Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

Emigrare Noua Zeelanda cu familia

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
hihibubu

hihibubu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.09.2009
Salutare la toti Romanii din Nz  ... as avea niste intrebari daca nu deranjez asa rau :P . As vrea ca vara viitoare 2010 sa emigrez definitiv in Nz cu familia Sotie +1 copil  , m-am hotarat cam tarziu am deja 50 de ani  , dar  ma gandeam ca sotia mai munceste si ea ca bona ceva .. gasesc si eu ceva .. si fiul de 18 ani se pricepe cat de cat in it stie si el limba si poate gasesc si pentru el ceva de munca .. precizez ca am la dispozitie cam 135000 dolari neozeelandezi .. si nu stiu acum daca imi ajung sa imi iau un apartament acolo .. probabil sa mai muncim toti  1 an 2  si cu diferenta sa cumparam ceva de locuit ..  si cam dupa cati ani de munca cu contract se poate sa iesi la pensie .. :) in cazul de ajungi sa fi rezident .. sau in cat timp poti lua cetatenia .. Multumesc .

#2
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004
Uita-te intai cu atentie pe site-ul oficial: http://www.immigration.govt.nz/
Exista mai multe variante de emigrare, incearca sa vezi care vi se potriveste voua cel mai bine, dupa care vino cu intrebari mai la obiect.

#3
eucelbomba

eucelbomba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.06.2010
salutare   am si eu o intrebare   singur nu pot sa gasesc raspuns.    imi pot gasi de lucru in NZ  doar cu liceul terminat bacul luat si o diploma de operator pc ?

#4
langfjorden

langfjorden

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 19.03.2010

View Posteucelbomba, on 2nd June 2010, 09:33, said:

salutare   am si eu o intrebare   singur nu pot sa gasesc raspuns.    imi pot gasi de lucru in NZ  doar cu liceul terminat bacul luat si o diploma de operator pc ?


Nu cred ca este un raspuns usor de dat la intrebarea ta. Cert este ca fara calificari e mai greu sa-ti gasesti de lucru. Daca ajungi acolo legal si stapanesti limba e posibil sa-ti gasesti ceva in agricultura, constructii sau ceva unde se cere forta de munca necalificata.

Diploma de operator PC nu cred ca este o calificare recunoscuta undeva - spun asta pentru ca nepoata-mea a obtinut una si bazat pe ce a facut ea eu nu cred ca cineva in NZ sau altundeva asemanator o sa o ia in serios. In tarile astea operarea de PC face parte din calificarile ce le ai nevoie pentru majoritatea posturilor, si nu constitue o calificare in sine.

#5
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007
Ca sa obtii rezidenta  in Noua Zeelanda esti conditionat de obtinerea atestatului Ielts?Tot in doi ani se obtine cetatenia?Se simte si in Noua Zeelanda criza economica?

#6
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

View Postfredy2007, on 5th August 2010, 19:57, said:

Ca sa obtii rezidenta  in Noua Zeelanda esti conditionat de obtinerea atestatului Ielts?Tot in doi ani se obtine cetatenia?Se simte si in Noua Zeelanda criza economica?
La prima intrebare da. La a doua - cetatenia se obtine dupa 5 ani de rezidenta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate