cu picioarele pe pamant decat una cu "tzatze" mari (limbaj de mirc pentru ca nu am diacriticile instalate :lol: ) si proasta ca o gaina  :P

Edited by Volvo, 21 November 2009 - 18:26.


#20
LiviuBv

LiviuBv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 27.07.2008
Nu se vede ! Da bluza jos !

#21
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Esti frumoasa! Ai un corp frumos!

#22
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

 VipeR85, on 21st November 2009, 17:37, said:

io stiam ca exista in farmaciile naturiste ceva de crestere a sanilor pe baza de marar

Tinctura de marar se cheama. N-am folosit da' am citit pe destule forumuri cum ca ar da rezultate bune. Pe de alta parte lucreaza asupra sistemului hormonal si-as zice sa nu incerci fara indrumarea unui endocrinolog.

#23
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

 Dev, on 21st November 2009, 18:43, said:

Tinctura de marar se cheama. N-am folosit da' am citit pe destule forumuri cum ca ar da rezultate bune. Pe de alta parte lucreaza asupra sistemului hormonal si-as zice sa nu incerci fara indrumarea unui endocrinolog.
Vorbim de uz extern, sper.
Oricum, cel mai probabil e o poveste...
Si tu ai complexe cu subiectul? :huh:

#24
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Intern din cate tin eu minte. Si nu, eu's doar informata :lol:

#25
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009

 cosmin_17, on 21st November 2009, 17:46, said:

Eu zic sa le cante :D.
Chestia cu masaju e pe bune.

#26
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
get pregnant!

#27
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

 Dev, on 21st November 2009, 18:48, said:

Intern din cate tin eu minte. Si nu, eu's doar informata :lol:
My god, cateodata multumesc sortii ca nu m-a facut femeie :D

#28
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

 bubalus, on 21st November 2009, 19:20, said:

get pregnant!

am fost io si n-au crescut!
pa bune! jur pe rosu! :D

#29
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
iti pui silicoane sau ramai insarcinata...alte metode nu merg -_-

#30
Jonica76

Jonica76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 28.04.2007

 bubalus, on 21st November 2009, 18:20, said:

get pregnant!
Sfat prost - dupa ce termini cu alaptatul raman mai micuti....
Ia-ti un sutien cu burete si ignora subiectul. Chiar sunt alte chestii mult mai importante.

#31
LiviuBv

LiviuBv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 27.07.2008

 tonny77, on 21st November 2009, 19:27, said:

iti pui silicoane sau ramai insarcinata...alte metode nu merg -_-
Ba da ! Te tragi de sfarcuri 3 ore pe zi !  ;)

#32
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Nu pot sa empatizez 100 % cu tine in problema asta dar iti spun ca pentru un baiat un zambet minunat + inteligenta + umor inseamna mult mai mult decat 3 kile de tzatze . Totul e sa ai incredere maxima in tine , concentreaza-te pe sport si un tratament intern , fii tu insati, nu trebuie sa te transformi peste noapte intr-o pitzi.. Operatia e ultima alternativa pentru ca implica si riscuri .

Edited by flowrent, 21 November 2009 - 20:52.


#33
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005

 A_girl_like_me, on 21st November 2009, 15:56, said:

Am si o eu o problema. Am 22 de ani si am sanii foarte mici, aproape deloc. Sunt foarte complexata din cauza aceasta si nu as vrea sa apelez la implantul cu silicoane. Ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi?
N-ai niciun motiv sa fii complexata. Potentialul sexual n-are nicio legatura cu marimea sanilor, ci cu sensibilitatea si perceptia ta. In plus tu ai un corp de supermodel, deci iubeste-te pe tine insati. Uita de silicoane si alte tampenii. Natura te vrea asa cum esti tu, naked and true.

#34
A_girl_like_me

A_girl_like_me

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.11.2009
dar e nasol cand prietenul se uita dupa alea cu sanii mari. am gasit mai multe metode dar nu stiu daca merge sau nu si vreau sa intreb daca vreo fata de pe aici (sau vreoun baiat  :lol: :lol:  ) ar fi incercat asa ceva si daca a mers:

I. Cele mai populare exercitii de marire a sanilor sunt flotarile. Iata modul corect in care trebuie sa faceti flotarile:

1) Asezati-va cu fata in jos pe stomac pe o suprafata dreapta.

2) Indoiti genunchii si incrucisati glezenele.

3) Acum incepeti sa indoiti coatele in timp ce tineti palmele in linie cu umerii.

4) Ramaneti in echilibru pe palme si coate si ridicati-va corpul, tinand gleznele incrucisate. In acest fel, nu ridicati prea multa greutate. Nu intindeti coatele la maxim cand va ridicati corpul ? va poate cauza probleme ale incheieturilor.

5) Incet coborati-va intreg corpul, dar nu va intindeti jos. Reduceti unghiul numai pana cand bratele ajung in aceeasi linie cu podeaua.

II. Se sta pe scaun cu spatele drept si cu palmele lipite intre sani. trebuie sa apesi cu putere in palme si sa spui x in timp ce expiri si apesi palmele una in alta, apoi inspiri si o iei de la capat, de 10-20 de ori.. trebuie sa te concentrezi si sa simti cum ti se incordeaza muschii de la piept. se face de cateva ori pe zi si chiar da rezultate, dar iti trebuie multa rabdare.

III. Masura A

Tinta principala este rectus abdominus (colorat pe desen cu albastru), muschiul abdominal care leaga zona dintre dedesubtul sanilor si pelvis. Prin exercitiu, sanii stau mai drepti si par mai mari.
Exercitiu: Asezati-va pe marginea unui scaun, astfel ca gambele sa formeze cu coapsele un unghi de 90 de grade. Apucati-va cu mainile de partea din spate a spetezei scaunului si ridicati genunchii (cu picioarele indoite) cat puteti de sus. Repetati de 10 ori. Miscarea intareste intregul tors si ridica sanii.

Masura B

Intarirea deltoizilor laterali, care sunt situati pe partea de sus, in exteriorul mainilor, le intareste pe acestea, precum si umerii, si face ca pieptul sa para mai mare.
Exercitiu: stati drepte, cu picioarele desfacute la nivelul umerilor. Bratele atarna pe langa corp, intoarse inspre coapse, in fiecare din palme fiind cuprinsa o greutate de 1 kg. Ridicati bratele lateral, pana ce ajung paralele cu podeaua. Repetati de 12 ori.

Masura C

Tonificarea prin gimnastica a pectoralilor majori si minori creeaza o adancitura de efect in centrul pieptului, care subliniaza forma sanilor. In plus, intareste tesuturile grasoase.
Exercitiu: Puneti cateva perne mici sau o perna mare pe podea si asezati-va cu mijlocul peste ea, culcate pe spate. Tineti in fiecare mana o greutate de 2 kg. Intindeti bratele in sus, apoi lasati-le sa coboare lateral pe podea, ridicandu-le iarasi. Repetati de 12 ori.

Masura D

Intarirea muschilor din zona de jos a spatelui o sa va ajute sa mentineti, fara a face efort, pozitia care sa va scoata in evidenta sanii. Intarirea acestor muschi o sa va traga umerii mai in spate si astfel o sa puteti sta mai drepte. Pieptul se ridica mai sus si sanii par mai plini.
Exercitiu: Stati drepte, cu pieptul impins inainte. Apropiati-va omoplatii, ca si cum ati tine intre ei o minge de tenis, tragand umerii si coatele spre spate. Incordati-va timp de 5 secunde, apoi relaxati-va. Repetati de 12 ori.


Poate este de folos cuiva...

PS: multumesc pentru complimente  :newblush:

Edited by A_girl_like_me, 21 November 2009 - 21:30.


#35
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

 A_girl_like_me, on 21st November 2009, 21:27, said:


Daca nu ti-a dat mama natura,eu nu cred ca au cum sa iti creasca semnificativ ,mai ales cu niste exercitii!

#36
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

 A_girl_like_me, on 21st November 2009, 18:16, said:

well...

Ce marca e geanta ?  :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate