Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...
 Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...
 Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...
 Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)
 

reincarcare modem z020

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 04.10.2005
salutare,
am un modem z020 din fostul pachet "zapp internet expres" si am sunat la rel. clienti pt trecerea lui pe serviciul prepay de internet. d-soara de acolo mi-a spus ca a reusit sa-l activeze, dar acum vreau sa-l incarc... cum fac? am o cartela de 4 euro , galbena pe care scrie doar ZAPP... trebuie cartela speciala pt internet sau sunt la fel ca cele pt voce...
merci

Edited by khristian78, 17 October 2009 - 17:18.


#2
mihainet76

mihainet76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.09.2006

View Postkhristian78, on 17th October 2009, 17:17, said:

salutare,
am un modem z020 din fostul pachet "zapp internet expres" si am sunat la rel. clienti pt trecerea lui pe serviciul prepay de internet. d-soara de acolo mi-a spus ca a reusit sa-l activeze, dar acum vreau sa-l incarc... cum fac? am o cartela de 4 euro , galbena pe care scrie doar ZAPP... trebuie cartela speciala pt internet sau sunt la fel ca cele pt voce...
merci


Salut,


La mine a mers cu codul de reincarcare ...la ei nu se face iferenta...numai sa fie cod de reincarcare Zapp...
Eu ieri mi-am reincarcat contul.....ce este rau ca odata ce am ales optiunea o zi cu 2  euro,acum imi ia mereu in fiecare zi 2 euro din cont pana il termine,ceea ce nu mi se pare corect.....trebuia sa imi aleg eu zilele pe care le vroiam.

Te rog, dupa ce reincarci sa imi zici si mie ce viteza ai pe servere din europa si din US....si mai ales ce ping ai pe ele....la mine pingul este dezastru...si nu stiu daca este de la modemul meu sau asa este peste tot.

Multumesc!!

#3
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 04.10.2005
pai... cum reincarc?? care-s pasii??
merci

#4
mihainet76

mihainet76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.09.2006

View Postkhristian78, on 17th October 2009, 19:28, said:

pai... cum reincarc?? care-s pasii??
merci


Pai...la mine,cand ma conectez si numai am credit...indiferent de ce adresa tastez in browser,ma redirectioneaza la o adresa a lor.....si acolo imi zice sa introduc codul si sa aleg ce doresc: pt o zi, o luna si un an.

Adresa nu o stiu ca nu apare.
Da-le din nou telefon si intreaba-i cum faci.

#5
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 04.10.2005

View Postmihainet76, on 17th October 2009, 20:37, said:

Pai...la mine,cand ma conectez si numai am credit...indiferent de ce adresa tastez in browser,ma redirectioneaza la o adresa a lor.....si acolo imi zice sa introduc codul si sa aleg ce doresc: pt o zi, o luna si un an.

Adresa nu o stiu ca nu apare.
Da-le din nou telefon si intreaba-i cum faci.
pai... cum ajungi acolo??/ eu incerc si nu merge.. cei de la call-center ma intreaba daca-i de net sau de voce... spun ca trebuie sa fie un "user si o parola", dar pe cartela este doar un numar...

#6
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 25.06.2005
Deci merge modemul activat, eu am incercat si mi-au spus ca se poate daca platesc avans 6 luni cu 220 RON.

#7
adsoofmelk2003

adsoofmelk2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 353
  • Înscris: 25.12.2007

View Postviocons72, on 17th October 2009, 22:35, said:

Deci merge modemul activat, eu am incercat si mi-au spus ca se poate daca platesc avans 6 luni cu 220 RON.
pai cu 220 ron iti cumperi de la  magazinul zapp online modem 3G nou nout cu cartela activa 3 luni + 2 cartele de 10 euro, deci inca 2 luni....chiar nu se merita sa platesti 220 ron sa activezi un modem vechi

Edited by adsoofmelk2003, 17 October 2009 - 21:39.


#8
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 25.06.2005
Ii sun miine sa vad  ce spun, la zecile de milioane (peste doua) intrate in contul lor de la mine poate dau si ei prima luna gratis. De distractie ii intreb ca net am din 2 parti, o retea de cartier plus un zapp e@sy.

#9
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 25.06.2005
@khristian78 tu ai activat modemul direct la serviciul clienti?
Eu am incercat sa il activez la ei si mi-au pus iar placa cu mersul la agentie si platit 6 luni avans.....firma de......Romania.

#10
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 04.10.2005
da, l-am activat sunand la rel. clienti... cel putin asa spun cei de acolo... am mai vb cu inca 3 persoane, care mi-au confirmat ca este activ.. dar nu stiu sa-l incarc... o sa intreb in agentie de cartele de reincarcare pt internet.. sa nu fie o combinatie in care ma duc in agentie si ma pune sa cumpar cartele cu 3, 6, 12 luni de activitate... cum sunt cartelele pt internet?? sunt diferite de cele pt voce?/
merci

#11
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 25.06.2005
Cred ca la zapp au doar un singur tip de cartele(de diferite valori) cu care se incarca si telefoanele si modemurile pt net.
Modemul a fost pe abonamentul tau? Te-au intrebat de unde il ai sau alte date?

#12
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 04.10.2005
nu a fost pe abonament. il am prepayd...a fost internet express... ce ciudat... nu stiu ce setari sa pun la user si parola...

Edited by khristian78, 18 October 2009 - 11:33.


#13
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 25.06.2005
Incearca user zapp parola orice...1234 de exemplu,

#14
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View Postkhristian78, on 18th October 2009, 12:32, said:

nu a fost pe abonament. il am prepayd...a fost internet express... ce ciudat... nu stiu ce setari sa pun la user si parola...
nu merge orice fel de cartela
trebuie sa mergi la un magazin zapp si sa ceri o cartela de reincarcare  Zapp online internet express  7h=10Euro=35 lei (sunt si de valori mai mari 10h.parca 1milion de lei )
razuiesti si acoloi ai user si parola
pe care le introduci in setari  :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate