Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 

Problema Minolta Magicolor 2200

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
bobitza91

bobitza91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 08.03.2008
Salut!

De cativa ani detin o imprimanta color laser, anume Minolta Magicolor 2200, si am mari probleme cu ea. Folosesc Windows XP SP3, am cele mai noi drivere de pe pagina producatorului (imprimanta nemai fiind produsa, cel mai recent driver este din 2004) si face figuri la printare. Ori pune prea multa culoare, ori nu pune o anumita culoare deloc. De exemplu, la ultima printare a pus prea mult magenta (in conditia in care poza avea mult gri). Daca ii dau test-page (de pe ea), pagina arata super, culorile ok, fara nicio problema. Daca ii dau Test Page din Printers and Faxes, sigla Windows este foarte accentuata (prea multa culoare). Am tot incercat sa ma joc prin setari, sa-i las culorile "Windows Matching" sau "Drivers Matching", dar nimic. Daca aveti vreo idee ce problema ar avea, v-as ruga foarte mult sa o impartasiti cu mine caci m-a scos din sarite.

Multumesc anticipat!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate