Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 

EMAG - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6677 replies to this topic

#4177
cezar0707

cezar0707

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 11.09.2016
cam cat dureaza pana emag emite voucher in caz de retur a unui produs? produsul a ajuns la ei, a aparut factura storno in comanda initiala, a aparut o noua comanda cu valoarea platita de mine dar are statusul plata acceptata (am platit cu cardul)

#4178
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Cum sunt ofertele buyback la telefoane? Mai rentabile ca la orange?

#4179
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Care are va rog un voucher pt pcgarage ? Multumesc anticipat! ;)

#4180
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,891
  • Înscris: 25.01.2007
Astia baga o avere in cutii. Am luat o imprimanta, care venea cu cablu bonus si un calculator de birou, tot bonus. Am mai pus in comanda doua triunghiuri reflectorizante si un top de hartie. Au trimis 5 colete in 3 zile. Unul imprimanta, unul    
Cablul si tot asa...

#4181
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,086
  • Înscris: 24.02.2011
Pe mine ma enerveaza la culme ca in reclamele tv folosesc vocea lu' unu care mai demult anunta toate gunoaiele de emisiuni gen dan negru, bingo si alte mizerii de pe la antene.

Edited by sandel1, 15 April 2017 - 09:58.


#4182
Darkman77

Darkman77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 20.08.2015
Eu pana acum am avut experiente bune la Emag. Inteleg ca este o piata prin care mai multi furnizori isi ofera produsele, dar in general cand am de ales, aleg produsul de la Emag, care nu intamplator este mereu cel mai ieftin, sau foarte aproape de pretul acela, fata de vreun alt furnizor care vinde prin ei. Am locuit cea mai mare parte din viata Europa de Vest, asa ca sunt obisnuit la un anumit standard, pe care prin Romania, doar Emag il atinge.

De fapt, cele mai mari "probleme" pe care le-am avut eu cu Emag au fost cu firmele de curierat, o data ce ar trebuii sa-ti livreze produsul cat mai rapid.  Recent, inaintea pastelui mi-am luat un LED ultra hd de 65 de inchi ca a fost special redus de paste. Urma sa fie livrat de Cargus.  Au trimis un baiat care habar n-avea pe ce lume traieste, se invartea prin cartier si "eram urmatorul" pe lista lui de livrare, dar dupa 2.5 Ore inca nimic, L-am sunat, cica in 30 de min,  ma suna ca nu stie unde sa intre dar ca e la nu stiu ce farmacie pe bulevard. L-am intrebat daca nu cumva vrea sa vin eu pana la el sa ma car cu ditamai televizorul... "ah nu... pai atunci o sa incerc sa intorc" .. pana la urma a nimerit, si a deschis  camionasul lui, dar am ramas prost cand am vazut ca cutia TV-ului era rezemata asa intr-un unghi de marginea camionului. Nu era in vreun fel legat de nimic. Deci imi inchipui ca la oricare groapa mica pur si simplu cadea, si ma gandeam cu groaza daca nu cumva s-a intamplat de cateva ori.  Fiind singur, a trebuit sa-l ajut eu sa-l caram pana la mine in apartament. Bine ca mi-a zis el ca am livrare cu verificare, asadar am deschis cutia si am verificat ca e intreg aparatul.  

E o bijuterie de TV, sunt super multumit de el si pentru Emag si reducerea respectiva nimic decat laude, dar ar fi bine ca uneori cand ei isi trimit aparate valoroase prin Ramburs cu un curier sa se asigure ca baietii vin pregatiti, aparatul este securizat ca lumea, si ca asa cum este specificat, ti-l aduc frumos sus.  Acum eram eu acasa dar daca era doar sotia, cum faceau ??!!

#4183
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,098
  • Înscris: 20.12.2007
Cre' ca Emag-ul a ratat complet ideea show-room-urilor. Am fost acu la asta din Titan. Ma asteptam sa fie un ceva de genul avem un exemplar doua din tot ce vindem, vedeti , pipaiti mirositi si vi-l comandati. Nope, au ales calea de mijloc mai proasta show room cu vanzare dar fara spatiu de depozitat astfel incat am ajubs si noi si alti clienti sa ne uitam tot pe net fix in mijlocul magazinului. Ceva de genul ia uite ce poze frumoase ave. Bon, ne hotaram la o chestie si da-i sa comandam. Eu aveam aplicatia deschisa, nevasta direct pe site. In fata aveam un zapacit complet depasit de complexitatea situatiei. Ii aratam noi ce e cu carduri, avantaj, raiffesein rate promotii chestii, omul ramasese fara aer. E transportul gratis ? Da, ne asigura el. De unde, a descoperit pe urma ca de fapt costa. Maine lucram il puteti aduce la vreun punct de livrare din zona asta. Aici omul gata a murit, cheama sefu sa gaseasca pe net oficii postale in zona. Da-i cu google. O fi si punct de livrare aici ? Ma uitam in aplicatia lui vedeam ca are de fapt lista dar in momentul ala probabil deja avea tunnel vision. Il asigur eu ca e punct de livrare intr-un loc dar n-a mai fost in stare efectiv sa termine comanda aia. Am plecat, nu mai avea rost

#4184
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001
Ciudat tot mai tare.
Aleg un produs si apare la livrare

Quote

Prin curier: Vineri, 21 Apr. – Sambata, 22 Apr.

Il pun in cos, finalizez comanda si apare

Quote

Data estimata de livrare: 22 apr 2017 - 25 apr 2017

Ma uit iar pe site la acel obiect si apare ca prima data.
Deci... pacaleala.

Edited by dorin_2k, 19 April 2017 - 17:20.


#4185
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Pacaleala este cand iti vine prin Mai :)

#4186
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Pai daca e livrat in 22 si gasesc scuze pentru 23 duminica, iti spun clar ca pe marti il ai.

Nicio comanda data mai tarziu de miercuri ora 14 nu am reusit sa o prind mai devreme de marti. Imi plac curierii emag.

#4187
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001
Eu am semnalat ca pana sa faci comanda apare un interval foarte apropiat iar dupa finalizarea comenzii apare un interval mai indepartat.

#4188
intel_inside

intel_inside

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 25.06.2009
Aceeaşi situație și la mine, apărea livrarea pentru 21-22. Plasat comandă și plătită cu cardul o primesc pe 25-26.Posted Image

#4189
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001
Eu nu mai platesc cu cardul anticipat.

#4190
ascent2007

ascent2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.09.2006
Tocmai ce am dat comanda de o carte, care e in stoc si e estimata livrarea in 26-27 apr :o

#4191
Darkman77

Darkman77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 20.08.2015
Pai cartea iti e adusa cu caleasca trasa de melci...

In legatura cu datale de livrare la emag, am patit la fel. scria ceva, am comandat, si apoi mi s-a modificat si m-a sunat sa confirmam ca era comanda cu valoare mare. Si cand mi-a zis intervalul, i-am zis pai scria altceva. Apoi i-am zis clar, vezi ca e cu Ramburs, si eu voi fi acasa doar pe data x, nu stau dupa voi sa livrati cand vreti, asadar livrati pe data x, daca nu produsul va vine retur frumos ca nu stap sa va asteptam.  Mi-a asigurat ca va vorbi cu cei de la livrari/curier sa vada ce poate sa faca, dar a ajuns pe data x, asa cum am specificat. Deci daca se vrea, se poate, insa trebuie sa-i incurajezi tu putin. Altfel fac ce vor din tine. Eu cred ca datele care apar pe site sunt datele in cel mai bun caz si cu cel mai bun( scump) curier. Apoi daca e sa-ti livreze gratis, iti fac downgrade la un curier mai varza, si ti se schimba si data imediat.

Edited by Darkman77, 20 April 2017 - 20:58.


#4192
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001
Mi-au fost livrate in majoritatea cazurilor cu Fancourier. Factura o vad in cont dar inca nu sunt ridicate produsele de curier
19 apr 2017, 11:22 Comanda plasata
20 apr 2017 factura si...atat

#4193
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,486
  • Înscris: 04.10.2007
Cu ninsoarea asta iti ajung sigur martea viitoare.
Mai ales daca stai in vreun colt inzapezit gen Vatra-Dornei sau Carlibaba.

#4194
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001
Ninge la mine dar asfaltul e la negru din SV pana la mine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate