Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Bebe a cazut din pat

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
KR_MAN

KR_MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 04.03.2013
bebelusii si betivii au dumnezeu' lor!

#38
ela94

ela94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.01.2014
KR_MAN :)) un singur Dumnezeu este ;)) dar nah asa o fi'

#39
badoi

badoi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.11.2011
Eu nu prea am auzit de bebe care sa nu fi cazut din pat, carut, scaun etc. Si fetita mea a cazut prima data la 7 luni. Panica, remuscari, aoleu copilu. Copilul a fost si este bine. Si nu este un copil neglijat. Stam mereu cu ochii pe ea, dar pur si simplu se intampla. In principiu daca copilul plange si se scandalizeaza dupa cazatura e clar ca e ok. Griji mi-as face daca l-as vedea apatic sau ca nu protesteaza.

#40
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
bump :)
acum vreo 10 zile deodata s-a saltat golanu' (6 luni) pe bratele din fata si din inertie sau nu stiu cum, la marginea patului fiind, s-a dus fix in nas pe mocheta, in fata mea! din fericire de la vreo 30 cm. urlete cu lacrimi, imbracat repede si dus la urgente. pana m-am suit in taxi deja nu mai zicea nimic, cand am ajuns acolo deja radea la alti copii. s-a uitat doctorita cam in sila ca era clar ca nu are nimic si ne-am intors multumiti acasa.

#41
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Si baietelul meu a cazut de doua ori. Odata acum doua saptamani, abia implinise 7 luni si inc ao data adineauri. L-am culcat pe patul nostru si de regula, il las 20 minute si-l duc in al sau. In seara asta, de oboseala, am uitat.
Aveam castile pe cap si nu am auzit zgomotul (sotia dormea langa el) cazaturii, dar l-am auzit plangand. L-am luat in brate, a scancit cateva secunde si a adormit. Este primul copil, nu avem experienta. Se poate sa se fi lovit rau? Patul vine cam la nivelul genunchiului, jos am parchet melaminat.

#42
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Nvm. Nicio problema.

#43
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Dzeule mare. Al meu in iunie face 20 de ani. Si cand imi amintesc ce viteza lua brusc si apoi pleosc, ..
Stai nitel Prien. Ai zis ca al tau face in iunie 20 e ani? Da. Si desi a cazut si in cap si in nas e student la Matematica pura.Anul al II-st, integralist...
Adica dupa ce ca nu a murit, nici nu e prea tampit? Mda, e cam timid, dar asta e.
PS. Eu cand ma gandesc la Fac de Matematica, desi am inghitit la matemtica la Electronica, mai bine tac...
Concluzia. Hopa Mitica, cade in cap si nu se strica.

#44
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Sunt invidioasa ca aveti paturi asa de joase. Al meu ii inalt tare. Deocamdata nu a plonjat, dar stau cu teama asta in sufle.t

#45
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Si al meu a picat odata in cap. Am fost la doctor ... inchis. Ne-am dus la urgente mai tarziu, ca kinderul nu avea mai nimic. Dupa ce am stat vreo 2-3 ore si ne-a venit randul, am primit o mustruluiala de la doctorita, ca trebuia imediat sa venim la urgenta la control.
Acum tin minte ca dupa ce am fost la doctorul nostru de familie, unde era inchis, a trebuit sa ne intoarcem acasa sa vedem unde-s urgentele pentru copii.

#46
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 11.11.2007
Nu e panica, fiu-miu a picat pe la 4-5 luni din bouncer, de pe masa din bucatarie. Sotul meu facea baie, iar eu am plecat cateva momente de langa cel mic sa ii duc un prosop.
Atunci cand am auzit bufnitura si apoi plansul copilului, am inghetat, cred ca s-a oprit timpul in loc...am plecat "cu demaraj", aveam doar 3-4 pasi pana la el, insa am alunecat pe apa stransa pe podea, am cazut, mi s-a invinetit tot piciorul...mi-l inchipuiam pe burta, cu nasul spart si plin de sange. Cand colo, Praslea se intorsese pe spate, urla cat il tineau plamanii, nu avea nasul spart sau sangele siroind, singura dovada a evenimentului era un mic cucui pe frunte.
Bineinteles ca am sunat medicul pediatru, a spus ca trebuie sa il urmarim si daca se simte mai rau, daca e mai agitat, mai plangacios, sa venim la un control. Din fericire, nu a fost cazul de mai multe griji.

#47
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Si ai mei au cazut de au "rupt parchetul" dar niciodata nu am fost la urgente. Toti copii cad dar atata timp cat nu vezi semne clare si de durata ca ar fi patit ceva nu ii vad rostul de a alerga la urgenta.

#48
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006

 LadyRosenred, on 06 noiembrie 2009 - 15:20, said:


Voua vi s-a intamplat asa ceva?

Mama mea, acum 25 de ani punea aceeasi intrebare.

Da, eu sunt cel care a cazut in cap acum 25.

Toate bune!

#49
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

 ralu_seby, on 01 martie 2017 - 12:57, said:

Nu e panica, fiu-miu a picat pe la 4-5 luni din bouncer, de pe masa din bucatarie.

Si ce naiba cauta un copil de 4-5 luni in bouncer pe masa din bucatarie?

#50
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 11.11.2007
Ma insotea la o runda de gatit. Singura optiune era sa il asez pe jos, insa erau toate geamurile deschise.

#51
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 ralu_seby, on 01 martie 2017 - 20:29, said:

Ma insotea la o runda de gatit. Singura optiune era sa il asez pe jos, insa erau toate geamurile deschise.

Stii ca nu exista curent, da? Adica nu paralizeaza nimeni sau nu-l doare maseaua de la curent. Fii-miu, saracu, numai pe jos doarme, ca homlesii.

#52
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 11.11.2007
Stiu, tocmai de aceea nu am scris "curent".  :)

#53
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Exista curent, nu mai puneti botu' la toate "noutatile". In apartamentele romanesti vechi, nerenovate, se intampla ca partea de jos a usilor sa fie taiata, ca asa se practica pe vremea lu' Ceasca. Sa vedeti ce misto se simte pe acolo cum circula aerul. Idem la ferestrele vechi, idem daca hornul centralei nu a fost bine izolat.

#54
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
N-a zis nimeni ca nu bate vantul, ci doar ca vantul asta n-are puteri magice de imbolnavire :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate