Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Instant Messaging pe telefoanele mobile (CHAT)

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#109
GabiDark

GabiDark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 01.10.2005
alte solutii pt a te conecta la yahoo messeger prin wap nu mai sunt ? nu mai stiti ?

#110
GabiDark

GabiDark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 01.10.2005
da, in sfarsit..am reusit sa ma conectez .. dar nu vad lista .. in fine..le bag eu manual..dar mai este o problema .. cand vreau sa vb cu cineva..imi da sending faild  :cursing:  , in schimb..primesc stiri de la bbc si cnn  <_<  .. care e problema !! am un singur grup .. cu 5 id-uri ..

Am nokia 6230i .. setarile merg si pt 6230 pt cei care care vor sa se connecteze [orange wap]

menu -> settings -> configuration -> personal configuration -> options add new : IM adn Pres .. -> Account name: Yamigo ; server address: http://yamigo.com/wv/control; user id : cel facut pe site ; pass: la fel ; use preferred access poin : no ; access point settings : Proxy Enabled; proxy address: 62.217.247.252; port: 8799; Barer settings- GPRS access point: wap ; authetication type: normal; username: wap ; passwd: wap

si ar trebui sa se connecteze ..

#111
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View PostGabiDark, on Jan 3 2006, 12:11, said:

da, in sfarsit..am reusit sa ma conectez .. dar nu vad lista .. in fine..le bag eu manual..dar mai este o problema .. cand vreau sa vb cu cineva..imi da sending faild  :cursing:  , in schimb..primesc stiri de la bbc si cnn  <_<  .. care e problema !! am un singur grup .. cu 5 id-uri ..

Uite care e treaba: tu esti conectat la ei pe server si doar atat, conexiunea pe care trebuia sa o faca serverul lor cu yahoo-ul nu este realizata iar tu vei primi mesaje doar de la robotii aia enervanti. Deconecteaza-te si incearca din nou. Baga-te si pe tine pe lista de contacte si da-ti singur mesaj sa vezi daca il primesti inapoi. Nu uita sa dai fetch contacts din optiuni pe situl yamigo ca sa iti dea jos contactele automat telefonul cand te loghezi data viitoare. Nu uita ca se debifeaza automat fetch contacts dupa o conectare realizata cu succes. Bafta la chat dar nu te baza pe el.

Edited by onlyone, 05 January 2006 - 01:03.


#112
GabiDark

GabiDark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 01.10.2005
am reusit..pot sa vb cu cine vreau din lista mea..si merge .. dar cand trimit un mesaj .. tot imi apare acel info cu sending faild  <_<  dar din cate am obs..mesajele ajung la destinatie ..

#113
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

View PostGabiDark, on Jan 11 2006, 17:12, said:

am reusit..pot sa vb cu cine vreau din lista mea..si merge .. dar cand trimit un mesaj .. tot imi apare acel info cu sending faild  <_<  dar din cate am obs..mesajele ajung la destinatie ..

SI eu am aceeasi problema, dar nu pot intelege de ce imi apare, deoarece am setat totul ok. Primesc mesaje de la bbc, dar mesajele primite si trimise nu functioneaza.
Daca reusesti sa rezolvi cumva problema asta, sa imi spui si mie cum ai reusit :D.

#114
GabiDark

GabiDark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 01.10.2005
pai .. cand iti bagi id-u pe yamigo .. nu il bagi cu [email protected] .. il bagi simplu .. "user" .. dar din cate observ..pot primi doar cate 2 mesaje de la fiecare id .. in schimb eu pot trimite cate vreau ..  cu toate ca imi da sending faild , mesajul ajunge ..

#115
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

View PostGabiDark, on Jan 13 2006, 16:58, said:

pai .. cand iti bagi id-u pe yamigo .. nu il bagi cu [email protected] .. il bagi simplu .. "user" .. dar din cate observ..pot primi doar cate 2 mesaje de la fiecare id .. in schimb eu pot trimite cate vreau ..  cu toate ca imi da sending faild , mesajul ajunge ..

Asa imi era si pana acuma, dar degeaba :((

#116
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
eu am nokia 7250i...am reusit sa intru pe messenger pe yahoo cu programul ''mobichat'' de pe getjar.com.problema e ca e trial ,30 zile si face fite in sensul ca se  conecteaza doar cand vrea el..nu am imts incorporat pe telefon ...imi poate spune cineva care ar fii solutie,,ce program mi ar trebui(java <64kb)ca sa pot sa folosesc si eu   yamigo....
inca o intrebare ..merge accesand wap.yahoo.com..din posturile voastre asa reiese..dar am incercat ...dau pe messenger..incarca..si nu se intampla nimic...mersi

#117
picard190

picard190

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 15.12.2005
Si ca o completare la toate problemele astea nici cu un nokia 3100 pe orange cu gprs activat nu se poate accesa yahoo mesenger sau yahoo mail. Fie se primeste eroarea no gateway reply, fie se merge pana in faza de login unde nu permite comanda sign in sau daca o permite da eroarea iar - no gateway reply. Deci sa fie ceva de la orange???. ALmiteri alte adrese le accepta. Cel mult mai da eroarea page too large. Sa fie limitarile telefonului la capitolul memorie de vina sau alte motive.

Edited by picard190, 19 January 2006 - 04:40.


#118
TerranArtanis

TerranArtanis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.08.2005

View PostGabiDark, on Jan 11 2006, 17:12, said:

am reusit..pot sa vb cu cine vreau din lista mea..si merge .. dar cand trimit un mesaj .. tot imi apare acel info cu sending faild  <_<  dar din cate am obs..mesajele ajung la destinatie ..


haideti ma baietzi sa o lasam moarta, ca facem trafic la astia de la yamigo de pomana.

Adica, configuram si trimitem mesaje si la fiecare mesaj "Sending failed", bai nici macar 1 pina acuma nu a zis si el ca e ok.
Tot trimit si parca mai primeste cite unu mesaju meu, altu nu, citedata imi pot trimite mesaje singur, citeodata nu, sau nu imi incarca contactele sau contactele nu ma vad pe mine sau imi vine mesaju de la cineva la 5 min dupa ce a fost scris, draq in ritmu' asta ne intoarcem inapoi la chatu' prin sms.
Eu unu am crezut ca nu mai eu am problemele astea, da se pare ca m-am inselat, feedback-u de pe forumu lor e inxistent, acolo toata lumea posteaza probleme si nu nimeni sa raspunda.

#119
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
mda..
pt mine e ca si mort
nu se poate folosi, in situatia care e acum

#120
anca14

anca14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 18.11.2005
Eu folosesc AgileMessenger si IM+ pentru Symbian Series 60.

Nokia 3230  :inlove:

#121
TerranArtanis

TerranArtanis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.08.2005

View Postanca14, on Jan 20 2006, 14:22, said:

Eu folosesc AgileMessenger si IM+ pentru Symbian Series 60.

Nokia 3230  :inlove:


Da, Agile asta e bun, numai ca e disponibil numai pt cei care au Symbian. Totusi pt telef cu Symbian mai sint solutii extrem de bune.

Chestia e ca in ziua de azi e mai usor sa faci un soft de tel pt un tel cu Symbian decit pt unu fara, si ei promoveaza o imagine tocmai invers ;).

#122
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004

View Postdjadi21, on Dec 18 2005, 23:19, said:

Nu merg pentru ca Orange a schimbat server-ul si ip-ul, momentan noul ip nefiind asociat vreunui host, iar pentru a accesa wap.yahoo.com trebuie sa ai cuvantul wap in host-ul asociat ip-ului.
Al cui IP ? ..si ce solutii ar fi ? ..
Adica DNS-ul serverului de la Orange nu stie de yahoo.com ? ..oare asta nu a fost facuta intentionat ? :nonobad:  .. Shame on Orange  :death:

#123
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
ce APN setez la IMPS , pt a se conecta? ( folosesc o cartela Orange Pre-pay , fara optiunea wap unlimited) Am incercat " wap " si nu se conecteaza.

#124
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
incearca "internet"

#125
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
"internet" ma taxeaza peste,chiar daca am wap unlimited activat :P

#126
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
pai mai sus ai zis ca nu ai wap unlimited activat. tu nu vrei nici sa dai cei 4 $ nici sa te taxeze. oricum traficul e foarte mic

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate