Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...
 Robot de spalat geamuri

nume strazi

Fundație casa

Cadastru pentru vanzare apartament
 Cantarete care v-au placut si ca ...

Pompa fantana manuala 18-20m adan...

CUI de PFA pe bon

Laptop cu procesor echivalent i7 ...
 Giorgio Mazonakis-Gucci Forema

Zgarieturi in diferite locuri

Ajutor inlocuire LCD masuna de ca...

Ce impozite , taxe platesc daca c...
 

Asus K50AB turion ultra x2 2 mb 2.300mhz

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
nu se poate pune un modul incorporat bluetooth.

Driverul de pe site-ul asus este pentru alt submodel de K50AB, care are bluetooth

#56
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Mi se pare mie sau procesorul asta TURION X2 -RM64 este mult prea lent? Unde as putea gasi un benchmark al acestui procesor comparat cu altele de la Intel de exemplu? Bate macar un Dual Core? Cat de slab e fata de Core2Duo?

#57
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Am bagat Everest si am observat niste temperaturi incredibile: procesorul 82 grade, placa video 76, hdd-ul 40... este normal pt. un laptop sa aiba asemenea valori ale temperaturii? In full load procesorul a ajuns chiar si la 92 grade Celsius, iar placa video la 85. Hdd-ul mai mult de 44 grade nu urca.

Constat cu parere de rau ca am facut o mare greseala alegand un laptop cu procesor AMD.

Voi aveti aceleasi temperaturi sau e posibil sa am eu probleme cu coolerele?

#58
bogd1

bogd1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 22.03.2007

 alex2010, on 13th November 2010, 13:01, said:

Am bagat Everest si am observat niste temperaturi incredibile: procesorul 82 grade, placa video 76, hdd-ul 40... este normal pt. un laptop sa aiba asemenea valori ale temperaturii? In full load procesorul a ajuns chiar si la 92 grade Celsius, iar placa video la 85. Hdd-ul mai mult de 44 grade nu urca.

Constat cu parere de rau ca am facut o mare greseala alegand un laptop cu procesor AMD.

Voi aveti aceleasi temperaturi sau e posibil sa am eu probleme cu coolerele?


Astea sunt temperaturile, asa sunt in mod normal. Daca vrei sa il tii in brate s-ar putea sa fie cam incomod, dar pe birou n-ar trebui sa te deranjeze caldura.

#59
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.10.2009
Ce notebook cooler imi recomandati pentru Asus K50AB SX030L? Nu mai suport sa il tin in poala, acum am urmatoarele temperaturi:

Field Value
Sensor Properties
Sensor Type CPU, HDD, Asus NB ACPI
GPU Sensor Type Diode  (ATI-Diode)

Temperatures
CPU 78 °C  (172 °F)
CPU #1 / Core #1 81 °C  (178 °F)
CPU #1 / Core #2 81 °C  (178 °F)
GPU2: GPU Diode (DispIO) 72 °C  (162 °F)
GPU2: GPU Diode (MemIO) 70 °C  (158 °F)
Hitachi HTS543225L9A300 34 °C  (93 °F)

Cooling Fans
CPU 900 RPM
GPU1 0%
GPU2 30%

Voltage Values
CPU Core 1.15 V


Si mentionez ca acum il tin pe masa, si pe modul Balanced, nu High Performance.
Deci s-ar merita un stand pt. laptop sau nu i-ar scadea prea mult temperatura? Ma enerveaza cand vad ca unii au laptopuri care stau in 40 grade si al meu in 80...

#60
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
E normal sa stea la temperatura asta. AMD zice ca asta e temperatura optima 70-80 grade.

Daca il tii pe profilul Power Saving + placa video HD3200, o sa stea in jur de 65-70 grade poate chiar mai jos.

#61
cipri_

cipri_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 07.04.2010
am si eu acest model de laptop si in mare parte sunt multumit de el dar am o problema cu dvd rw. nu imi citeste si nu imi scrie dvd urile sau cd urile. am fost cu el la garantie si culmea de fata cu ei a mers!!! mi am luat niste dvd uri noi am venit acasa am reinstalat nero si din nou aceasi problema....am incercat de zeci de ori dar nu merge. :|

#62
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
curata-i senzorul (imi scapa acum denumirea exacta) care scrie pe cd.
Asa imi facea si mie, nu l-am folosit foarte mult timp si cand am avut nevoie de el, nu mergea. Am curatat senzorul, de praf, cu un betisor cu vata (nu garantez ca e corect ce am facut) si mi-a mers.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate