Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Metoda de copiat

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
White

White

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 25.06.2004
www.copiazacucap.as.ro

Ce parere aveti.
De la functionalitate .. pana la pret ..

Ei au estimat ca se vor vinde 40.000 pix-uri/ an

#2
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
Eu gasisem acelasi pix cu 300.000 , cred ca ei il cumpara de prin complexuri gen Europa cam cu 100-150.000/bucata , imi pare rau ca nu mai stiu adresa unde costa 300.000 , da si tu un search pe google cu pix uv.

Edited by flex21, 23 May 2005 - 13:54.


#3
teodorul

teodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.10.2004
daca tot a pus linkul si amicul nostru am gasit si eu unul
aici sunt doar 139.000 / pix deci avea dreptate flex21 pe undeva in europa gasesti 3 la 10 mii :)

linkul : http://www.intens.ro/pixuriuv/

PS:
nu prea cred ca te ajuta la copiat, oricum lumina aia albastra se vede destul de tare incat sa sara in ochi

Edited by teodorul, 11 June 2005 - 06:59.


#4
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
hmm...deci nu mai puneti botu' la asa ceva.Site-ul ala e o mare teapa.Daca chiar era adevarat punea poze cu pixul cum se foloseste etc... :death: -sa stii ca e plin netul de asa ceva.


P.S. cea mai buna metoda de copiat e aia de a copia din cap...

#5
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005
sa va zic si eu o chestie. Se intampla sa am acasa un neon UV (cum sunt cele prin discoteci) Camera este zugravita cu o vopsea lavabila de culoare galbena. Am luat un marker  sau luminator cum se numeste (cel cu varful lat, folosit pt a scoate in evidenta anumite pasaje intr-un text de exemplu) de culoare galben "fosofrescent" Si am desenat, scris anumite chestii pe pereti prin camera care nu se vad decat atunci cand aprind neounul. Pe aceasi metoda functioneaza si acest sistem. uitati-va la orice banca... au neoane uv sub tejghea cu care fac vizibile elementele de siguranta ale bancnotelor.... chiar si cand se organizeaza un flagrant se  scrie de ex pe bancnote "MITA" cu un altfel de marker si cand infractoru este prins i se demonstreaza ca banii sunt obtiuniti prin mituire aratandu-i-se acel text "invizibil" cu o lampa UV. Deci sunt sigur ca metoda este perfect valabila dar sunt cateva varaiabile: Daca lumina este f puternica nu se va vedea bine. Eu am neon de 120 cm si totusi nu prea face fata cand afara e lumina. Deci lampa aceea din capul pixului tre sa fie destul de puternica, iar lumina detul de slaba. In rest sunt sigur ca metoda e perfect valabila. Iar lumnina aia nu este deloc puternica, si nici albastra. este unf el de mov. si chestia este ca doar culorile fosforescente si unele tipuri de alb o reflecta. deci nu sare in loc. O sa va fac o poza sa vedeti cat de tare lumineaza neonu meu incaperea!

Attached Files


Edited by c_cris85, 11 June 2005 - 15:19.


#6
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005
inca o poza

Attached Files



#7
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
de parca supraveghetorul e tampit si nu vede ca tu te joci cu lampa cu UV pe foaie... LOL daca poti sa faci treaba asta fara sa te vada apoi poti sa scoti si fitzuica  fara probleme (care e gratis si nu e proba in caz ca te prinde si o bagi in buzunar)

#8
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
eheeei, daca exista pe vremea cand am facut eu faculta, handsfree bluetooth  :rolleyes:

#9
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005
am raspuns celui care afirma ca asta nu e posibil, ca e tzeapa. este deci posbil sa folosesti ca cerneala invizila acel marker (care cred ca are ca pigment fosfor alb) si sa o fac vizibila prin luminarea textului scris cu acea cerneala cu o lampa UV . metode de copiat sunt multe, asta e una dintre ele. personal am mai multa incredere in hands-free...dar acum au inceput sa umble profii cu radiouri printre banci...

#10
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005
...sau puteti folosi varianta ieftina a UV-ului, respectiv apa cu zahar.

Pe de alta parte voi uitati ca profesorii au fost cindva elevi/studenti si am senzatia ca nu stiti cit de bine se vede de la catedra musca care tocmai s-a asezat pe umarul studentului din ultimul rind :D

#11
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
Nici nu-ti trebuie nici o scula. Daca ai rabdare poti sa zgarii pe hartie cu varfu` compasului, foarte fin. De la 1m foaia pare goala.
Aveam vreo doi "artisti" in an care pe 3 foi scriau toata materia, da-ti trebuie muuuuuuuuulta rabdare  :puke:

#12
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
lol nu iti trebuie nici compas nici varf de-al lui.. iti trebuie doar un pix caruia i s-a consumat mina.. si scrii de zor mai apasat... si foaia sa fie pe un caiet ca sa faca sufiecient santul in foaie...

#13
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
cica ala e gros  :confuzzled:

#14
teodorul

teodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.10.2004

c_cris85, on Jun 11 2005, 15:32, said:

am raspuns celui care afirma ca asta nu e posibil, ca e tzeapa. este deci posbil sa folosesti ca cerneala invizila acel marker (care cred ca are ca pigment fosfor alb) si sa o fac vizibila prin luminarea textului scris cu acea cerneala cu o lampa UV . metode de copiat sunt multe, asta e una dintre ele. personal am mai multa incredere in hands-free...dar acum au inceput sa umble profii cu radiouri printre banci...

<{POST_SNAPBACK}>



incearca zapp ca nu poate fi detectat cu radioul, cel putin aici sunt buni si astia la ceva
parerea mea

Eu mi-am comandat pixu' minune ca oricum e ieftin, cand il primesc va spun exact daca merita sau nu banii. Oricum ma astept la o chinezarie ieftina si de proasta calitate.

Edited by teodorul, 12 June 2005 - 05:39.


#15
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
let us know. sunt curios daca e valabila dracia. la copiat nu stiu cat de buna va fi, dar cred ca isi va gasi utilitatea in alte cazuri.

#16
White

White

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 25.06.2004
Eu am luat un pix de la ei (free), si e ok .. poti sa copiezi .. dar nu l-am folosit pana acum .. imi era lene sa-mi fac copiute .. si am dat deja vre-o 3 ex.

anyway .. eu le-am zis ca e expensive .. si studentul nostru care nu stie cum sa-si imparta bani de tigari si xerox.. nu-si permite sa dea mai mult de 100 mii pe asa ceva ..

#17
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002

White, on Jun 13 2005, 11:18, said:

Eu am luat un pix de la ei (free), si e ok .. poti sa copiezi .. dar nu l-am folosit pana acum .. imi era lene sa-mi fac copiute .. si am dat deja vre-o 3 ex.

anyway .. eu le-am zis ca e expensive .. si studentul nostru care nu stie cum sa-si imparta bani de tigari si xerox.. nu-si permite sa dea mai mult de 100 mii pe asa ceva ..

<{POST_SNAPBACK}>


si altii isi cumpara pda-uri pentru asa ceva.
totusi, nu as vrea sa iau unul nou  :D

#18
teodorul

teodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.10.2004
azi e marti si pixul inca nu a venit, sper sa ajunga maine

Mie nu imi pare pretul exagerat pentru un astfel de pix, cred ca oricine a cumparat la un moment dat un pix mai scump care nu avea nimic deosebit, iar daca dracia asta chiar functioneaza asha cum zic ei isi merita pe deplin banii.

referitor la copiatul de pe PDA,
sunt sanse sa copiezi cu asha ceva ?
a incercat cineva ? ce spui profesorului ca e ? calculator ? ceas ?

Edited by teodorul, 14 June 2005 - 15:03.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate