Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

De 48 de ore nu am net si telefon de la RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008

 kineceler, on 21st October 2009, 20:58, said:

Yeeei. Am depășit pragul psihologic de 168 de ore (7 zile) de când nu merge fixul. Fixomobil nu știu dacă primesc, la fibră nu mai lucrează nimeni că am bătut azi cartierul în lung și în lat. Pur și simplu li s-a luat de cartierul meu și gata.  :)
Uite așa se toacă banii fără cap în companiile românești în general. Investești într-un lucru mare și după patru ani îl bagi la casat. Or să mai stea trei patru ani și cu fixomobilele și le aruncă și pe astea că vor avea toți tablet pc cu slot de cartelă sau direct cu 4G incorporat.
Mai am o singură speranță și anume să îmi bage sub nas la casierie un ets 6630 pe 3-4 când oi plăti factura.
Pragul meu psihologic de 1 an de cand nu mai am fix a trecut de luni bune. Au noroc cu mine ca nu ma omor dupa fixul asta pt. ca il inlocuiec cu mobilul lor. Cu toate ca ar trebui sa il am, figureaza in contract. Asa ca, rabdare si tutun...poate ca se va rezolva vreodata...

#74
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 darklordsith, on 21st October 2009, 21:59, said:

Pragul meu psihologic de 1 an de cand nu mai am fix a trecut de luni bune. Au noroc cu mine ca nu ma omor dupa fixul asta pt. ca il inlocuiec cu mobilul lor. Cu toate ca ar trebui sa il am, figureaza in contract. Asa ca, rabdare si tutun...poate ca se va rezolva vreodata...

Un an? Oh my God. Dar dacă pică și mobilul la un moment dat? Da... mă rog sunt gratis toate, dar nu îmi permit să dau un număr care nu sună că mă trimite lumea la plimbare. Deja am început să primesc primele apostrofări de la cunoscuți. Și luna viitoare trebuia teoretic să fac două portări dar dacă se prezintă așa...

Edited by kineceler, 21 October 2009 - 22:06.


#75
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009

 darklordsith, on 21st October 2009, 21:59, said:

Pragul meu psihologic de 1 an de cand nu mai am fix a trecut de luni bune. Au noroc cu mine ca nu ma omor dupa fixul asta pt. ca il inlocuiec cu mobilul lor. Cu toate ca ar trebui sa il am, figureaza in contract. Asa ca, rabdare si tutun...poate ca se va rezolva vreodata...
:confuzzled: Si eu credeam ca sunt singurul care se teme ca de dracu de RDS , cica sa platesc 55 de euro fara tva pe un modem mobil , nu prea stiu cum stau lucrurile la RDS... , dar la RTC daca apelezi la service tehnic apar cu masinuta si rezolva ei totul , iti fac si proba la ei pe laptop in caz ca este defectiunea de la tine din PC

Edited by MV2Player, 22 October 2009 - 09:21.


#76
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Acum ai si pretentii sa ti vina de la RDS cu laptopul acasa ?  :naughty: . Sa zici mersi DACA vin chiar si cu mana goala la tine , si asta dupa o saptamana . Macar de la RTC am vazut o multime de masini de interventie prin oras , astea de la RDS sunt mai rare ca diamantele .

#77
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
@MV2Player
Lasa-ne cu RTC-ul. Ce au ei nu se numeste internet.

#78
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Normal ca nu se cheama internet , in schimb cand pica odata pe saptamana la rds se cheama viteza fantastica  :thumbdown: . Nu e chiar asa de distractiv sa vii acasa dupa o zi de munca si sa te trezesti ca nu merge netul . Acum sa nu exageram , macar dau cu 10 lei net mobil , bun  pentru cand pica conexiunea normala .

#79
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009

 darklordsith, on 22nd October 2009, 10:40, said:

@MV2Player
Lasa-ne cu RTC-ul. Ce au ei nu se numeste internet.
Nu vad rostul la postul asta :confuzzled:
Eu în momentul asta împart un abonament de la Click Net si tot se misca foarte bine + ca în momentul în care a a fost o mica problema (datorata vecinului) au venit de la service tehnic foarte rapid si în 15 minute au refacut traseul si toata lumea a fost foarte multumita.
Acuma eu astept Digi Net Mobil sa pot scapa de RTC, dar asta nu însemna ca acuma daca plec de pe RTC ma apuc sa îi înjur, sincer nu am de ce, eu doresc mobilitate si vreau sa am eu abonamentul meu

#80
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 MV2Player, on 22nd October 2009, 11:15, said:

Eu nu dau ca tine bani in 2 parti , dar am de la vecinul meu wireless , el avind de la Romtelecom . . La RTC nu pica netul asa intr o veselie . Nu  merge nici cu viteza , dar macar e stabil . Nici macar la UPC in zona nu pica chiar asa . Acum sa vedem cum o sa mearga netul mobil RDS , ca daca se apuca toti sa ia torrente , e clar ca nu are cum sa faca fata .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate