Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

GPRS/EDGE la PrePay

- - - - -
  • Please log in to reply
277 replies to this topic

#37
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

nsec, on May 4 2005, 20:21, said:

serviciul astazi anuntat se va lansa (tehnic) mai repede ... deci in cateva minute/ore ne vom bucura de GPRS/EDGE PrePay Orange !

ps. se lucreaza intens la serviciul Self Care (DATA). cred ca au nishte probleme  :mellow:

<{POST_SNAPBACK}>

Cum o sa stim când va fi disponibil ? Atunci când o sa apara în meniul de la SelfCare ? :confuzzled:

Edited by Cosconor, 04 May 2005 - 20:47.


#38
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Ora 12:09 si servicul inca nu poate fi activat. la *100# imi spune sa incerc mai tarziu pentru ca momentan servicul nu este disponibil...oare de ce si-au facut reclama la un servicu care nu functioneaza?

#39
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

George_Catean, on May 4 2005, 23:10, said:

Ora 12:09 si servicul inca nu poate fi activat. la *100# imi spune sa incerc mai tarziu pentru ca momentan servicul nu este disponibil...oare de ce si-au facut reclama la un servicu care nu functioneaza?

<{POST_SNAPBACK}>


posibil sa fie serviciul foarte solicitat

#40
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
optiunea "prin GPRS/EDGE" nu apare inca, am incercat eu acum 2 minute

#41
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

George_Catean, on May 4 2005, 23:10, said:

Ora 12:09 si servicul inca nu poate fi activat. la *100# imi spune sa incerc mai tarziu pentru ca momentan servicul nu este disponibil...oare de ce si-au facut reclama la un servicu care nu functioneaza?

<{POST_SNAPBACK}>



Ba functioneaza, vezi pe www.orange.ro

#42
claudiuc

claudiuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 20.03.2005
Serviciul GPRS/EDGE nu poate fi activat din self care dar poate fi activat de la operator.
Eu mi l-am activat de aseara si merge f.bine wap-ul!
Asa ca sunati la 444 si cereti activarea de la operator daca vreti sa intrati prin gprs!

#43
nemos666

nemos666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 25.03.2004
Gata. A aparut si in meniul SelfCare.

#44
ciudatelu

ciudatelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 31.03.2005
L-am activat din Self Care si merge foarte bine :)

#45
marcoaq

marcoaq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.09.2004
Mi l-am activat si eu la operatoare cam de juma' de ora.N-am putut sa intru pe Orange WAP, dar a mers pe Google Wap si pe Yahoo Messenger(tot pe WAP). Problema e ca mi-a luat din credit (0,5 centi).
Dupa cum scrie pe site tot traficul WAP GPRS e gratuit pana la 11 Mai - sau nu? :(

#46
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

marcoaq, on May 5 2005, 09:12, said:

Mi l-am activat si eu la operatoare cam de juma' de ora.N-am putut sa intru pe Orange WAP, dar a mers pe Google Wap si pe Yahoo Messenger(tot pe WAP). Problema e ca mi-a luat din credit (0,5 centi).
Dupa cum scrie pe site tot traficul WAP GPRS e gratuit pana la 11 Mai - sau nu? :(

<{POST_SNAPBACK}>


asa ar trebui sa fie ... daca te-a tarifat poti suna la ei sa le spui ...
si la mine s-a intamplat cand a fost pentru abonati sa fiu tarifat in prima zi ... dar s-a rezolvat imediat (adica in vreo 2 zile am primit banii ianpoi)

#47
marcoaq

marcoaq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.09.2004
Din pacate, dupa ce am vb la 444 am aflat ca se plateste tot traficul WAP prin GPRS care nu se efectueaza pe site-ul Orange World.

Deci tot ce nu e Orange World nu intra in promotie.Am facut o sesizare sa se specifice clar chestia asta si pe site-ul Orange - :cursing: - chiar asa de fraieri ne crede Orange?

Si cum *133# nu merge, asa ca vai ce cei care stau pe WAP.

Incercati sa sunati la 333 - trimite msg cu creditul si spuneti-mi si mie daca e asa.

Poate ca si Wap Unlimited pe Prepay e tot numai pe Orange World? - just presuming

Si cred ca saptamana asta gratuita e de fapt cea de anul asta - presuming again - o sa mai sun la 444, dar mai incolo :cursing:

Poate mai aflam noutati :death:

Edited by marcoaq, 05 May 2005 - 09:30.


#48
ciudatelu

ciudatelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 31.03.2005
Mda, taxeaza.. ce wap gratis mai e asta? Apropo, daca imi iau wap unlimited o sa fie unlimited tot numai in Orange World?? :puke:

#49
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

ciudatelu, on May 5 2005, 09:33, said:

Mda, taxeaza.. ce wap gratis mai e asta? Apropo, daca imi iau wap unlimited o sa fie unlimited tot numai in Orange World?? :puke:

<{POST_SNAPBACK}>


Nici vorba de tarifare numai in afara de Orange World
suna si explica ... sunt cam ametiti in dimineata asta ... eu am dat de o domnisoara care s-a interesat si se pare ca e o eroare ... si inca tarifeaza :(( dar m-a asigurat ca se rezolva ..

#50
ciudatelu

ciudatelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 31.03.2005
Spiritul, asta ma enerveaza cel mai tare la reprezentatii serviciului Clienti.. habar n-au pe ce lume sunt.. unul iti spune una, altul alta...

Asta ca o paranteza: intr-o buna zi mi-am uitat parola de la serviciul de barare apeluri (cel cu *33*parola#) si am sunat la 411.. unde o domnisoara mi-a spus ca nu ma poate ajuta, ca parola e stocata la mine in telefon si ei n-au cum sa o reseteze... dupa vreo 5 minute in care am stat sa-i explic despre ce serviciu este vorba (banuiam ca n-a inteles bine) a intrebat un coleg, si-a cerut scuze si mi-a resetat parola. Marfa, nu? :D

#51
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

ciudatelu, on May 5 2005, 09:51, said:

Spiritul, asta ma enerveaza cel mai tare la reprezentatii serviciului Clienti.. habar n-au pe ce lume sunt.. unul iti spune una, altul alta...

Asta ca o paranteza: intr-o buna zi mi-am uitat parola de la serviciul de barare apeluri (cel cu *33*parola#) si am sunat la 411.. unde o domnisoara mi-a spus ca nu ma poate ajuta, ca parola e stocata la mine in telefon si ei n-au cum sa o reseteze... dupa vreo 5 minute in care am stat sa-i explic despre ce serviciu este vorba (banuiam ca n-a inteles bine) a intrebat un coleg, si-a cerut scuze si mi-a resetat parola. Marfa, nu? :D

<{POST_SNAPBACK}>


eu pana acum nu am avut probleme ...poate am avut eu noroc ...
dar e de inteles sa nu le stie cu prepay si GPRS ca doar e nou serv ... si din cate stiu cei din serciciul clienti primesc info despre un serv nou abia cand se lanseaza ...
si mai era si TIPA  :D adica.... mai putin cu tehnica probabil ...
oricum cei de pe la noi mi se par mai ok decat ce e pe afara ...

#52
ciudatelu

ciudatelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 31.03.2005
Eu sunt de parere ca ar trebui sa angajeze acolo oameni mai motivati, carora chiar sa le placa ceea ce fac, sa se intereseze DINAINTE sa apara un serviciu.. eu cel putin asa as face daca as lucra la Orange CS...

#53
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

ciudatelu, on May 5 2005, 10:05, said:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa angajeze acolo oameni mai motivati, carora chiar sa le placa ceea ce fac, sa se intereseze DINAINTE sa apara un serviciu.. eu cel putin asa as face daca as lucra la Orange CS...

<{POST_SNAPBACK}>


una e sa vrei sa te interesezi si alta e sa si poti ...
si aici iti pot da un ex simplu ... lansarea dacia logan ... cati au stiut ceva de ea inainte de angajare .... multi manageri habar nu aveau cum o sa arate :)
de ce nu aplici pt orange ? stiu ca au tot facut angajari ...

Edited by Spiritul, 05 May 2005 - 10:15.


#54
ciudatelu

ciudatelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 31.03.2005
Am aplicat, dar pana acum nimic.. voi mai incerca, cu siguranta! Thx pentru sfat :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate