Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Pete pe caroserie

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Mi-au ramas pe vopsea niste pete de la rasina scursa din mugurii de plop care mi-au cazut pe masina cu putin timp in urma si nu le-am dat atentie. In unele cazuri e vorba si de urme solide in relief, de-a dreptul pietrificate.

Nu se duc cu nici un sampon, detergent. Sa ma risc cu un solvent ? Daca incerc sa le razui cu unghia, plec cu vopseaua inainte sa se ia ele. Plus ca mai mult ca sigur ca s-ar matui de la frecare zona...

Help ? Sa nu-mi ziceti ca trebuie sa duc totul la vopsit din acest motiov stupid...

#2
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
la mine s-a luat cu multa rabdare si apa calda ceva similar, florile, cred, de la niste pomi mai josi. ramasesera ca niste muci pe capota.

e drept, in vreo saptamana de dusuri zilnice.

#3
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
GunX - spalatorie cu emoliant ... la mine s-au dus din prima, dar l-au lasat baietii sa-si faca efectul ...

#4
Ahile

Ahile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,651
  • Înscris: 11.07.2004
Eu scot rasina de brad si cam toate petele de genul asta care nu ies cu nimic in 2 minute. Cu o simpla cirpa usor inmuiata in benzina. Tot pe forum am fost sfatuit si nu mai stiu cine a facut-o insa ii multumesc! Nu exista efecte secundare. Tii cirpa un pic pe locul patat sa se inmoaie pata si apoi stergi usor doar pe locul ala. Apoi clatesti bine cu apa ca sa indepartezi urmele de benzina.

#5
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
si nu afecteaza lacul de pe vopsea ? nu s-a matuit/albit ?

#6
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Tyby, locatie/pret pls ?

#7
Bujor Stefan

Bujor Stefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.05.2004
Cu benzina merge perfect.
Am sters eu cu benzina petele de rasina de brad de pe vopseaua mea de Dacie si nu a avut nimic.
Am fost acum cativa ani la munte si nu puteam sa parchez masina decat sub niste brazi.
In fiecare dimineata stateam sa frec la vopsea  :angry:
Dupa cateva zile mi-a trecut si am zis: Lasa ca o sterg la Bucuresti.
Pe naiba, au trecut 2 ani si dupa n spalari, stergeri cu benzina, nu mai ies nici sa le bati.

#8
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
GunX - la orice spalatorie care se respecta. Stiu asta pentru ca (inca) nu-mi spal masina cu burete / carpa la spalatorie. Doar emoliant (parca asa ii spune) si apa calda (inainte si dupa). Si am avut probleme si cu petele de genul celor pe care le ai tu, si cu "mucii" de care se vorbea mai sus. Nu a ramas niciodata urma. Doar daca nu ai ceva mai "special" cazut pe masina.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate