Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Papa Ioan Paul al II

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
afc2005

afc2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.04.2005
Papa Ioan Paul al II a fost un om adevarat din toate punctele de vedere.Ca un admirator al Papei am cercetat si am descoperot niste date care mie mi se par cel putin ciudate...
data mortii:02.04.2005
ora mortii:21:37
saptamana din 2005:a-13-a
durata mandatului:26 de ani si 5 luni
numarul de zile:9301
ani de viata:85
varsta alegerii: 58
a fost impuscat intro zi de 13

deci:daca adunati toate numerele de la fiecare data veti observa ca va rezulta numarul 13.
Domnul Iisus Hristos a avut 12 apostoli.Iar dupa mine aceasta insiruire de 13 in toate datele marcante ale Papei Ioan Paul al II constituie un semn diven.Sa fie oare Papa Ioan Paul al II al 13-lea apostol?Dupa mine da.Pentru ca el a raspandit pacea in lume cum apostoli au raspandit credinta in toate colturile lumii.

#2
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
esti sigur ca tu ai descoperit ca toate acele numere fac 13 ? sau cine ?

#3
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Bah, ce chestie, ce ma distreaza pe mine treburile astea...
Auzi, da' tu stii ca cel care a calculat 'anul 1' in functie de Hristos, prima oara, a gresit cu 4 ani ?
Deci noi nu ar trebui sa fim in anul 2005, ci in 2009. Ia vezi, iti mai iese suma ? sau trebuie sa mai aduni latitudinea Vaticanului si sa scoti radical ?

#4
rakoczy

rakoczy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 11.03.2005

afc2005, on May 13 2005, 17:19, said:

Papa Ioan Paul al II a fost un om adevarat din toate punctele de vedere.Ca un admirator al Papei am cercetat si am descoperot niste date care mie mi se par cel putin ciudate...
data mortii:02.04.2005
ora mortii:21:37
saptamana din 2005:a-13-a
durata mandatului:26 de ani si 5 luni
numarul de zile:9301
ani de viata:85
varsta alegerii: 58
a fost impuscat intro zi de 13

deci:daca adunati toate numerele de la fiecare data veti observa ca va rezulta numarul 13.
Domnul Iisus Hristos a avut 12 apostoli.Iar dupa mine aceasta insiruire de 13 in toate datele marcante ale Papei Ioan Paul al II constituie un semn diven.Sa fie oare Papa Ioan Paul al II al 13-lea apostol?Dupa mine da.Pentru ca el a raspandit pacea in lume cum apostoli au raspandit credinta in toate colturile lumii.

<{POST_SNAPBACK}>



mda....
numerologie. :confuzzled:
eu am postat mesaje de maxima apreciere pentru papa ioan-paul II, pe forumurile " a murit papa" si " habemus papam", asa ca pozitia mea e cunoscuta. dar, nu dau prea mare crezare coincidentelor numerologice.
sunt alte " coincidente semnificative" si nu au legatura cu pseudo-stiinta numerelor.
uite, recunosc, nu sunt in tema cu denumirile romanesti, pe subiect acesta, dar , daca ne referim la miracole, atunci vorbim de relatia cauza-efect  ne-evidenta, ca sa zic asa, adica de un factor a-cauzal ( am zis bine?). de aici , ideea ca atunci apar aceste coincidente care au sens si inseamna ceva....
poate, altii mai cunoscatori decat mine, pot da detalii despre "teoria sincronicitatii "...
oricum, ce zici tu, nu e relevant, in sine.
papa, prin intreaga sa activitate a fost un om "miraculos" !
si munca lui, misiunea lui, isi face efectul si azi.
daca acele comisii, vor gasi destule fapte ce pot fi considerate minuni, atunci, probabil papa va fi sanctificat.
conteaza, de fapt, mai putin asta.
mai mult conteaza ce a lasat in urma, opera sa. :)

#5
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
stii ca chestia asta era "perpetuata" prin messenger de cand a murit papa .... asa ca slabe sanse sa le fi facut tu ...  ^_^

#6
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
daca sumele alea dadeau 14 ti se mai parea interesant?

#7
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
Si cu ce te ajuta pe tine chestiile astea?

#8
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
ai cautat numere pana a iesit 13.

#9
Roxanica

Roxanica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 07.03.2005
pana si eu am primit datele astea pe mail, si sincer nu cred ca mailul era de la tine, afc2005, asa ca no offence, tu crezi in pura coincidenta?...eu da

#10
afc2005

afc2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.04.2005
Unele dintre date recunosc le-am primit prin mail.Dar asocierea numarul 13 cu Papa eu singur lam dedus.cred ca nici unul dintre voi nu a primit un mail in care sa zica:Datorita acestei presupuse "coincidente"(vezi numarul 13) Papa ar putea fi considerat al 13-lea Apostol.Si fara suparare eu consider acest semn ca unul divin.Acum putei sa ma credeti nebun dara dupa deshumarea lui se ca dovedi ca Papa este un Sfant si sincer merita sa fie dupa atatea lucruri pe care le-a facut.

#11
afc2005

afc2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.04.2005
ACUM SA VA RASPUND LA INTREBARI:-daca imi dadeu14 sau alt numar diferit de 13 nu mai scriam.
-nu am cautat date ca sa iasa cifra 13.Atat a iesit datele fiind foarte sigure.
-opera ce a lasato in urma sa il indreapta pe Papa tot mai mult catre un ajutor a lui Dumnezeu

#12
SoSlow

SoSlow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 29.02.2004
Cine vrea inmormantarea lui John Paul II si alte documente (multimedia) am gasit un site polonez cu toate astea: http://bacon.umcs.lu...~marekh/Papiez/ :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate