Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Desenele copilariei...

- - - - -
  • Please log in to reply
805 replies to this topic

#271
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
da de virgule isi aduce cineva aminte. erau niste desene frantuzesti cu un copilas ce facea tot felul de nazbatii. nu cred ca tineau mai mult de 5 minute desenele..

#272
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Tocmai am fãcut rost de ceva multe episoade cu Sailor Moon ºi nu ºtiu dacã mai dorm la noapte...  :D

#273
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006

View PostAnira, on May 16 2005, 18:48, said:

am si eu o problema si o mica obsesie de la un timp. incerc sa dau de un desen animat de cand eram eu mica, mica... se numea "lidia si floarea cu sapte culori". il mai stie cineva? cum pot da de el?  :)  :) pls?


lidie est une petite fille
tres belle et tres jolie
qui cherche au fond de son coueur
la fleur a sept couleur

Ahhahahaha... ce vremuri!

#274
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Mâine sau poimâne mã duc cu videoul la cineva sã-mi trag 15 epsioade din Sailor Moon - episoade difuzate în frumoºii ani '90 pe TVR 1. Aºa cã dacã mai vrea cineva Sailor Moon pe V.H.S. sã-mi spunã: aici, pe P.M., messenger (yahoo sau MSN), e-mail, telefon, S.M.S.

#275
c.d.

c.d.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.12.2005
ce vremuri , ce stiam noi pe vremea aia ..  :rolleyes:

#276
andera

andera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.11.2006
Testoasele ninja, Sailor Moon, Captain Planet, Sandy Belle.... cate si mai cate... As da toate Pokemoanele si desenele absurde care se difuseaza acum pe un episod din desenele pentru care ma trezeam sambata si duminica la ora 8 ca sa nu ratez nimic...

#277
wrath_d1

wrath_d1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 04.07.2004

View Postromaximusro, on Dec 15 2006, 14:52, said:

da de virgule isi aduce cineva aminte. erau niste desene frantuzesti cu un copilas ce facea tot felul de nazbatii. nu cred ca tineau mai mult de 5 minute desenele..

am un pariu cu cineva in legatura cu melodia din genericul acestui desen animat.  :lol:



View Postandera, on Dec 18 2006, 15:26, said:

As da toate Pokemoanele si desenele absurde care se difuseaza acum pe un episod din desenele pentru care ma trezeam sambata si duminica la ora 8 ca sa nu ratez nimic...


astia tineri ... eu prindeam un desen animat cu tom si jerry pe saptamana si doar sambata.  :D

#278
Maddalin

Maddalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.12.2006
Am 21 de ani.
Si am devenit nostalgic dupa ce am citit topicul de fata.
Am rememorat urmatoarele:

CANDY, SANDY BELL
Tot in genul asta era si GRADINA SECRETA sau ceva asemanator
Cainele Tambour imi latra vag intr-un colt indepartat al memomiei
MACRON 1 - cu masinile care formau super robotul si mai era cel cu leii, la care i-am uitat titlul.
BlackStar- faine desene.
Captain Planet - inca mai stiu multe episoade.
Din seria raliuri se remarca Michelle Vaillant si, bineinteles GRAND PRIX
La tvm, dimineata vedeam Na Pagadi, cu iepurele si lupul.
A fost si Baiatul Judoka, dar l-au intrerupt din cate tin eu minte.
A fost Calaretul singuratic, care venea cu Silver, sambata dupa-masa. (Bun prilej sa imi aduc aminte de Teleclub)
Piratii apei negre. Frumos realizate. Ma uitam la ele cu teancul de abtibilduri cu masini Turbo in mana...
A pomenit cineva de muschetarii interpretati de catei. As mai adauga si Robinson Crusoe-ul pe care l-a proiectat tata intr-o toamna tarzie la caminul cultural - UNGADUNGA-PAPADUNGA B) (java script:emoticon('B)', 'smid_30') (A fost si la TV ulterior)
Pif si Hercule inegalabili.
Din Sailor Moon, impreuna cu sora-mea mai mica cu 2 ani , nu am ratat aproape nici un episod.
Au fost ultimele desene la care m-am uitat cu patima aia,  de copil.
Nu pun aici Tom si Jerry, Disneyul sau Warner Bross-ul , si nici productiile noi computerizate care imi mai plac
Degeaba nu mai e la fel.
Si nici nu o sa mai fie.
Cat a fost , multumesc TVR pt momentele de magie!

#279
wrath_d1

wrath_d1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 04.07.2004

View PostMaddalin, on Dec 18 2006, 20:47, said:

CANDY, SANDY BELL

aici as mai adauga PERRIN


View PostMaddalin, on Dec 18 2006, 20:47, said:

si mai era cel cu leii, la care i-am uitat titlul.

voltron

View PostMaddalin, on Dec 18 2006, 20:47, said:

Pif si Hercule inegalabili.

aveam un prieten care avea o multime de reviste cu ce doi. cate ore am pierdut rasfoindu-le.  -_-


inca un desen animat care mi-a placut mult a fost CRO.   :inlove:

#280
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Po8EfzEdcL8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] macron 1 intro. Mie mi-a ramas un nod in gat dupa ce l-am vazut, iarasi m-au napadit amintirile <_<  :notangel:

#281
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
tot eu :D dar de talespin ce ziceti? [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4wBV0yvuOz8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]? stiu ca am vazut cateva episoade undeva. Sa fi fost pe tvr1?

#282
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
http://www.deagostin...c...1&artID=151  serialul despre corpul uman despre care vorbeam

#283
porschefan

porschefan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.12.2006
ce loc fumos aduce tuate amintirile


am o intrebare


stie careva numele unui serial difuzat la tvr   erau niste desene depre o echipa fictionala Formula 1 care experimenta cu o masina cu 8 roti   mai tarziu se introducea masini fara restricti cu turbine etc

imi aminntes vag mi se parea ca pilotu echipei se numea jonny tornan si masina arata asemanator ca asta

http://forum.rscnet....mp;d=1160673247


altele seriale miso pif si hercule , Saber rider , voltron au fost 72 episoade si le am pe tuate


ninja turtles , Starcom (la bulgari)


ar trebui sa cerem la televiziuni sa redifuzeze serialele astea ar avea sighur audienta mai mare

#284
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu era michel vaillant?

#285
usethename

usethename

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.12.2006

View Postdan81, on Dec 15 2006, 14:34, said:

:w00t:  astea sunt majoritatea desenelor cu care am crescut , ce memorie buna ai , nu cred ca mai puteam sa-mi aduc aminte toate desenele si vad ca tu le-ai acoperit in proportie de 80-90% , super . Asta e cam perioada '90-'97 si sunt cele mai tari . Ordy , Aventurierii spatiului , Saber Rider si Testoasele erau printre preferatele mele . Unde sunt desenele de alta data ? Cel putin din Ordy aveai ce sa inveti ,erau si educative , te plimba in fiecare episod intr-o anumita perioada din istorie de la egipteni pana in prezent , aratau cum s-au inventat diverse lucruri , aparatul de fotografiat , telefonul si alte d-astea  :coolspeak:  . Daca gaseste cineva un link cu Ordy sa-l posteze aici , e super desenul  .


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z53HLQ54Gqg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ...da, era magnific!

#286
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
dar de alice in tara minunilor va aduceti aminte? :) iar desenele alea cu jocurile olimpice de iarna parca se numeau piere si liza. si heidi, inspirat dintr-o carte cu acelasi nume cu o fata orfana parca ce ajunge la bunicul ei in grija. plus zoro + cu soldatul ala gras , simpatic si fraier :lol:

Edited by romaximusro, 09 January 2007 - 05:54.


#287
Pixelut

Pixelut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 11.08.2005
South Park  :kisstogether:

#288
wizi

wizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 08.11.2003

View PostPixelut, on Jan 12 2007, 00:27, said:

South Park  :kisstogether:

tu te uitai la south park in copilarie ?  :cursing:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate