Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 

probleme cu copilul

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
elevat

elevat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.08.2009
Am un baiat de 15 ani despre care cred ca doreste sa moara .Nu maniica nimic altceva decit cartofi prajiti. Sunt disperat. Ce pot face?.Ajutati-ma va rog.

#2
PerformanceSSw

PerformanceSSw

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 238
  • Înscris: 27.03.2009
Discuti cu el si vezi ce probleme are(poate e emo :calich: ).Si lasa-l sa manance numai cartofi,cand ii va fi foame o sa ceara el.

#3
vizeamerica

vizeamerica

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 106
  • Înscris: 07.05.2007
elevat, e pe bune intrebarea ta??

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,530
  • Înscris: 19.04.2009
dul la psihiatru.
cred c-a existat o problema in trecut...

#5
micutastea

micutastea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 03.07.2008
La 15 ani si eu faceam la fel. Mancam cartofi prajiti in cantitati industriale. Zilnic.
Inafara de alimentatie mai are si alte simptome....  sinucigase??

#6
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009
E posibil din sperietura sau ceva sa fi ramas copil minor neconstient pentru tot restul vietii,s-au mai intamplat cazuri [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4Agv6OxyxFE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] (Minutul 1:55)

#7
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View Postelevat, on 9th October 2009, 12:07, said:

Am un baiat de 15 ani despre care cred ca doreste sa moara .Nu maniica nimic altceva decit cartofi prajiti. Sunt disperat. Ce pot face?.Ajutati-ma va rog.
ce poti face?
nu prea multe daca el nu vrea
incearca sa nu mai fii tatal lui, incearca sa fii prietenul lui, apropie-te de el, incearca sa-l cunosti, sa stii ce probleme are, sa afli ce si cum gandeste
poate e indragostit fara speranta si asta il termina ... in fine, cauzele pot fi foarte multe, diverse

daca singur nu ai succes, incearca sa il iei cu tine la un medic de specialitate desi nu va fi usor. La inceput baiatul va refuza sa mearga si atunci vorbesti cu medicul respectiv sau consilier familial  sau ce o fi el sa vina acasa la tine sa aveti o discutie in 3. Si asa va fi dificil pentru ca nu va deschide gura, dar, dupa doua tre sedinte va incepe sa deschida gura pentru a nega ca are vreo problema. Asta va fi o treaba buna, incepe sa vorbeasca, e in faza de negatie ... si uitea asa incet incet se vor face progrese

succes :)

#8
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009
Du-l si tu la un fotbal , tenis de masa etc.

Edited by roua, 19 October 2009 - 16:57.
nu-i cazul de centuri pe aici


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate