Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 

Rds isi schimba sigla

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
nicudotro

nicudotro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 22.06.2004
In ultima vreme am observat in diverse locuri ca nu mai apare sigla veche rcs rds ci una noua care se poate vedea in imaginile de mai jos.

Cumva rds vrea sa renunte definitiv la sigla veche sau acesta noua sigla este opera unei pesoane care este mai creativa decat ar fi cazul?

Mie mi s-ar parea o miscare gresita daca ar face aceasta schimbare. Cea veche arata mult mai bine.
Attached File  mesaj.JPG   79.7K   280 downloads Attached File  scan0001.jpg   427.13K   232 downloadsAttached File  scan0002.jpg   921.9K   216 downloads

#2
albertooos

albertooos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 01.06.2009
daca toate serviciile incep cu "Digi" de ce nu raman si pe firma cu numele asta .. rcs&rds suna cam urat..ca si cum ar fi tom&jerry.srl

#3
equilibrium2x

equilibrium2x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 15.09.2007

View Postalbertooos, on 10th November 2009, 01:56, said:

daca toate serviciile incep cu "Digi" de ce nu raman si pe firma cu numele asta .. rcs&rds suna cam urat..ca si cum ar fi tom&jerry.srl
intr-adevar. Digi e mai cunoscut, asa se promoveaza si Ungaria. RCS&RDS suna prea... local. DIGI e deja multinational :)

#4
danmincea

danmincea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 28.03.2005

View Postnicudotro, on 10th November 2009, 01:06, said:

In ultima vreme am observat in diverse locuri ca nu mai apare sigla veche rcs rds ci una noua care se poate vedea in imaginile de mai jos.

Cumva rds vrea sa renunte definitiv la sigla veche sau acesta noua sigla este opera unei pesoane care este mai creativa decat ar fi cazul?

Mie mi s-ar parea o miscare gresita daca ar face aceasta schimbare. Cea veche arata mult mai bine.
Attachment mesaj.JPG Attachment scan0001.jpgAttachment scan0002.jpg


Am vazut ca ai o notificare sa predai telefonul mobil si sim-ul. Ai cumva si abonament la internet mobil? Mi s-ar parea ciudat sa semnezi contract ca te abonezi si la internet mobil contra a 10 lei pe luna si sa fii nevoit sa dai mobilul inapoi

#5
Korner

Korner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.12.2007
nu este vorba despre schimbarea siglei. ci despre rebranduirea tuturor serviciilor sub numele de "DIGI" inceputa din vara anului curent. cred ca s-a mai discutat despre asta.

oricum multi sunt bulversati. nu stiu nici macar ca rds e acelasi lucru cu rcs. si mai multi asociaza digi numai cu serviciul de sateli.

View Postalbertooos, on 9th November 2009, 14:56, said:

daca toate serviciile incep cu "Digi" de ce nu raman si pe firma cu numele asta .. rcs&rds suna cam urat..ca si cum ar fi tom&jerry.srl

de ce sa schimbe numele firmei? numele societatii care furnizeaza telefonie mobila sub brandul Orange inca mai este mobilrom srl/sa de pe vremea cand era dialog.

View Postdanmincea, on 9th November 2009, 22:39, said:

Am vazut ca ai o notificare sa predai telefonul mobil si sim-ul. Ai cumva si abonament la internet mobil? Mi s-ar parea ciudat sa semnezi contract ca te abonezi si la internet mobil contra a 10 lei pe luna si sa fii nevoit sa dai mobilul inapoi

nu sunt instiintarile lui. le-a preluat de la sonikel. conform contractului, daca nu folosesti timp de 3 luni telefonul mobil, ti-l pot cere inapoi.

Edited by Korner, 10 November 2009 - 09:46.


#6
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008

View PostKorner, on 10th November 2009, 09:43, said:

de ce sa schimbe numele firmei? numele societatii care furnizeaza telefonie mobila sub brandul Orange inca mai este mobilrom srl/sa de pe vremea cand era dialog.
Numele societatii care furnizeaza telefonie mobila sub brandul Orange este de mult timp Orange Romania SA.
Se va face rebranduire la RCS-RDS pt. ca suna mai bine Digi.

#7
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,571
  • Înscris: 17.09.2005
Mai bine si-ar schimba "naravurile" decit sigla.
Asa ramine " aceeasi Marie cu alta palarie".
Adica tot un drac.

#8
Korner

Korner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.12.2007

View Postdarklordsith, on 9th November 2009, 22:56, said:

Numele societatii care furnizeaza telefonie mobila sub brandul Orange este de mult timp Orange Romania SA.
mi-a scapat asta.

pt cine nu stia, in bucuresti au fost inregistrate 2 firme una era Info Gate Telecom iar cealalta Global View Management. amandoua au furnizat( nu simultan ) servicii de internet sub brandul C-ZONE . lucrul asta a fost mai putin important si necunoscut multor clienti, atat timp cat omul stia ca are net de la c-zone.

Edited by Korner, 10 November 2009 - 12:19.


#9
nicudotro

nicudotro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 22.06.2004

View Postdanmincea, on 10th November 2009, 09:39, said:

Am vazut ca ai o notificare sa predai telefonul mobil si sim-ul. Ai cumva si abonament la internet mobil? Mi s-ar parea ciudat sa semnezi contract ca te abonezi si la internet mobil contra a 10 lei pe luna si sa fii nevoit sa dai mobilul inapoi

Toate sunt poze luat de pe forum. Nu sunt ale mele :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate