Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

CU CATI BANI POTI SA TRECI VAMA DINSPRE UK

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
akrombie

akrombie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 14.08.2008
Salut. Am imprumutat bani unui prieten, doresc sa calatoresc in Anglia sa imi iau banii inapoi de la el. Prefer sa ma deplasez eu pentru ca banii platiti ptr un transfer rapid ma costa mai mult decat biletul meu de avion dus intors. Dar m-am lovit de o problema. Un alt amic mi-a spus ca nu pot calatorii cu banii la mine ptr ca imi pot fi confiscati la vama in aeroport. As vrea sa stiu unde ma pot interesa despre aceasta problema. Mentionez ca e vb de ceva mai multi bani si nu vreau sa ii pierd.
Multumesc

#2
Klasse

Klasse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 29.05.2006
Incercași la Ambasada UK?

#3
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postakrombie, on 30th August 2009, 20:51, said:

Salut. Am imprumutat bani unui prieten, doresc sa calatoresc in Anglia sa imi iau banii inapoi de la el. Prefer sa ma deplasez eu pentru ca banii platiti ptr un transfer rapid ma costa mai mult decat biletul meu de avion dus intors. Dar m-am lovit de o problema. Un alt amic mi-a spus ca nu pot calatorii cu banii la mine ptr ca imi pot fi confiscati la vama in aeroport. As vrea sa stiu unde ma pot interesa despre aceasta problema. Mentionez ca e vb de ceva mai multi bani si nu vreau sa ii pierd.
Multumesc

daca ai la tine peste 10000 euro ,trebuie sa-i declari.daca ai sub nu trebuie.daca suma e peste 10000 euro e bine sa mai ai pe cineva cu tine( asa a fost in cazul meu) si atunci la 2 persoane poti avea 20000 fara sa-i declarati.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate