Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Sani prea mici

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
222 replies to this topic

#37
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005

 A_girl_like_me, on 21st November 2009, 21:27, said:

dar e nasol cand prietenul se uita dupa alea cu sanii mari.
Uita de ei. Multi barbati cred eronat de prin mass-media ca femeile cu pepeni sunt mai bune ca iubite, dar asta pur si simplu nu e adevarat.

Uite ce spune un maestru Tao si cu asta sunt de acord si eu:

Compared with the rest of a woman?s sexual anatomy, breasts are relatively simple. The nipples rest on top of the dark circles of the areolae and become erect when aroused. For all their erotic significance, the breasts are really quite similar to sweat glands, and their primary role, as any breast-feeding mother will attest, is as a source of warm milk for babies. One could come up with interesting theories as to why in our bottle-fed, nurture-starved Western culture, large breasts have become such a powerful symbol of desire. Whatever the reason is, this flood of images has led many men (and women) to the mistaken belief that size reflects sexual appetite: the larger the breasts, the more sexually desirous a woman is. In actual fact, a woman?s sexual sensitivity, experience, and self-perception determine the responsiveness of her breasts, as they do with her sexuality in general. Size has nothing to do with it.

Edited by Eminovici, 21 November 2009 - 21:55.


#38
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009
Mda, cu exercitii n-o sa creasca. Sanii sunt formati din tesut adipos in mare parte, asa ca degeaba faci exercitii. Cel mult poti sa te ingrasi, daca ai conformatia potrivita o sa se depuna si pe sani. Sau daca nu ti-e frica de operatii, se poate sa-ti recolteze doctorul tesut adipos de pe solduri sau altundeva unde e in plus si sa ti-l injecteze in sani. E natural si n-are termen de expirare ca silicoanele.  :)

#39
A_girl_like_me

A_girl_like_me

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.11.2009
tocmai ca nu as vrea sa apelez la operatii  :confuzzled:

@ crysty - e facuta manual de mine

#40
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Probabil ca este o intrebare tampita da' ma intreb si io la procedurile astea de "implantare" a tesutului tau natural, adipos. Nu risti sa ramai si fara el daca slabesti? :lol:

On: Si io-s pe aceeasi baricada. Complexata ma simteam in a 8-a cand faceau misto de mine colegii ca-s ca o scandura.
Bun de atunci mi-or mai crescut, da' tot p'acolo-s. Am avut un noroc incredibil ca la liceu am dat peste niste baieti simtiti si in 4 ani nici macar odata n-am auzit vreo remarca rautacioasa la adresa marimii bustului meu.

Acu' as putea sa dau sfaturi de genu'
vai bucura-te, macar n-o sa-ti atarne pana la genunchi cand inaintezi in varsta
n-o sa ai dureri de spate
n-o sa te iubeasca barbatii doar pentru tate. etc

Pentru ca mi se par un bullshit enorm inventat din partea celor fara tate si extrem de complexate, pe alocuri chiar rautacioase. Sa fim seriosi. O interventie de lifting a sanilor e mult mai ieftina si mai usor de efectuat decat una de implantare acolo unde nu-i.


Acu' nu stiu daca esti tu pe bune in poza, dar ai un corp fain. Io mereu m-am scos punand in evidenta alte calitati fizice ca sa estompez anumite lipsuri acolo unde e nevoie. (Vorbesc doar de cele fizice, pentru ca nu-i topicu' cat de desteapta esti sau nu).
Io personal n-as recomanda sutienu' cu bureti pentru ca mi se pare prea fals. 2 ore pe zi ai tate si restu' n-ai, sau cum?

Nici in tincturile miraculoase nu prea am incredere pentru ca n-am auzit cazuri concrete de crestere miraculoasa.
Banuiesc pe cale naturala n-ai alta optiune decat sa te ingrasi putin si mai apoi sa dai jos surplusul doar din zonele unde nu le vrei cu exercitii specifice zonelor. Dar tesutul adipos merge jos cu consumu caloriilor si de obicei mai mereu se da jos de unde nu vrei.

Sincera sa fiu m-am cam obisnuit cu situatia si nici prea multe batai de cap nu-mi cauzeaza. pana acu' n-am intalnit nicio persoana care sa ma incadreze pe undeva doar dupa faptu' ca n-am tate.
Desigur ma cam apuca momente de melancolie cand probez niste rochite faine si pe tot corpul se muleaza perfect dar la zona bustului bate vantu' nitel. :lol:
Noroc ca ii o gama atat de vasta in materie de haine and Co., ca noi astea mai uitate de mama natura nu suferim.

Eventual incearca produsele acelea minune pentru crestera sanilor, sau anumite exercitii(astea cred ca doar tonifica musculatura din zona si de acolo si impresia ca or mai fi crescut) dar mai mult de un efect placebo nu cred ca poti avea. Mai naspa e ca daca nu obtii efectu' dorit vei fi si mai dezamagita, eventual complexata.

Numa' un sfat am, pune-ti cat mai in evidenta altele. Lucreaza-ti curu' sa fie bombat, picioarele sa fie ferme si tonifiate, un abdomen de vis etc.

La mine astea functioneaza de minune si ma simt princesa princeselor la plaja, chit ca n-am tate.

#41
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

 Judith, on 21st November 2009, 22:20, said:

Probabil ca este o intrebare tampita da' ma intreb si io la procedurile astea de "implantare" a tesutului tau natural, adipos. Nu risti sa ramai si fara el daca slabesti? :lol:


Nu mai, ca tesutul propriuzis nu dispare. Cand slabesti scade doar cantitatea de grasime acumulata in el, si asta nu ar fi o problema daca ea este la fel de slaba ca fata din fotografie. Daca se mentine la greutatea respectiva o sa fie OK. Daca o sa se ingrase o sa acumuleze mai mult si pe sani, tot din cauza asta. :)

#42
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Pune-ti vata (dar nu de zahar) in sutien  :rolleyes:

#43
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
cand il mai vezi pe prieten ca se uita dupa altele sa ii dai o palma cu piciorul si se invata minte  ;)  :OK:

#44
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006

 Dev, on 21st November 2009, 18:48, said:

Intern din cate tin eu minte. Si nu, eu's doar informata :lol:
intradevar tinctura de marar...si e pentru uz intern.
am fost cu un coleg de lucru care a luat vreo 2-3 cutii de pastile plus vreo 2 uleiuri tot pentru marirea sanilor prietenei lui...radeam cu lacrimi la farmacie...cand a cerut asa ceva

#45
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008

 VipeR85, on 21st November 2009, 22:42, said:

intradevar tinctura de marar...si e pentru uz intern.
am fost cu un coleg de lucru care a luat vreo 2-3 cutii de pastile plus vreo 2 uleiuri tot pentru marirea sanilor prietenei lui...radeam cu lacrimi la farmacie...cand a cerut asa ceva
Si i-or crescut tatele la fata?

#46
fussyd3vil

fussyd3vil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 949
  • Înscris: 21.10.2008
Nu prea ai ce face. Oricum majoritatea tipelor pe care le stiu cu sani mici sunt prea dragute ca sa conteze chestia asta. Acuma sincer, fetele care ma enerveaza intotdeauna au sani mari.  :w00t:

#47
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

 Volvo, on 21st November 2009, 18:22, said:

am si eu o cunostinta tot la fel, numai ca e mai mica putin decat tine si a rezolvat cu sutien cu burete  ;)

acum nu cred ca chiar pentru toti barbatii conteaza dotarile

eu unul, prefer o fata ca tine si care sa fie desteapta si cu picioarele pe pamant decat una cu "tzatze" mari (limbaj de mirc pentru ca nu am diacriticile instalate :lol: ) si proasta ca o gaina  :P
La cate bunaciuni ai in clasa ai la ce sa te uiti  :lol:

#48
hazzeleyesz

hazzeleyesz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 20.09.2008
Si la una cu sanii mari la un moment dat... o sa i se moaie sanii si o sa fie ca si gelatina.Poate ca mici e un avantaj pt fete.Scapa de alte probleme.Dar cand nu-s tate,atunci ar trebui sa fie cur

#49
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
cine e cretinul care te-a demoralizat asa ?

#50
hazzeleyesz

hazzeleyesz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 20.09.2008
Nu cred ca a fost cineva...cred ca singura s-a demoralizat

#51
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

 hazzeleyesz, on 21st November 2009, 23:07, said:

Nu cred ca a fost cineva...cred ca singura s-a demoralizat


pai daca ne-am "lua" numai dupa sanii ce "fac" emisiuni la tv sau pozeaza in reviste...unde am ajunge :rolleyes:  :lol:
e greu sa ne acceptam pe noi insine, daca nu ne accepta (si) ceilalti
si reciproca din pacate e valabila

#52
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
A, nu io-s in avatar.

#53
Jonica76

Jonica76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 28.04.2007
Uita chestia asta, pe bune. Nici eu nu stau stralucit la acest capitol, dar asta nu m-a impiedicat sa-mi alaptez copilul 1 an si 3 luni....
Si daca prietenul tau se uita dupa altele, lasa-l. Intr-o zi vei gasi un barbat, nu un pustan, ca sa te aprecieze pentru ceea ce esti tu per ansamblu.
PS: Am o cunostinta pe care a obligat-o prietenul sa-si puna silicoane, sa faca cura de slabire, sa se remodeleze dupa gustul lui.....Si dupa aia a comentat ca ea saraca a putut alalpta doar vreo 2 - 3 saptamani....
Asta cum iti suna?

#54
A_girl_like_me

A_girl_like_me

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.11.2009
Va multumesc tuturor  :kisstogether: :kisstogether: :kisstogether:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate