Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

Probleme cu Cora Pantelimon

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
tcstyle

tcstyle

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2007
Buna ziua, acum cateva zile am fost pana in Cora Pantelimon sa imi fac cumparaturile. Printre lucrurile cumparate se afla si un pachet mare de biscuiti Desert.
Azi, dupa 3 zile m-am hotarat sa il deschid...
Pe partea care ii vazusem eu aratau ok, asa ca incerc sa mananc unu... Spre surprinderea mea observ un gust nou... (in gandu meu" Ma ce naiba? Biscuiti din acestia mananc de 1 an de zile, si nu au gustu asta")..Ok, ma uit eu pe partea cealalta.. Opss.. Aveau o panza, ciuperca, chiar n-am idee ce este, asa ca am vomat totu jos...
Am sunat la Cora inapoi, si mi-au spus sa vin ziua urmatoare cu produsu si imi vor restitui banii inapoi pe produs..
Doar atat? Imi vor restitui banii pe produs? Fara despagubiri morale nimic?
Asta vreau sa stiu, am voie sa le cer despagubiri?
Multumesc, o zi buna!

#2
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,033
  • Înscris: 08.08.2002
Te duci si ii reclami la ANPC daca mai ai bonul de la Cora in care apar biscuitii respectivi. Suntem in RO nu-ti fa mari sperante, incerca pe viitor sa fi mai atent la ambalaj si la ce bagi in gura.

#3
tcstyle

tcstyle

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2007
Bonul inca il mai am...
Am sunat la OPC si mi-au explicat sa vorbesc mai intai cu cei de la Cora...
Daca nu rezolv pe cale amiabila, sa sun inapoi la OPC.
Am vorbit si cu cei de la Cora si mi-au spus ca imi vor restitui banii... (4 lei)
Eu pe drum dau 8 lei ca sa ajung acolo asa ca ma las pagubas.
In plus, ambalajul era ok, si chiar nu-mi faceam ganduri ca voi pati asta tocmai in Cora.

#4
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Sincer nu cred ca e vina celor de la Cora, mai ales daca zici ca ambalajul era ok. E vina producatorului.

#5
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
daca data de valabilitate e ok ar putea fi si vina lor pt ca depinde cum a fost depozitat si transportat produsul..

asa mi se pare ca ar trebui sa fie normal, nu mi-e clar daca si este, astfel ca ar fi minunat daca ne-ai spune cum a fost.

#6
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Ar trebui ca Cora sa deschida toti pachetii de biscuiti nu ? Nu uita unde traiesti.
Poti dovedi ca ai stocat biscutii in conditiile care scriu pe eticheta ?
Ma gandeam eu ca nu.

Edited by gamezcdr, 14 August 2009 - 15:49.


#7
firasg

firasg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 23.01.2005

View Posttcstyle, on 14th August 2009, 14:38, said:

Doar atat? Imi vor restitui banii pe produs? Fara despagubiri morale nimic?
Asta vreau sa stiu, am voie sa le cer despagubiri?

si cam la cit ai aprecia ca s-ar ridica daunele astea morale?
poti cere ce vrei de la oricine, dar daune morale nu iti poate oferi decit o instanta, unde vei constata pe pielea ta ce inseamna probatio diabolica.

#8
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
de obicei oamenii remarca probleme la produsele alimentare intr-un timp f scurt.. adica acasa cand se uita la ele la cel mult o zi, cel care depoziteaza pe perioada lunga produsele este distribuitorul, in cazul de fata nu vorbeste de produse usor perisabile..

e mia simplu sa sune la opc sa vorbeasca cu ei

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Raspuns la intrebarea initiala: da, ai voie sa ceri despagubiri. Nu, nu le vei obtine in instanta. Cele materiale sunt imposibil de probat, cele morale nu se acorda cu usurinta.

Ne transformam incet-incet intr-o tara de procesomani.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate