Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Sistem 5.1 pt. PC

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Cristian-Gheorghe

Cristian-Gheorghe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 25.10.2007
Pt. Pusher.

Mi-as lua un Denon AVR-1610, cam pt. aceleasi aplicatii ca tine. Eram curios daca ai legat receiver-ul tau la placa video a PC-ului pe cablul HDMI. (Presupun ca ai o placa video cu iesiri dvi/hdmi). Eram curios cum merg treburile. eu am o placa video ATI HD 3870 care scoate prin mufele dvi inclusiv sunet 5.1 dolby digital. Nu am avut ocazia sa "aud" cum merge.

Oricum, sa stapanesti sanatos Denon-ul, cred ca e o alegere super ok din toate punctele de vedere.

Cristi

#20
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Denon AVR-1610 are decodarea semnalelor audio din HDMI. Insa nu vei avea surround cu placa ta video decat cand redai video avand sunetul codat in DolbyDigital sau DTS. Jocurile vor fi numai stereo (sunetul in jocuri nu este DolbyDigital sau DTS).

#21
pusher

pusher

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.11.2005

View PostCristian-Gheorghe, on 9th December 2009, 16:20, said:

Pt. Pusher.

Mi-as lua un Denon AVR-1610, cam pt. aceleasi aplicatii ca tine. Eram curios daca ai legat receiver-ul tau la placa video a PC-ului pe cablul HDMI. (Presupun ca ai o placa video cu iesiri dvi/hdmi). Eram curios cum merg treburile. eu am o placa video ATI HD 3870 care scoate prin mufele dvi inclusiv sunet 5.1 dolby digital. Nu am avut ocazia sa "aud" cum merge.

Oricum, sa stapanesti sanatos Denon-ul, cred ca e o alegere super ok din toate punctele de vedere.

Cristi

Nu am incercat pt ca imi folosesc momentan monitorul :) insa din ce am citit cand conectezi prin DVI (cu adaptor HDMI) nu primesti decat video, conexiunea audio e separata. Nu pot sa bag mana in foc ca asa e pt ca nici nu am incercat.
Oricum eu iti recomand sa iei AVR-1910 macar pt faptul ca face upscaling la 1080p pt semnalele analogice daca faptul ca are EISA Award nu te motiveaza :P

Si apropo de jocuri, este adevarat ca sunetul iese stereo prin spdif dar il converteste in dolby prologic si o face foarte bine ;) (valabil pt toate sursele stereo)

#22
Cristian-Gheorghe

Cristian-Gheorghe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 25.10.2007
Multumesc pt. raspunsuri, SuperDuper si Pusher.

Edited by antinari, 20 December 2009 - 23:12.
off area removed


#23
kypman

kypman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.04.2006
intrebare pentru detinatori de sistem jamo a 102 ,as vrea sa stiu daca in pachet cu sistemul se primesc si cablurile pentru boxe si cel pentru sub?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate